Zeeland Veere peilt mening over inzameling van huisvuil Vlissingen Raad Hulst kent servicelijn niet Ouders boos op politie Benefiet voor afgebrand Panta Rhei 22 I Dinsdag 13 maart 2007 PZC Wagentje ontploft op rijksweg N61 IJZENDIJKE - Wegwerkers en passe rende automobilisten kwamen maandagmiddag met de schrik vrij bij de ontploffing van een gasfles aan de rand van rijksweg N6i na bij kruising Parkzicht onder IJzen- dijke. De fles stond op een boor- tractor met daarachter een bi- tumenwagentje, waarmee 'katten- ogen' werden aangebracht. De fles ontplofte nadat de achterkant van het wagentje vlam vatte. Zeventien Zeeuwen naar NK sjoelen GOES - Zeventien Zeeuwen heb ben zich geplaatst voor het NK sjoelen. De titelstrijd wordt op 14 april in Barneveld gehouden. De volgende spelers hebben zich ge kwalificeerd: Corrie Stijns, Freek van Duin, Huub Stijns, Betsy de Waardt, Nina van Duin, Jeanne van Meel (allen Schijf 83), Patrick de Groot (LZMS), Govert Vogel, Frans Leltz, Bep Minke, Nel ly Mes, Ina Sinke, Wim Ponse, Tilly Kuzee (allen EMSV), Rob Buhrs (LZMS), Dies Weezepoel, Corrie Goossens (beiden Goese Schuivers). Internetcafé krijgt donatie van €1500 VLISSINGEN - Het internetcafé van Foyer de Jeunesse ontvangt 15 maart een cheque ter waarde van 1500 van het Monuta Charity Fund. Foyer de leunesse biedt jon geren van 17 tot 23 jaar die nog niet compleet zelfstandig kunnen wonen een leerwerkplaats waar ze gemakkelijker kennis maken met andere jongeren. De cheque wordt tijdens een diner met de bewoners in de Foyer overhandigd. Openbare repetitie bij jeugdorkest Onda SINT-laurens - Het jeugdorkest Onda Middelburg houdt vrijdag een openbare repetitie. Jongeren die het leuk vinden om een instrument te bespelen of dat willen gaan doen, kunnen zelf tij dens de repetitie zien wat spelen bij een brassband inhoudt. De repetitie is van 19.00 tot 20.00 uur in het verenigingsgebouw Van Cittershof in Sint-Laurens. Daarna is er de mogelijkheid om vragen te stellen of gewoon nog even na te praten. Bijeenkomst over laaggeletterheid goes - Vrouwenvereniging De Pas sage houdt vanmiddag in de Oos- terkerk in Goes een bijeenkomst over laaggeletterdheid. Yvonne van der Vegt, alfabetiseringsambas- sadeur, is aanwezig. Yvonne heeft pas op latere leeftijd leren lezen en schrijven. Zij vertelt over haar erva ringen. Naar schatting hebben in Zeeland 38.000 mensen last van laaggeletterdheid. De bijeenkomst is in de Oosterkerk, om 13.00 uur. Fancy fair met Wisdols bij school De Wissel vlissingen - De Vlissingse basis school De Wissel houdt zaterdag 21 april een fancy fair met rommel markt. Van 9 tot 14 uur zijn er bij de school aan de Kleiweg (Pape gaaienburg) spelleq'es en andere ac tiviteiten te doen. Verder worden er tweedehandsspullen verkocht. De opbrengst willen de leerlingen gebruiken voor het vervangen van oude computers in de klaslokalen. De scholieren zorgen ook voor ver maak met Wisdols, een talenten jacht voor zang en dans. Gemeente wil door peiling in de toekomst efficiënter gaan werken. door Ronald Huissen veere - Veere gaat haar inwoners ondervragen over de inzameling van huishoudelijk afval. Er wordt onder andere gevraagd naar de me ning over de afvalbakken, de inza meling van oud-papier en de hef fing op afvalstoffen. De enquête wordt dit voorjaar verspreid. „We hebben de indruk dat het goed gaat in Veere, een groot per centage van het huishoudelijk af val wordt ook daadwerkelijk opge haald. Met dit onderzoek willen we erachter komen hoe inwoners erover denken", zegt wethouder J. Bostelaar. Aanleiding voor het on derzoek waren de afvalbakken. De ze worden alweer 13 jaar gebruikt en de laatste jaren lopen de klach ten over kapotte bakken op. „Op dit moment hebben we nog duo- bakken met zowel een gft als een restafvalvak. Andere gemeenten hebben twee verschillende bakken en we willen weten waar de voor keur ligt. Ook willen we erachter komen of er meer voorlichting no dig is over hoe inwoners met afval De gemeente Veere heeft geen eigen afvaldienst, maar laat huis houdelijk afval ophalen en ver werken door Van Gansewinkel en Delta Milieu. moeten omgaan, hoe strikt ze af val scheiden en hoe vaak afval op gehaald moet worden." Op dit mo ment wordt oud papier opgehaald door een vereniging. „Andere ge meenten hebben daar weer een blauwe bak voor. We willen peilen hoe burgers met afval omgaan en wat ze van het huidige beleid vin den." De resultaten worden gebruikt bij de onderhandelingen met afvalbe drijf Van Gansewinkel, dat in de gemeente Veere het huishoudelijk afval inzamelt. De gemeente sluit in 2008 een nieuw contract af met het afvalbedrijf. Bostelaar meldt dat het daarbij om 'veel geld' gaat. Het is daarom zaak dat er efficiënt gewerkt gaat worden. Koningin loopt straks tijdens bezoek over keurige straten. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Bijna kunnen de teke ningen in de kast. Grijze straatste nen zijn vervangen door robuust natuursteen, parkeerpleinen zijn omgetoverd tot rustieke plekjes. De binnenstad van Vlissingen krijgt vorm en de ambtenaren, die daarvoor zorgden, die zijn blij. „Echt, als ik zo'n invalidenoprit bij de Fonteyne zie, dan denk ik: kick en, die is goed gelukt!" 't Was altijd vooruitkijken in Vlis singen. Ja, de Spuistraat zou op de schop gaan. Ja, het Bellamypark werd aangepakt. Later. Langzaam aan sluipt dat 'later' binnen in de Scheldestad. Jaap Wiltenburg, pro jectleider civiele werken, is al van af 2002 bezig met de herinrichting. „Als de plannen rond zijn, komen ze naar mij. Ik adviseer over het materiaal, maak een kostenraming en zorg voor contracten met aan nemers en leveranciers." Toen voor Vlissingen eenmaal het centrumplan was uitgetekend, was het tijd voor een test. Het Vierwin denplein werd proefkonijn. In het najaar van 2003 was dat klaar. „Dat werd precies zoals we wilden", blikt Wiltenburg terug op de schet sen. „Zo wilden we dat de hele binnenstad eruit kwam te zien. Met die uitstraling, dat materiaal. Niet het goedkoopste spul. Natuur steen is in aanschaf duur, maar op termijn heel duurzaam. Voor be- tonsteen krijg je niks terug, maar dat graniet slijt niet. Dat kun je al tijd nog verkopen." De Nieuwendijk volgde; de horeca straat was nog voor de lente van 2005 klaar voor het flaneren. Nou was dat plannen niet gemakkelijk. „Een straat mag in december niet open liggen, in het voorjaar niet, in de zomer niet. Want dan zijn er fW Na het Vierwindenplein, de Nieuwendijk en het gebied rond de Jacobskerk wordt op dit mo ment de Spuistraat belegd met natuursteen. Nu de rest nog. toeristen in de stad. Bomen kap pen kan maar tot maart, want dan begint het broedseizoen. Eigenlijk mag je alleen in de winter werken, en dan moet ook alles snel klaar. Maar wat als het vriest?" Sommige straten zijn niet zomaar klaar. De Spuistraat bijvoorbeeld, dat heeft Vlissingen geweten. Eerst kwam er een nieuwe riolering, ver volgens werd de bouwput gescha pen en toen werd de boel bestraat. Al met al heeft de vroegere hoofda der van de stad maanden open ge legen. „]e ontkomt er niet aan", is de reactie van Wiltenburg. „Geluk kig zijn we er bijna. De rijbaan zit er al een eind in en over een week moet de looproute van Alhambra naar het Bellamypark af zijn. Hope lijk kunnen de auto's er vanaf me dio april weer door." Intussen wordt ook rond de Oude Markt met natuursteen gesjouwd. De koningin kan straks tijdens haar bezoek op 23 maart met haar hakjes over een vlakke vloer klak ken. Achter de Kerk ziet er keurig uit, de Branderijstraat is opge- 'Het Vierwindenplein werd proefkonijn. Zo wilden we de hele binnenstad hebben' knapt. Vergeet de Vrouwestraat niet, riepen bewoners een tijdje ge leden. Goed idee, vond het college. „Dat werd een extraatje, dat van hetzelfde budget moest worden ge daan. Lastig, maar positief is dat je het hele gebied ziet verbeteren. Zo dra hun straat er mooi uitziet, zor gen bewoners dat hun huis dat ook is. Ineens stonden overal stei gers, bewoners begonnen gelijk hun eigen huizen op te knappen." Bijna is de binnenstad zoals de be denkers het bedoeld hadden. En dan? Bellamypark? Zeilmarkt? De Walstraat zou toch ook meedoen in de Grote Metamorfose van Vlis singen? Wiltenburg lacht, houdt wijselijk zijn mond. „Dat is puur politiek. De gemeente heeft een krap budget en moet prioriteiten stellen. Dit centrumplan heeft al miljoenen gekost." door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraadsleden in Hulst weten de weg naar de ge meentelijke servicelijn nog te wei nig te vinden. Het telefonisch meldpunt (0114- 389210) is bedoeld voor alle inwo ners met klachten over kleine on gemakken zoals losliggende stoep tegels, lantaarnpalen die het niet doen of straatnaamborden die niet meer leesbaar zijn. Raadsleden kunnen mensen be ter doorverwijzen naar de service lijn. Dan zal de klacht eerder wor den verholpen dan wanneer de gemeentebestuurders kiezen voor de lange, formele weg via advies commissies uit de gemeenteraad of in de gemeenteraadsvergaderin gen. Het college van Burgemeester en Wethouders stelt dat vast in het handboekje 'Van ambtelijk advies tot raadsbesluit'. Daarin liggen de spelregels vast voor een beter lo kaal bestuur. HULST - Het echtpaar Van Poppel uit Hulst is er nog boos over. De politie kwam afgelopen zaterdag middag met in hun ogen te groot machtsvertoon op bezoek om hun twaalfjarige zoon Bryan te horen op verdenking van tasjesroof De beroving vond eerder die dag plaats in de Spoorwaterstraat. Bryan was echter al bijna de hele dag zijn oom in de tuin aan het helpen. Bryan moest mee naar het politiebureau. Politiewoordvoer ster Esther Boot noemt het 'heel vervelend' dat de jongen zo zwaar is aangedaan door het politieoptre den. „In Hulst vinden al langere tijd berovingen van oudere men sen plaats", vertelt ze. „Nu was er zicht op een dader. Aan de hand van het signalement zijn twee col lega's langsgeweest bij de jongen. Ze wilden hem eerst ter plaatse ho ren, maar omdat de ouders zo hef tig reageerden was dat niet moge lijk. Daarom hebben ze hem mee genomen naar het bureau. VLISSINGEN - Strandpaviljoen Panta Rhei organiseert een benefietcon cert in het Arsenaaltheater. De op brengst is bedoeld om een geluidsin stallatie voor het nieuwe podium te bekostigen. De strandtent werd op de nacht van vrijdag 23 op zaterdag 24 februari door een brand verwoest. Inmiddels is er een tijdelijk paviljoen ter ver vanging geregeld, maar bij de brand is ook de inboedel verloren gegaan. De organisatie hoopt een serieus pa-systeem en nieuwe geluidsappa ratuur voor de Panta Rhei te kunnen betalen met het ingezamelde geld. Het festival, onder de naam 'Vrien den van Panta Rhei', vindt op zon dag 6 mei vanaf 16.00 uur plaats. De organisatie laat weten dat al een aantal bekende bands hun medewer king hebben toegezegd, maar dat er nog genoeg ruimte is in de line-up. Vrijdag zal een website geopend worden waar informatie over in schrijvingen en nieuws staat. Panta Rhei heeft als muziekpodium bekendheid vergaard met de unplug- ged-competitie. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 116