Borsele passeert architect voorjaarscollectie 2007! Sluis kampt met tekorten Skelet Retranchement mogelijk uit Tachtigjarige Oorlog Nieuw bij Dis That in Middelburg HERENMODE Wij presenteren onze nieuwe Bijzondere wandeling Manteling Politie houdt twee handelaars in harddrugs aan Wpzc Dinsdag 13 maart 2007 25 Maker Borsels raadhuis niet geïnformeerd over uitgebreide renovatie. door Lilian Oominicus 's-gravenpolder - De architect die het raadhuis in Heinkenszand heeft ontworpen is verbaasd dat hij niet op de hoogte is gesteld van de renovatieplannen die de ge meente Borsele voor het gebouw heeft gemaakt. J. de Jonge uit 's-Gravenpolder vernam pas me dio februari uit de PZC dat zijn 'geesteskind' uit 1983 voor miljoe nen wordt verbouwd. Burgemees ter J. Gelok vindt de kritiek 'prema tuur'. De Jonge vindt het 'volkomen ge rechtigd' om een andere architect in de arm te nemen voor de aan passingen. „Maar het is wel zo fat soenlijk om hierover te bellen. Nu gaat de gemeente voorbij aan de geestelijke vader van het gebouw." Hij wijst in een brief aan de raad op de gedragsregels die de Bond van Nederlandse Architecten heeft vastgesteld. Daarin staat dat de ar chitect die een opdracht krijgt om een gebouw, te wijzigen, 'alvorens met de werkzaamheden aan te vangen, de oorspronkelijke archi tect de gelegenheid geeft tot over leg over deze wijzigingen'. De oor spronkelijke architect mag zich dan niet tegen de opdracht verzet ten. De eerste schattingen van dit Klun- dert Architecten uit Rotterdam lig gen tussen de 7,5 en 11 miljoen eu- 1^ Het raadhuis in Borsele is te klein geworden en het klimaat is slecht. Maar renovatie hoeft niet zoveel te kosten als B W den ken, zegt architect J. de Jonge. ro, afhankelijk van het model: nieuwbouw, uitbreiding en ver bouwing met een extra etage, of uitbreiding en verbouwing met plaatsing van een brede kap over het pand. Het laatste heeft de voor keur van B8tW, want dat is het goedkoopst. Maar volgens De Jonge is die optie nog steeds duurkoop. De overkap ping die nodig zou zijn voor instal latie van klimaatbeheersing is vol gens hem overbodig. „Daar heb ben we indertijd al rekening mee gehouden. Bovendien tast het dak de oorspronkelijke gedachtegang, dat het zou passen in het land schap, aan. Het huidige dak is een dijkvorm. De Jonge schat dat hij een comple te nieuwbouw van vijfduizend vierkante meter kan neerzetten voor zo'n 5 miljoen euro. Maar uit breiding kan ook aan de uiteinden van de vleugels, zegt hij. Daar is zo duizend vierkante meter mee te winnen. Nog altijd meer dan de uitbreiding van de Rotterdam mers: 780 vierkante meter. En de klimaatbeheersing kan in het hui dige dak worden geïnstalleerd. Ge raamde kosten: 4,5 miljoen. Bezuinigingen om te voorkomen dat provincie ingrijpt. door Frank van Cooten sluis - De reservepositie van de ge meente Sluis is sinds de herinde ling fors afgenomen. De oude ge meenten Oostburg en Sluis-Aar- denburg hadden in 2002 samen nog een riante algemene reserve van ruim vier miljoen euro. De ge meente zit met het tekort van de jaarrekening 2006 (1,2 miljoen) nu ruim 1,4 miljoen in de min. Dat blijkt uit een overzicht van de ontwikkeling van de financiële po sitie van de gemeente in de perio de van 2002 tot en met 2006. Het dagelijks gemeentebestuur vindt de ontwikkeling van de algemene reserve zorgelijk. Om te voorko men dat de gemeente door de pro vincie onder curatele wordt ge steld kondigt het dagelijks gemeen tebestuur maatregelen aan om het tij te keren. De gemeenteraad krijgt bij de behandeling van de ka dernota dit voorjaar een pakket aan maatregelen voorgeschoteld om te bezuinigen. Het totaal van de reserves is sinds de herindeling gedaald van ruim 29 miljoen naar 18 miljoen euro. GESLAAGD Marieke Louwerse uit Middelburg is aan de Modevakschool Ensaid in 's Hertogenbosch ge slaagd voor costumière. RETRANCHEMENT - Onder grote belangstelling van scholieren wijst assistent-provinciaal archeo loog Hans Jongepier een skelet aan dat bij riole ringswerkzaamheden aan de Zwinstraat in Ret ranchement boven de grond kwam. Jongepier, verbonden aan de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland, zou graag een van de zeven skeletten die eind vorige week in Retranchement werden gevonden aan een minutieus onderzoek onder werpen. De suggestie dat de skeletten afkomstig zijn van soldaten van de Staatse troepen van Mau- rits, is ook voor Jongepier aannemelijk. De veld werker zou die theorie echter graag geschraagd zien door een degelijk onderzoek. foto Camile Schelstraete DIS THAT Markt 73 Langstraat 11-13 4331 LL Middelburg 4374 AN Zuutelande 0118 - 630151 0118 566003 DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 0113 227607 www.delscher.nl bruinisse - De politie heeft een 28-jarige man uit Bruinisse en een 22-jarige man uit Middelhamis aangehouden. De twee worden verdacht van handel in harddrugs. Ze zijn in bewaring gesteld door het Openbaar Ministerie. De twee mannen werden op 1 maart aangehouden in een vakan tiehuisje in Bruinisse. De politie Rotterdam-Rijnmond kwam de twee op het spoor, omdat ze in de afgelopen maanden onderzoek deed naar de handel in en het ge bruik van harddrugs op Goe- ree-Overflakkee. Naast de aanhou dingen nam de politie tijdens het onderzoek ook enkele kilo's hard drugs, een vuurwapen en geld in beslag. Het onderzoek is onderdeel van het project 'Het geheim van Goeree-Overflakkee'. Doel van het project is om alcohol- en drugsver slaving op Goeree te voorkomen. oostkapelle - In maart en april staat museum Terra Maris in het teken van Stinzenplanten. Er zijn drie speciale wandelingen waarbij mensen uitleg krijgen over de plan ten. Stinzenplanten komen niet van na ture in de Manteling voor. Ze zijn aangeplant in de tijd dat er in het bos nog veel buitenplaatsen wa ren, in de zeventiende en de acht tiende eeuw. De tuinen van de buitens zijn in de negentiende eeuw verwaar loosd. Alleen soorten die zich aan pasten aan de natuurlijke omge ving bleven: de stinzenplanten. Stinzen waren versterkte adelhui- zen in Friesland. De planten heten zo omdat ze bij deze huizen het eerst zijn beschreven. Op Walche ren gaat het onder meer om het sneeuwklokje, de stengelloze sleu telbloem, de narcis en de voorjaars- helmbloem. De wandelingen zijn op 14 en 25 maart en op 8 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 119