investeert in binnenstad aan stijlen in de stad 'Maak stranden mooi' Q Nog geen oplossing in conflict om illegale tunnelkas in Veere Wij geven u de helft cadeau! Hypotheken Verzekeringen Pensioenen w pzc Dinsdag 13 maart 2007 23 door Wendy van den Hurk vlissingen - De ene stad is histo risch, de ander is modern. Vlissin gen echter, heeft alles door elkaar. Een tikje chaotisch, maar ach, dat is Vlissingen. Toch vond het stad huis het tijd voor een lijn. Eind 2002 was het hoge woord er uit: er moest samenhang komen in de stedelijke structuur en het ka rakter van Vlissingen. Visies wer den opgesteld, nota's werden ge schreven en de gemeente ging in gesprek met burgers over hoe wat stad zou moeten uitstralen. Mari tiem, ongepolijst en kleurrijk. Dat waren de woorden die vielen tij dens die bijeenkomsten en het col lege was het met de sprekers eens: die lijn moest de stad krijgen in haar stratenpatroon. André Houwing is stedenbouw kundig ontwerper bij de gemeente Vlissingen. Hij lanceerde in 2003 de tekeningen voor het Vierwin- denplein, dat als proefproject zou fungeren. Grijs graniet, Cortènsta- len roostergoten, speelse led-lamp jes. Veel te duur, riepen critici di rect. „Maar toen het klaar was, zei iedereen: goh, wat leuk!" Behalve mooier en evenwichtiger moest Vlissingen ook rustiger wor den. De binnenstad is zoals zoveel oude steden niet berekend op veel auto's en die zou het stadhuis dan ook het liefste weren uit de stad. Dat kan, zeiden ontwerpers. 'Rusti ge bestrating' als graniet gaat rond scheuren bijna automatisch tegen en het college kondigde verkeers maatregelen aan. De parkeerkelder net buiten het hartje van de stad is inmiddels in gebruik, de verkeers remmers op de Nieuwendijk lig gen er nog. „Maar concrete maatre gelen moeten nog uitgekristalli seerd worden", zegt Houwing. „We zouden de binnenstad graag autoluw zien. Dat er straks bijvoor beeld geen auto's meer langs de terrassen van het Bellamypark ra zen. Als het college dat besluit, be ginnen wij morgen te tekenen." AID neemt 35 koeien veehouder in beslag terneuzen - Bij een rundveehou der in de gemeente Terneuzen zijn 35 koeien in beslag genomen. De dieren waren sterk vermagerd en stonden in een stal met weinig dro ge ligplaatsen. Tegen de veehouder is proces-verbaal opgemaakt. Sfeerimpressie van hoe de Vlissingse binnenstad eruit moet komen te zien. Daarbij wordt ingezet op het gebruik van de duurzamere materialen, zoals na tuursteen. door Carla van de Merbel veere - De gemeente Veere en J. Geschiere, eigenaar van een illegale kas, hebben nog geen overeenstem ming bereikt over het verwijderen van de kas. Gisteren hebben beide partijen met elkaar gesproken. Ge schiere zegt bij de gemeente zijn verhaal te hebben gedaan. „En over een dag of vijf zou ik er meer over horen." Bij de gemeente was niemand bereikbaar voor een toe lichting. Geschiere heeft sinds 1987 een tunnelkas aan de Bosweg. In de kas teelt hij onder meer aardap pelen en groenten. De kas is des tijds gebouwd zonder toestem ming van de gemeente. De kas is in strijd met het bestemmingsplan 'beschermd stadsgezicht'. Nu de Stichting Veere een verzoek om handhaving van de regels heeft in gediend, wil de gemeente de kas weg hebben. renesse - Bij zandsuppleties moet niet alleen rekening gehouden wor den met veiligheid maar ook met recreatieve belangen. Dat vinden de Schouwse strandpaviljoenhou ders én de gemeente Schouwen- Duiveland. De gemeente wil sa men met andere kustgemeenten 'economisch suppleren' bepleiten bij de minister van Verkeer en Wa terstaat. De basiskustlijn bepaalt waar en hoeveel zand opgespoten moet worden. Met economische belangen wordt volgens projectlei der A. Jumelet van Rijkswaterstaat absoluut geen rekening gehouden. „Wij zien zeker het belang van een mooi strand, maar zijn gebonden aan regels. Wij kunnen die regels niet veranderen. Dat is aan de poli tiek." Strandpaviljoenhouder C. Heijboer zou blij zijn als er voortaan bij suppleties niet alleen naar de kustlijn maar vooral naar de aantrekkelijkheid van de kust gekeken wordt. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. het alfabet van Zeeland Provinciale Staten .zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie RISICOBEHEER j Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 01 18 - 615151 www.donrisicobeheer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 117