2üc*c» Id nd PZC Om de tafel over Delingsdijk 'Je draait niet zomaar even mee' Anders wonen SCHOUWEN-DUIVELAND 27 21 31 Autosleuteltje Gedumpte boten op parkeerplaats Hulpverlening op het water schiet tekort Monument voor neergestorte oorlogsvliegers Dinsdag 13 maart 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Gedeputeerde nodigt dorpsraden uit voor overleg veiligheid. door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De verkeersveilig heid op de Delingsdijk wordt op nieuw besproken. Dat heeft gede puteerde T. Poppelaars toegezegd naar aanleiding van een brand brief van de gezamenlijke dorpsra den op Schouwen-Duiveland. De dorpsraden hebben onlangs de brief gestuurd omdat in hun ogen de Delingsdijk nog steeds erg on veilig is, ondanks de herinrichting, anderhalf jaar geleden. „Wij hebben als provincie gecon cludeerd dat de verkeersveiligheid de afgelopen tijd juist is verbeterd, maar ik merk dat de gevoelens van verkeersonveiligheid nog niet hele maal weg zijn", zegt Poppelaars. „Die gevoelens moet je serieus ne men. Ik ben daarom van plan om met vertegenwoordigers van de dorpsraden om de tafel te gaan zit ten, zodat ik kan vernemen wat er aan de hand is. Dan kunnen we ook eens ter plekke gaan kijken." Poppelaars geeft aan dat deze zo mer de wegmarkeringen waar schijnlijk nog wat aangepast wor den om de oversteekplaatsen voor fietsers nog eens extra te marke ren. De provincie heeft ook een onderzoek gedaan of op de De lingsdijk sprake is van polderblind heid. „Maar daar is absoluut geen sprake van." Poppelaars geeft op voorhand wel aan dat de kans is niet groot is dat er grote aanpassingen aan de krui singen komen. De Delingsdijk en aansluitende wegen staan niet op de prioriteitenlijst van onveilige kruispunten in de provincie. Verkeersveiligheid Delingsdijk De provincie gaat met dorpsraden praten over de verkeersveiligheid van de Delingsdijk op Schouwen-Duiveland. Looperskapelle Brouwershaven •N57 Serooskerke QeVvrë»' £0* j N653 N655 N654 Wethouder Ton Croné tevreden over eerste openbare vergadering. door Maurits Sep VLISSINGEN - „Nou, dat viel toch wel mee Ton?" Christen- Unie-raadslid Coen van Dalen lacht de nieuwe wethouder van Vlissingen joviaal toe na diens eer ste commissievergadering. Ton Croné antwoordt met een uit bundige lach. Het was dan ook een eenvoudige vergadering; geen moeilijke onderwerpen, geen lasti ge vragen. Lekker om er een beetje in te komen. „)e kunt niet 'zomaar even mee draaien' hoor", merkt Croné na af loop op. „Ik ben pas ruim een week bezig. Van een aantal dingen had ik al wel gehoord, van veel nog niet. De zaken die voor van avond op de agenda stonden, had ik extra goed gelezen. Maar op spontane vragen kun je je niet voorbereiden. Normaal val je dan terug op je eigen kennis, nu moest ik me beperken tot algemeenhe den. Wat je nu niet weet, daar kun je later op terugkomen." En dus beloofde hij de Christenu nie 'voor de volgende commissie vergadering schriftelijk antwoord'. Van Dalen is benieuwd. „Dat zou een unicum zijn voor Vlissingen hoor, als dat lukt." Van Dalen had tegen de benoe ming van Croné gestemd. Niet om dat hij iets tegen de man heeft, maar als signaal naar diens Partij Souburg Ritthem, dat het gek is dat een lokale partij een wethou der naar voren schuift die niet uit het dorp, zelfs niet uit Vlissingen komt. Met de kwaliteiten van Croné zit het wel goed, verwacht Van Dalen. Croné heeft zijn eerste vergade ring vooral gebruikt om te kijken en te luisteren. „En om mee te schrijven. Ook over andere porte feuilles. Uit nieuwsgierigheid. Ik kijk graag mee over de schouders van de anderen." GOES - Het Andere Wonen. Met deze zin als motto presenteren wo ningbouwvereniging Zeeuwland, Loostad Vastgoedontwikkeling 8c Boender en Maasdam (projectont wikkelaars van Waterwijk Zierik- zee) en de gemeente Schou wen-Duiveland zich gezamenlijk tijdens de Woonexpo. Dit evene ment wordt gehouden van vrijdag 16 tot en met zondag 18 maart in de Zeelandhallen in Goes. In het 64 vierkante meter grote Schouwen-Duivelandpaviljoen la ten de partijen samen zien dat het andere wonen meer inhoudt dan alleen een ruim en gevarieerd wo ningaanbod. Het draait ook om za ken als aansprekende architectuur, de aanwezigheid van voorzienin gen en een veilige en schone leefomgeving - aldus de gemeente lijke aankondiging van de presenta tie. Veel aandacht is er voor de bouw van de nieuwe wijk Water- wijk. S-ZEEUW5E Tip? redactie@pzc.nl Goedgemutst stapte dat Vlissing- se stel in de auto, op weg naarfa milie in Alkmaar. Het ritje ver liep voorspoedig. Tot er, even voor Leiden, moest worden ge tankt. Bij het losdraaien van de benzinedop sloeg het noodlot toe: het autosleuteltje brak in eens doormidden. Paniek! Want waar was het re servesleuteltje ook al weer geble ven? Hij herinnerde zich vaag dat hij het twee jaar terug voor het laatst had gezien. Het kon niet anders, of dat ding moest nog ergens in een ongeo pende verhuisdoos liggen. Er zat maar één ding op. Zij bleef bij de auto. En hij moest - met taxi en trein - terug naar het Vlissingse. Hoe hij daar ook zocht: 't sleutel tje bleef spoorloos. Tot zij belde. „Stop maar met zoeken. Ik heb 'm. Ie had 'm in het dashboard kastje gelegd. SCHARENDIJKE - Oude, gedumpte boten ontsie- de watersportvereniging. „Ze zijn van mensen ren de parkeerplaats in Scharendijke. Achtergela- die het liggeld niet meer betalen. Ze gaan dood ten door de eigenaar. „Die bootjes zijn voor ons of verhuizen en de familie laat het waaien. Maar een probleem", zegt voorzitter C. van Toor van het is bezit van anderen en dus mag je ze niet zo maar verkopen." In Scharendijke is dit probleem bijna opgelost. De voorzitter hoopt dat eind april de bootjes toch zijn verkocht. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 107