Amerikaans bedrijf koopt Organon Maker van anticonceptiepil verlaat na veertig jaar Akzo Nuvaring is succes voor Organon pzc Dinsdag 13 maart 2007 13 - Organon telt 14.000 medewerkers, van wie 5000 in Nederland, met na me in Oss en heeft een omzet van 2,6 miljard euro. - Schering Plough heeft een omzet van 10,5 miljard euro en 1,1 miljard euro winst en telt 33.000 werknemers. Organon heeft succes met de Nuvaring, een flexibele in de vagina worden ingebracht. De ring geeft gelijkma- transparante ring met een diameter van 5,4 centimeter tig hormonen af die via de vaginawand in het lichaam en een dikte van 4 millimeter. Deze kan door de vrouw worden opgenomen. foto foto Marcel Antonisse/ANP Schering-Plough koopt farmadochter Akzo voor n miljard euro. arnhem - Het farmaceutische be drijf Organon Biosciences komt in handen van de Amerikaanse branchegenoot Schering-Plough. De voorgenomen beursgang van Organon is daarmee van de baan. De Amerikanen betalen 11 miljard euro voor het bedrijf uit Oss. Het chemie- en verfconcern Akzo Nobel meldde begin vorig jaar aan zijn farmadochter gefaseerd te wil len afstoten via een beursgang. Topman Hans Wijers gaf toen aan dat er geen synergievoordelen zijn tussen vruchtbaarheidspillen ener zijds en verf en chemie anderzijds. Afgelopen vrijdag gaf Organon nog aan dat de voorwaarden van de beursgang gisteren zouden wor den gepubliceerd. Maar zover is het niet gekomen. Schering-Plough benaderde Akzo Nobel anderhalve week geleden met het bod. De top van Akzo No bel stemde daar zondag mee in. Eerdere aanbiedingen van andere partijen werden door Akzo afgewe zen omdat de prijs te laag zou zijn. „We kunnen ons nu versneld rich ly Akzo Nobel gebruikt opbrengst van Organon om pensioengat in Engeland te dichten en om aan deelhouders een presentje te ge ven met de inkoop van stukken. Organon en Schering Plough Akzo Nobel richt zich na afstoten Organon op chemie en verf. arnhem - Akzo Nobel geldt als een samenraapsel van bedrijven op het gebied van verf chemie en farmacie. Daar komt met de ver koop van farmadochter Organon Biosciences een einde aan. Sche ring-Plough neemt het bedrijf uit Oss over voor 11 miljard euro. Akzo Nobel heeft een geschiede nis van ruim twee eeuwen. Het be drijf kreeg in 1969 vorm door de sa menvoeging van de AKU, de Alge mene Kunstzijde Unie, met Ko ninklijke Zout Organon, onder meer actief in chemie, geneesmid delen en verf. De vezelproductie, een van de kernactiviteiten, werd in de jaren negentig afgestoten. ten op groei van de verf- en che- mieactiviteiten van Akzo Nobel", zei Wijers. De oud-minister van Economische Zaken, die in 2003 bij Akzo Nobel aantrad, denkt daarbij met name aan de overna me van verfbedrijven. Akzo Nobel is met een aandeel van ongeveer 8 procent marktleider op de wereld wijde, versnipperde verfmarkt. Verder wordt de opbrengst van de verkoop gebruikt om het pensioen gat van Akzo Nobel in Engeland te dichten en krijgen aandeelhouders een presentje met een aandelenin- koop ter waarde van 1,3 miljard. „De zorgvuldigheid naar de aan deelhouders heeft het gewonnen van de zorgvuldigheid in de om gang met de werknemers", reageer de FNV Bondgenoten-bestuurder Ben Roodhuizen. Akzo Nobel en Schering-Plough menen echter dat de toekomst van Organon er beter uitziet als onderdeel van Sche ring-Plough dan als zelfstandig be drijf „We vullen elkaar uitstekend aan", zei topman Fred Hassan van Schering. Hij verwacht over drie jaar 500 miljoen dollar op jaarba sis aan kosten te kunnen besparen door de samenvoeging. Organon is gespecialiseerd op het gebied van vruchtbaarheid en gy naecologie, Schering-Plough op het terrein van anesthesie, choles terolverlagers en medicijnen tegen gewrichtsontstekingen. Sche ring-Plough is vooral sterk in de VS, Organon is dat in Europa. Nu zal Akzo Nobel zich zonder far- ma geheel richten op chemie en verf waarin het marktleider is. Organon is bekend van zijn anti conceptiemiddelen. Behalve de pil, waarmee het bedrijf jaarlijks ruim een half miljard euro omzet, maakt Organon furore met de Nu varing. Deze inwendig gedragen ring scheidt hormonen af om Organon maakt furore met het anticonceptiemiddel Nuvaring. zwangerschap te voorkomen. Het middel is intussen in ruim twintig landen te koop en kende vorig jaar een omzetstijging van 58 procent naar 127 miljoen euro. De divisie heeft ook medicijnen om de vruchtbaarheid te bevorderen en middelen op het gebied van de geestelijke gezondheidszorg en de anesthesiologie. Organon maakt sinds 1969 deel uit van Akzo. De historie van het be drijf gaat terug tot 1923. Toen wist dr. Saai van Zwanenberg, directeur van Zwanenberg Slachterijen en Fabrieken in Oss samen met we tenschappers insuline te halen uit het slachtafval uit zijn fabriek. Tegenwoordig heeft Organon labo ratoria in vijf landen en een twee de hoofdkantoor in New Jersey. Farma, waarvan Organon verre weg de grootste werkmaatschappij is, kampte bij Wijers' aantreden in 2003 met een krimpende omzet en minder inkomsten. Samen met diermedicijnenmaker tatervet heeft farma volgens de directie nu weer een solide basis. 'Heffing op usb-sticks en geheugenkaarten' den haag - Auteursrechtenorgani saties willen een kopieerhefïing voor usb-sticks en geheugenkaar ten. Het gaat om 15 cent per kaart of stick. De Consumentenbond, die vreest dat de heffing snel wordt verhoogd, en de elektronica- branche hopen dat minister Hirsch Ballin (Justitie) er een stok je voor steekt, zoals eerder gebeur de met een tax voor mp3-spelers. Eastman breidt harsproductie uit middelburg - Chemiebedrijf East man in Middelburg vergroot de productie van harsen. Daarvoor bouwt het bedrijf een nieuwe fa briek die een kwart meer koolwa terstofharsen maakt dan de huidi ge. De vraag naar koolwaterstofhar sen neemt wereldwijd toe, omdat ze toepasbaar zijn in veel produc ten. Zij worden gebruikt voor het maken van luiers en incontinentie- materiaal. Raad: Deloitte faalde bij controle Ahold den haag - Accountant Deloitte faalde in het toezicht bij de Ameri kaanse Ahold-dochter US Foodser vice. Dat bepaalde gisteren de raad van tucht voor registeraccoun tants. Volgens belangenorganisatie Sobi is de weg nu vrij voor miljar denclaims. Doordat de situatie bij US Foodservice te mooi werd afge schilderd zouden veel mensen te dure aandelen hebben gekocht. Tempo-zakdoekjes in Zweedse handen stockholm - Het Zweedse con cern SCA neemt voor 512 miljoen euro de tissuedivisie over van het Amerikaanse Procter 8c Gamble. Daardoor wordt het ook eigenaar van Tempo, de meest verkochte pa pieren zakdoekjes in West-Europa. SCA verwerft fabrieken van Proc ter in Duitsland, Engeland, Frank rijk en Italië. SCA maakt onder meer Edet-toiletpapier, Libres se-tampons en Libero-luiers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13