HVV'24 likt wonden na vechtpartij Spelers van HVV liepen te treiteren 34 Dinsdag 13 maart 2007 PZC Jeroen Claessens (rechts) deed gisteren aangifte bij de politie, nadat hij in het duel met Dosko flinke klappen kreeg. foto Camile Schelstraete Alleen speler Jeroen Claessens doet aangifte van mishandeling. door Karei Pleunis HULST - Jari Vyaene kreeg zondag avond op de huisartsenpost te ho ren dat hij een lichte hersenschud ding had opgelopen. Voor Jeroen Claessens luidde de diagnose giste ren gekneusde ribben. Het was de 'oogst' van een middagje voetbal in Bergen op Zoom, waar Dosko- HW'24 ontaardde in een massale vechtpartij. Scheidsrechter Van Loon keurde, tegen de zin in van Dosko-grens- rechter Frank Hopmans, zeven minuten voor tijd de derde treffer van HW'24 goed. Op dat moment kreeg Claessens op het veld enkele rake klappen en kwam het tot een flinke knok partij. Claessens, die op medisch advies twee weken rust neemt, deed gisteren bij de politie in zijn woonplaats aangifte van mishan deling. HVV'24 rekent nu vooral op scheidsrechter Van Loon uit Dru- nen en rapporteur Aad van Hoek Tweede plaats voor Erwin Mesu in Breda breda - Erwin Mesu uit Middel burg is tijdens een schaatsmara- thon in Breda als tweede geëin digd. De zege ging naar Bart van Wanrooij uit Oosterhout. Bij de jeugd pakten Annemarie Pasveer (Arnemuiden) en Anouk Fase (St. Annaland) de winst. Tweede plaatsen bij die jeugd wa ren er voor Niels Mesu (Middel burg) en Nicole Geelhoed (Zoute- lande). Tijdens het slotonderdeel van dit schaatsgala, waaraan ieder een kon deelnemen, werd Niels Mesu zevende. uit Roosendaal. „Het zal toch niet zo zijn dat ze ons een winstpunt in mindering brengen", vraagt trai ner Michel Leonhart zich af „Wat valt ons te verwijten? Dosko is schuldig, maar de tuchtcommissie van de KNVB straft op basis van de rapporten van de scheidsrech ter en de waarnemer." Leonhart benadrukt dat hij niet alle spelers van Dosko over één kam wil sche ren. „De aanvoerder en keeper de den alles om te voorkomen dat het uit de hand zou lopen, maar ze stonden ook machteloos." Jeroen Claessens zegt dat er al voor rust een gespannen sfeer Jari Vyaene Sterk optreden van Nick van der Lijke middelburg - Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg heeft een tweede plaats behaald in de zware klimkoers voor nieuwelin gen in het Belgische Ooike. In een sterk bezet deelnemersveld ontstond er al snel in de wedstrijd een kopgroep van zeven, met daar bij Van der Lijke. In de laatste ron de kwam hij met de Belg Alexan der de Roose voorop. De Roose was net iets sneller in de eindsprint. Jouri van Noorden en Peter Hoondert legden beslag op de 24e en 28e plaats. hing. „Toen ik in de eerste helft een vrije trap snel wilde nemen, ging Boris Knebel van Dosko voor de bal staan. Ik schoot toch, waar op hij geel kreeg. Toen kwam die nummer 8 (Lennaert Greveling) langs en bedreigde me. Hij zou me in elkaar slaan als Knebel rood zou krijgen. Later gebeurde dat dus ook. Ik kreeg eerst drie klap pen en toen ik op de grond lag, werd ik ook nog eens in mijn buik geschopt." Jari Vyaene: „Die Greveling is ziek. Hij ging tekeer als een beest en sloeg en schopte naar alles wat bewoog. Toen hij na afloop bij de Gerard van de Voorde Dubbele zege voor Thamar Zweistra goes - Thamar Zweistra heeft met Hexagons Update in Oude Tonge beide proeven op ZZ- licht-niveau gewonnen. De amazone uit Schore reed de zesjarige ruin in de eerste proef naar een score van ruim 66 pro cent. In de tweede proef kwam haar score met 64,5 procent iets la ger uit. Haar stalgenote Chantal Nijpjes werd in dezelfde wedstrijd een keer tweede en een keer derde. Zij reed in Oude Tonge op de merrie Hexagons Parmanda. kleedkamer stond, heb ik hem ge zegd dat hij beter op kickboksen kan gaan." Vyaene had gisteren nog wat lich te hoofdpijn, maar deed geen aan gifte bij de politie. Ook Steffen de Weers voelde zich niet helemaal lekker, maar meldt zich vandaag weer op zijn werk. Alleen Claes sens blijft twee weken thuis en deed aangifte bij de politie. Voorzitter Gerard van de Voorde van HW'24 bekende gisteren dat hij zo'n vechtpartij nog nooit had meegemaakt. „Schandalig, schop pen, slaan. Ik heb niet alles gezien. Maar wat ik wel weet, is dat die grensrechter een glaszuiver doelpunt van HW'24 probeerde af te laten keuren. Daar trapte de scheidsrechter niet in. En ver volgens wilde hij de arbiter te lijf gaan. De scheidsrechter was na afloop ook duidelijk over wie de veroorzaker was van alle ellende. Die grensrechter dus." Na de massale knokpartij tijdens duel met Dosko in Bergen op Zoom vestigt koploper HVV'24 zijn hoop nu op de scheidsrech ter en de waarnemer. Matige start voor renners Middelkamp goes - Wielervereniging Theo Mid delkamp is met een mager resul taat aan de clubcompetitie begon nen. De Zeeuwse ploeg vond in de eind uitslag van de Ronde van Zuid- Holland, de eerste wedstrijd die meetelt voor het klassement, slechts één renner terug in de eind rangschikking. Dirk van Dam uit Goes finishte op de 24e plaats. Middelkamp staat daarmee op de vijftiende plaats. De wedstrijd werd gewonnen door Rabo-renner Ronald Schur. Volgens vice-voorzitter is grensrechter van Dosko echt goudeerlijk. door Jan Martens bergen op zoom - Jac Reijnders, vice-voorzitter van Dosko, snapt er helemaal niets van. Frank Hop mans, grensrechter bij de voetbal club uit Bergen op Zoom, is vol gens hem goudeerlijk. „Soms zelfs te eerlijk, al moet ik dat eigenlijk niet zeggen. Maar als Frank voor buitenspel vlagt, dan is het buitenspel. Daar kun je zeker van zijn." Toch zag scheidsrechter P. van Loon uit Drunen dat afgelopen zondag anders. Toen Dosko in de thuiswedstrijd tegen HW'24 op een 1-3-achterstand kwam, keurde hij het Zeeuws-Vlaamse doelpunt goed, ondanks het vlagsignaal van Hopmans. De gevolgen waren desastreus. Op het veld brak een vechtpartij uit tussen spelers en publiek, en Van Loon staakte de wedstrijd omdat Hopmans hem bedreigd zou heb ben. Ook daar kan Reijnders zich niets bij voorstellen. „Zo is Frank niet. Maar die scheids rechter riep dat over zichzelf af Toen hij die 1-3 had goedgekeurd, bleef Frank met zijn vlag omhoog staan. Daarop ontstond er op het veld dat tumult tussen de spelers en riep de scheidsrechter tegen Frank dat hij daar met zijn gedrag voor verantwoordelijk was. Frank is toen op hem afgestapt, en daar zal die scheidsrechter zich wel door bedreigd hebben gevoeld. Maar Frank had hem echt niets ge daan, ook niet als hij niet was te gengehouden. Dat kan ik me niet voorstellen." Vice-voorzitter Reijnders rekent er wel op dat de tuchtcommissie van de KNVB Dosko in staat van be schuldiging zal stellen na de ge staakte wedstrijd. Het bestuur van de voetbalclub uit Bergen op Zoom, waarvan de voor zitter en secretaris bij de wedstrijd van afgelopen zondag ontbraken, gaat deze week bekijken of er in tern maatregelen genomen moe ten worden. „Ik hoor dat spelers van HW'24 zeggen dat ze op het veld geslagen zijn, maar ik heb niet gezien dat er klappen werden uitgedeeld. Wel waren die spelers van HW'24 de hele wedstrijd bezig onze spelers te treiteren, zelfs met discrimine rende opmerkingen", aldus Reijn ders. Podiumplaats voor Tim Dees in Lierde goes - Tim Dees is bij een wieler wedstrijd jn het Belgische Lierde op het podium beland. De Thole- naar (18), die sinds dit seizoen voor Löwik uitkomt, kwam als der de over de finish. Bij de junioren boekte Ferdinand Bogaard uit Vlissingen twee top tien-noteringen. In Harelbeke werd hij ondanks een valpartij in de laatste ronde tiende. Alex Gres- night uit Kapelle werd twaalfde. In Schoonaarde werd Bogaard zesde, terwijl Nick Nieuwdorp (Yerseke) als achttiende finishte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 128