KRAS.NL Belgische ARDENNEN Ontdek VLAANDEREN waarom zou je verder zoeken Veelzijdig OOSTENDE Verrassend GENT 14 Dinsdag 13 maart 2007 PZC 3-/4-/5-daagse autoreis Volop mogelijkheden in de prachtige omgeving Vrijwel iedere ma., vr. en za. van 19/3 t/m 29/10 U verblijft in AC Hotel Arlux Ardennes ligt net iets buiten Arlon. Bij uw verblijf zijn het ontbijt én het diner inbegrepen. Het hotel beschikt over o.a. comfortabele kamers, lounge, bar en een restaurant. Tevens kunt u uw auto bij het hotel gratis parkeren. Arlon is de hoofdstad van de Belgische provincie Luxemburg. Hier vindt u een prachtige kerk de Saint Donat, waar u een fan tastisch zicht heeft over Arlon. De heuvelachtige Ardennen, met eindeloze dennenbossen en schattige dorpjes,zijn een ideaal gebied voor wandelaars.Ook zijn er in de omgeving volop schit terende kayak- en mountainbikemogelijkheden. Ook de moeite waard zijn een prachtige tocht langs de Moezel en een bezoek aan de historische binnenstad van Luxemburg-Stad. Reisnummer AUTO 17.701, zie www.kras.nl/17701 4-/5-daagse autoreis België LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (maximaal 150 woorden) Traumahelikopter Ie zal maar de traumahelikopter nodig hebben en deze mag niet landen omdat een of ander minis terie heeft bedacht dat ook deze beweging opgeteld wordt bij het aantal toegestane vluchten van 400 op vliegveld Midden-Zeeland (PZC, 10-03). Ie zou bijna met een mobiele tank-unit in de polder gaan staan. Er komen steeds meer mensen bij dus zal ook het aantal vliegbewegingen omhoog moeten. Kan dit niet, dan is de mogelijk heid dat de bevolking ingekrom pen wordt, al dan niet via een wet telijke regeling. Als het al niet eens mogelijk is om voor traumaheli's of politieheli's uitzonderingen te maken (niet meetellen dus) dan wordt het tijd dat telkens als er geen toestemming is gegeven voor een vlucht - en mensen daardoor overlijden- het uitvoerig gepubli ceerd wordt. De hoop is dat we dan van dat milieugemekker af zijn. E. van de Bank Randduinweg 2, Oostkapelle Thuiszorg Politiek Hulst in de bres voor alp- ha-hulpen ZorgSaam. Alpha-hul- pen vallen niet onder de CAO-re- geling Thuiszorg. Het verschijnsel alpha-hulp dateert al van voor de invoering van de WMO en het be trof dus reeds langer de tewerkstel ling van mensen in de thuiszorg onder veel slechtere arbeidsvoor waarden. Alpha-hulpen verdienen al langer veel minder dan de ge schoolde en ongeschoolde thuis hulpen en kunnen daardoor geen pensioen opbouwen. Ze verdien den, van voor de invoering van de WMO, al een schijnloon voor werk waar niet mee rond te ko men is als het de hoofdinkomsten betreft. Door de WMO worden nu dan alle thuishulpen bedreigd in hun werk en inkomen! Het werk van de thuiswerkers staat zeer zwaar onder druk. Duurdere ge schoolde thuishulpen moeten con tractueel afzakken naar een 'lage re' categorie en gaan dus ondanks hun scholing nog minder verdie nen. Vaste contracten gaan tot het verleden behoren! Dus behalve dat het verschijnsel alpha-hulp in het verleden al een ernstige afbreuk vormde van de arbeidsvoorwaar den binnen de thuiszorg, worden nu alle thuiswerkers bedreigd in hun inkomen en werk. Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11Kuitaart Kerncentrales Oud-hoogleraar Ouwens heeft ge lijk als hij zegt dat investeren in nieuwe kerncentrales de ontwikke ling van schone energie remt. Je kunt de euro maar één keer uitge ven! Tussenstappen als kernener gie en C02-dumping halen veel geld weg. Dat geld hebben wij niet meer om echt vaart te maken voor schone energie. We moeten juist nu inzetten op schone energie en energiebesparing. Het gerenom meerde Duitse Lucht- en Ruimte vaart Instituut heeft berekend dat door slim om te gaan met energie en schone energiebronnen te ge bruiken, acht kerncentrales type Borssele voorkomen kunnen wor den. Kernenergie is helemaal niet nodig. Daarnaast zijn er grote vraagte kens bij de beschikbaarheid van voldoende uraniumbrandstof. Kernenergie is geen 'tijdelijke op lossing'. Van tijdelijkheid is geen sprake: een nieuwe reactor produ ceert afval dat voor duizenden ge neraties gevaarlijk zal blijven. De tijd van de ouwe jampotten is voorbij, laat ons werken aan con crete plannen voor een échte veili ge en schone energietoekomst. A. Laumann Koningsstraat 131, Hilversum Tafeltje-dek-je De klok, de klepel en de misgesla gen plank. Tafeltje-dek-je is er voor iedereen, die zelf geen war me maaltijd kan bereiden. Tafel tje-dek-je Goes heeft problemen en er met een 'feestmaal' college en ambtenaren daarop geatten deerd. Steeds meer mensen doen een beroep op Tafeltjes-dek-je. Daardoor dreigt een tekort aan ca paciteit voor maaltijdbereiding, er is een tekort aan maaltijdbezorgers en de administratieve druk wordt steeds groter. Het is allemaal vrijwilligerswerk, maar door de regeldruk wordt een hoop plezier in het werk vergald. En daarvoor heeft men aandacht gevraagd. En als er minima zijn voor wie de eigen bijdrage per maaltijd te hoog is, dan springt de gemeente voor een deel bij. De stelling om met dat geld iets extra's voor de minima te doen, slaat helemaal nergens op. Die kunnen zelf nog prima hun maal tijd klaarmaken. Als oud-medewer ker service en gemeenteraadslid zeg ik: gefeliciteerd Tafeltje-dek-je en ga vooral zo door! A. de Kok Geldeloozehof 2, Goes Diabetes Minister Klink moet nog veel le ren over volksgezondheid. In elk geval over de twee soorten diabe tes type en 2. Type 2 kan het gevolg zijn van een ongezonde leefstijl, maar type I krijg je alleen door pech, zoals je ook andere ziekten kunt krijgen. ]e kunt deze mensen met diabetes daar dus nooit zelf de schuld van geven. Pijnlijk om te lezen dat minister Klink het op hen heeft gemunt omdat ze slecht voor zichzelf zou den zorgen. Diabetespatiënten krijgen zo ten onrechte een 'eigen schuld dikke bult'-imago opgeplakt, door men sen die daar beleid op menen te moeten maken. Een nauwkeuriger berichtgeving en meer research voor plaatsing zou recht doen aan deze grote groep mensen. Zij worden niet alleen dagelijks ge confronteerd met hun ziekte maar krijgen ook te maken met verve lende reacties om zich heen. Over gewicht aanpakken door de over heid, prima, maar niet op deze ma nier. G. Colijn-Sandee Mansholtlaan 5, Goes Vrij'wel iedere ma., do. en vr.van 22/3 t/m 29/10 U verblijft in het 3-sterren hotel Novotel Mechelen Centrum, inclusief ontbijtbuffet. Het hotel ligt middenin het gezellige centrum van Mechelen en beschikt over o.a. comfortabele kamers, liften, bar, restaurant, gratis gebruik Hammam en fitnessruimte. De charmante stad beschikt over vele schitterende bezienswaardigheden. Wat dacht u bijvoorbeeld van de gotische St. Romboutskathedraal, metde hoge toren, waar u een prachtig uitzicht over de stad heeft of breng een bezoek aan de Grote Markt en het prachtige 16e eeuwse Paleis 'Hof van Busleyden'. Na alle indrukken kunt u aan het eind van de dag even heerlijk bijkomen in één van de vele uitstekende restaurants of één van de gezellige bars of cafés. Reisnummer AUTO 17.776, zie www.kras.nl/17776 Vrijwel iedere ma. en vr.van 2/4 t/m 26/10 U verblijft in het 3-sterren Best Western Imperial. Dit hotel ligt in het centrum van Oostende, op loopafstand van het strand. Het hotel beschikt over o.a. lift, bar en comfortabele kamers. Oostende; ook wel elegante stad aan zee genoemd, een naam die zij kreeg toen de Koninklijke familie haar uitkoos als zomervakantieoord. In Oostende kunt u niet alleen genieten van de zon, de zee en het strand. U kunt er ook naar hartelust winkelen in o.a. de Kapellestraat. Ook op het gebied van kunst en cultuur is er het nodige te doen. Bewonder bijvoorbeeld het werk van Belgische topkunstenaars in het Provinciaal Museum voor Moderne Kunst. Aan het eind van de dag kunt u even heerlijk bijkomen in één van de gezellige cafeetjes. Reisnummer AUTO 17.603, zie www.kras.nl/17603 Vrijwel iedere ma., wo. en vr. van 19/3 t/m 13/4 U verblijft in het 4-sterren Sofitel Gent Belfort. Dit hotel ligt in hartje stad en beschikt over o.a. bar, brasserie, restaurant, fitness en sauna. Bij uw verblijf zijn naast het ontbijtbuffet vele extra's inbegrepen. Wat dacht u bijvoorbeeld van een entreekaart voor het Stedelijk Museum voor Actuele Kunsten. Ook kunt u uw auto bij het hotel gratis parkeren, ontvangt u een 3-gangen welkomstdiner. Daarnaast ontvangt u een kortingsgids 'Shopping in Gent', met tal van aanbiedingen. Gent wordt ook wel de bloemenstad genoemd en wordt vaak vergeleken met Amsterdam. Toch heeft Gent zijn eigen Belgische charme behouden. Geen enkele stad in Belgie biedt zoveel historische gebouwen als Gent. Reisnummer AUTO 73.688, zie www.kras.nl/73688 boek online of bel 0900 - 9697 tSt Hotel in hartje stad! Super voordelig'. vanaf 3-/4-/5-/8-daagse autoreis België Voor nog meer aanbiedingen naar België, zie kras.nl! Waanzinnig geprijsd! vanaf 3-/4-daagse autoreis België Luxe genieten in hartje stad! Inclusief vele extra' vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14