Roger Federer is ook maar een mens Zeeuwse judoka's op dreef in Cilze Nieuw contract Chanees Essien PZC Dinsdag 13 maart 2007 37 De blik van Roger Federer zegt genoeg. Na 41 opeenvolgende zeges verloor de Zwitser gisteren weer eens een wedstrijd. foto Mark J. Terrill/AP Canas zet de beste tennisser van de wereld de voet dwars. door Fardau Wagenaar INDIAN WELLS - De Argentijnse ten nisser Guillermo Canas zal gistera vond nog lang een glimlach op zijn gezicht hebben gehad, terwijl hij nagenoot van zijn dag. Hij had Roger Federer verslagen. Ja echt: hij, Argentijn en nummer zestig van de wereld kreeg voor elkaar wat al die andere tennissers zo graag eens hadden willen doen. Canas vertoonde zijn kunstje in de tweede ronde van het toernooi van Indian Wells in de Verenigde Staten. Met 7-5 6-2 won hij van de allerbeste tennisser van de wereld ooit. De Argentijn, die vorig jaar sep tember terugkeerde in de ATP- LONDEN - Michael Essien heeft een nieuw, vijfjarig contract bij Chel sea getekend. De international van Ghana kwam in augustus 2005 voor ruim veertig miljoen van Olympique Lyon naar Engeland. Destijds tekende hij ook een vijfja rige verbintenis. Manager José Mourinho geeft hoog op van de kwaliteiten van de middenvelder. Essien stond dit sei zoen in allerlei competities 46 keer op het veld voor Chelsea. „Ik heb niet lang hoeven na te denken over het aanbod", zei de midden velder. „Ik wil hier nog veel prij zen winnen." Essien won met Chelsea dit seizoen al de League Cup en kan nog drie prijzen pak ken: de landstitel, de FA Cup en de Champions League. tour na een dopingschorsing van vijftien maanden, bestookte Fede rer met harde slagen vanaf de base line en bleek in staat het door gaans sublieme spel van de 25-jari- ge Zwitser te ontregelen. „Canas was beter", erkende de nummer één van de wereld. „Ik kon de zaken niet keren. Zo zie je maar hoe moeilijk het is om te winnen." De laatste keer dat Federer een wedstrijd verloor, was in augustus vorig jaar. Het was de talentvolle Brit Andy Murray die de Zwitser toen op de knieën dwong. Maar na deze kleine onderbreking kwam de Federer-express weer flink op gang en won 41 partijen op rij. In die reeks pakte hij ook nog de titels op de US Open en de Austra lian Open mee. Wimbledon had hij daarvoor al voor de vierde keer achter elkaar gewonnen. Net zo makkelijk, althans zo lijkt het bij de man die subliem tennis kan spelen en de ene na de andere on mogelijke bal speelt. Maar Roger Federer is ook maar een mens, zo liet hij gisteren sinds lange tijd weer eens zien. Door de nederlaag op Canas mist hij - voor- Roger Federer: 'Zo zie je maar hoe moeilijk het is om te winnen' lopig althans - het record van Guil lermo Vilas, ook een Argentijn. Die won dertig jaar geleden maar liefst 46 wedstrijden op rij. Fede rer kwam angstvallig dichtbij, maar struikelde net voor de streep. Toch leek hij er niet echt mee te zitten. Verliezen hoort erbij in top sport, merkte hij op. Hij zei zich ook totaal geen zorgen te maken over nieuwe records, maar van wedstrijd tot wedstrijd te leven. Federer oogde vermoeid, overver hit en had last van blaren. En er gens leek het erop dat hij het wel prettig vond dat de druk nu even van de ketel is. „Ik heb twee jaar niet meer zo vroeg in een toer nooi verloren, het moest er een keer van komen." De toeschouwers op de tribune waren vooral verrast Aan de ene kant is het natuurlijk spectaculair als er iets onverwachts gebeurt tijdens een toernooi. Maar aan de andere kant was er ook de teleur stelling, want hoe saai de heer schappij van Federer ook kan zijn, niemand ziet de Zwitser - al hon derdzestig weken de nummer één van de wereld - graag verliezen. Goud voor Terneuzense Rowana Helmendag bij zwaargewichten. door Edward Oranje CILZE - De Zeeuws-Vlaamse meis jes Rowana Helmendag (14) en Tess Cornelius (13) hebben in Gil- ze het districtskampioenschap van Zuid-Nederland gewonnen. Tijdens het toernooi in de Brabant se plaats kwamen de semi-aspiran- ten (tot 15 jaar), de pupillen (tot 12) en de mini's (tot 10 jaar) op de mat. Rowana Helmendag, uitkomend voor Delta Sportcentrum, werd kampioen bij de zwaargewichten (+52 kilo). De Terneuzense ver sloeg in haar poule Tessa van Meer kerk (Judo Goes) uit Kloetinge, die uiteindelijk zilver won. De daarop volgende finale won de Zeeuws-Vlaamse voortijdig door middel van een houdgreep. Club- en plaatsgenote Yenca Sips (-34 kilo) behaalde net als Anne- lien Boutens (Judo Ryu Van Schaik, -40 kilo) uit Middelburg en Tessa Kareis (jv Breskens, -44 kilo) brons. Pieter van de Heuvel uit Arnemui- den en Amber Rijn uit Goes wer den kampioen bij de pupillen tot 12 jaar. Van de Heuvel, uitkomend voor Sportschool Geelhoed, ver sloeg in de gelijkopgaande finale tot 30 kilo clubgenoot Julian Nien- huis uit Vlissingen met een klein Jonge Zeeuwse judoka's winnen veel medailles tijdens districts kampioenschappen van Zuid-Ne derland. Rowana Helmendag en Tess Cornelius pakken goud. verschil (koka). Amber Rijn wist in de klasse tot 36 kilo al haar par tijen voortijdig met ippon te win nen en zodoende het enige goud van de dag voor Judo Goes te ver dienen. Boaz Kalkhoven (Geelhoed, -34 ki lo) uit Middelburg en Mauk Moer- mam (J. Goes, -38 kilo) uit Goes behaalden zilver. Derde plaatsen waren er voor Leo- nie Blaakman (Frans de Boevere, -28 kilo) uit Breskens, Mandy Re- mijn (Delta sc, -36 kilo) uit Kloos- terzande, Stevin Schoenmaker (jv Breskens, -38 kilo) uit Breskens, Lyanca Thienpont (ssGeelhoed, -40 kilo), Evianne de Fretes (ss Geelhoed, -40 kilo) uit Middel burg, Chantal Walhout (J.Goes, +48 kilo) uit Goes en Jur Bommel- jé (ss Geelhoed, +48 kilo) uit Dom burg. Greene zes tot negen maanden buitenspel ROTTERDAM - Feyenoord zal zeker tot de winterstop van volgend sei zoen geen beroep kunnen doen op Serginho Greene. De verdedi ger heeft in het duel met AZ de voorste kruisband van een knie af gescheurd. Dat bleek gisteren bij onderzoek in het ziekenhuis. Het herstel van Greene zal zes tot ne gen maanden gaan duren. De blessure van Angelos Charis- teas blijkt mee te vallen. De spits viel uit met hamstringproblemen, maar de Griek mist vrijwel zeker alleen de komende thuiswedstrijd tegen Willem II. Doelman betrapt op gebruik van cocaïne ROME - Doelverdediger Nicholas Caglioni van Messina is betrapt op het gebruik van cocaïne. De keeper werd getest na het duel met Catania op 11 februari. Een eerste analyse heeft de aanwe zigheid van het witte poeder uitge wezen. Minder dan een maand ge leden testte Francesco Flachi van Sampdoria ook al positief op cocaï ne. Eerder in het seizoen werd AC Milan-spits Marco Borriello drie maanden geschorst in verband met de aanwezigheid van corticos- teroïden in zijn lichaam. Snelle hattrick brengt Romario op 995 goals RIO DE JANEIRO - Romario had het in de Braziliaanse competitiewed strijd tegen Madureira weer eens ouderwets op zijn heupen. De in middels 41-jarige spits van Vasco da Gama bracht in de tweede helft binnen dertien minuten een zuive re hattrick op zijn naam. Daarmee bracht Romario volgens eigen berekeningen zijn persoonlij ke score op 995 doelpunten in zijn loopbaan als voetballer. De ver wachting is dat de Braziliaan na het bereiken van zijn duizendste treffer afscheid neemt. Röber neemt nu al ontslag bij Dortmund DORTMUND - Jürgen Röber heeft het tij niet kunnen keren bij Borus- sia Dortmund. De man die in de cember de trainerspositie over nam van de Nederlander Bert van Marwijk, heeft gisteren zijn ont slag alweer ingediend. Hij deed dat na zes nederlagen in zeven wedstrijden. Dortmund is door de slechte resultaten afgezakt naar de degradatiezone. Röber: „ln deze moeilijke situatie zijn indivi duen niet belangrijk, maar gaat het om de toekomst van de club. Daarom dien ik mijn ontslag in." Zidane zegt af voor duel met Materazzi BRUSSEL - Zinedine Zidane is niet ingegaan op een uitnodiging om samen met Marco Materazzi in één team te spelen. De gestopte Zi dane wees een uitnodiging af voor een gelegenheidsteam, dat van daag een liefdadigheidswedstrijd speelt tegen Manchester United. Materazzi, die tijdens de WK-fina- le een kopstoot van Zidane kreeg, speelt wel mee. Coach Marcello Lippi kreeg meer afzeggingen, maar Zidane's antwoord op de uit nodiging „kwam pas laat binnen en was negatief', zei de Italiaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 131