Zeeland PZC Lucht voor Grote Kerk Veere 'Je draait niet zomaar even mee' Meer geld Kenniswerf WALCHEREN 27 21 31 Kimpe wordt uit school getakeld Hulpverlening op het water schiet tekort Monument voor neergestorte oorlogsvliegers Dinsdag 13 maart 2007 Tip? redwalch@pzc.nl Gemeente versoepelt ook dit jaar regels voor Muziekpodium Zeeland. door Carla van de Merbel VEERE - Ook dit jaar mag Muziek podium Zeeland 22 keer de geluids normen overschrijden tijdens con certen in de Grote Kerk in Veere. Vorig jaar versoepelde de gemeen te Veere de regels al op deze ma nier omdat Muziekpodium Zee land anders in de problemen kwam bij de programmering. De versoepeling gold toen voor een jaar. De gemeente heeft nu beslo ten ook voor dit jaar 22 keer een overschrijding toe te staan. Muziekpodium Zeeland (toen nog Nieuwe Muziek geheten) kwam in 2005 in de problemen met de pro grammering omdat een aantal om wonenden maatregelen van de ge meente eiste tegen geluidsoverlast. De geluidsnormen werden over schreden omdat de kerk niet geïso leerd genoeg is om geluid tegen te houden. De gemeente kwam begin 2006 het muziekpodium tegemoet door af te wijken van de vastgestelde ge luidsniveaus. Ook voor dit jaar mo gen de geluidsnormen 22 keer over schreden worden. Het plan van de gemeente hiervoor heeft ter inza ge gelegen, maar er zijn geen be zwaren op binnengekomen. De ge meente heeft daarom besloten over te gaan tot definitieve toe stemming voor dit jaar. Ze komt Muziekpodium Zeeland tegemoet vanwege 'het maatschappelijk be lang voor de gemeente Veere'. Wei nig of niet programmeren bete kent het einde van Muziekpodium Zeeland en geen culturele invul ling meer van de Grote Kerk, aldus de gemeente. De gemeente versoepelt de regels voor dit jaar. Het is de bedoeling dat er ondertussen een definitieve oplossing wordt gevonden voor het geluidsprobleem. Muziekpodium Zeeland keert in mei weer terug naar de Grote Kerk in Veere. Afgelopen winter is het podium voor het eerst sinds de ver huizing naar Veere (in mei 2004) uitgeweken naar Middelburg. Om dat de Grote Kerk niet goed warm te stoken is, zijn de afgelopen maanden concerten gegeven in de Doopsgezinde Kerk en café Schut tershof. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeente Vlissin- gen wil hog eens 300.000 euro uit trekken voor de komst van de Ken niswerf. Alle onderzoeken die er al liggen, worden geconcretiseerd en samengevat in nieuwe nota's. De Kenniswerf is het gebied direct rond de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. De onderwijsinstellin gen, bedrijven en overheden die zich daar (gaan) vestigen, moeten elkaar versterken en inspireren op het gebied van kennis. Er zijn de afgelopen jaren al verschillende rapporten over de Kenniswerf ver schenen. Binnen drie maanden moeten deze studies uitgewerkt zijn in een kant-en-klaar Concept Kenniswerf, een Stedenbouwkun dig plan en een grondexploitatie. T. Caljouw van GroenLinks zei gisteravond in de commissieverga dering drie ton wel veel geld te vin den omdat er eerder al geld is uit getrokken voor haalbaarheidson derzoeken. Wethouder T. Verhage benadrukte dat er voortgebouwd wordt op bestaande studies. Tip? redactie@pzc.nl Autosleuteltje Goedgemutst stapte dat Vlis- sings stel in de auto, op weg naar familie in Alkmaar. Het rit je verliep voorspoedig. Tot, even voor Leiden, moest worden ge tankt. Bij het losdraaien van de benzinedop sloeg het noodlot toe: het autosleuteltje brak in eens doormidden. Paniek! Want waar was het re servesleuteltje ook al weer geble ven? Hij herinnerde zich vaag dat hij het twee jaar terug voor het laatst had gezien. Het kon niet anders, of dat ding moest nog ergens in een ongeo pende verhuisdoos liggen. Er zat maar één ding op. Zij bleef bij de auto. En hij moest - met taxi en trein - terug naar het Vlissingse. Hoe hij daar ook zocht: 't sleutel tje bleef spoorloos. Tot zij belde. „Stop maar met zoeken. Ik heb 'm. Ie had 'm in het dashboard kastje gelegd. Wethouder Ton Croné tevreden over eerste openbare vergadering. door Maurits Sep VLISSINGEN - „Nou, dat viel toch wel mee Ton?" Christen- Unie-raadslid Coen van Dalen lacht de nieuwe wethouder van Vlissingen joviaal toe na diens eer ste commissievergadering. Ton Croné antwoordt met een uit bundige lach. Het was dan ook een eenvoudige vergadering; geen moeilijke onderwerpen, geen lasti ge vragen. Lekker om er een beetje in te komen. „]e kunt niet 'zomaar even mee draaien' hoor", merkt Croné na af loop op. „Ik ben pas ruim een week bezig. Van een aantal dingen had ik al wel gehoord, van veel nog niet. De zaken die voor van avond op de agenda stonden, had ik extra goed gelezen. Maar op spontane vragen kun je je niet voorbereiden. Normaal val je dan terug op je eigen kennis, nu moest ik me beperken tot algemeenhe den. Wat je nu niet weet, daar kun je later op terugkomen." En dus beloofde hij de Christen- Unie 'voor de volgende commissie vergadering schriftelijk antwoord'. Van Dalen is benieuwd. „Dat zou een unicum zijn voor Vlissingen hoor, als dat lukt." Van Dalen had tegen de benoe ming van Croné gestemd. Niet om dat hij iets tegen de man heeft, maar als signaal naar diens Partij Souburg Ritthem, dat het gek is dat een lokale partij een wethou der naar voren schuift die niet uit het dorp, zelf niet uit Vlissingen komt. Met de kwaliteiten van Croné zit het wel goed, verwacht Van Dalen. Croné heeft zijn eerste vergade ring vooral gebruikt om te kijken en te luisteren. „En om mee te schrijven. Ook over andere porte feuilles. Uit nieuwsgierigheid. Ik kijk graag mee over de schouders van de anderen." MIDDELBURG - Een stuk muur met daarop een in bekisting verpakte schildering van de Zeeuwse kunstenaar Reimond Kimpe is gisteren uit het ge bouw van de voormalige mavo aan de Olmenlaan in Middelburg getakeld. Kimpe maakte in 1956 en 1957 twee muurschilderingen in de school, die toen gebouwd is. Nu de school gesloopt wordt, verhuizen de stukken muur met Kimpe's werk naar elders. Ze worden opgeslagen op het terrein van de gemeente. Die moet nog een nieu we bestemming voor de werken vinden. Het gaat om religieuze schilderijen met afbeeldingen van Jezus. Op de schilderingen is, in de periode dat de school nog onbewaakt stond te wachten op sloop, grafittï gespoten. Op de plek van de school komen zorgappartementen. Naar verwach ting wordt nog voor juni begonnen met de bouw. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 115