Klas gehandicapten uit eten Brandweer Hulst rukt vaker uit voorjaarscollectie 2007! Riolering kost miljoenen Wij presenteren onze nieuwe Hulster raad kent servicelijn niet Ontploffende gasfles zet rijksweg in vlam Rijkse Advocatenkantoor Kennedylaan 28 4567 CV Clinge Telefoon 01 14-319200 Fax 0114-314426 ahrijkse@zeelandnet.nl PZC Dinsdag 13 maart 2007 I 25 Sluis' restaurant ontvangt een hele klas gehandicapten. door Joeri Wisse TERNEUZEN - Dankzij Rowdy Hee- rink uit Zaamslag mogen alle kin deren uit groep 1 van de Regen boog in Terneuzen gratis uit eten in een restaurant in Sluis. De leer ling van de school voor zeer moei lijk lerende kinderen ontroerde ei genaresse Denise Fallah-Lempe- reur van Taverne 't Zwin zodanig dat zij zijn hele klas uitnodigde om op haar kosten te komen dine ren in het restaurant. De pleegouders van Rowdy (10) komen regelmatig in het restau rant. Nadat Rowdy ook een keer was meegegaan, bood het restau rant aan om een maaltijd voor de hele klas klaar te maken. Fallah- Lempereur: „Hier komen regelma tig verstandelijk gehandicapten. Als zo'n groep te gast is geweest, is mijn accu weer voor een hele week opgeladen. Ik geniet daar echt van. Ze zijn zó dankbaar, de vreugde op de gezichten van hen raakt me enorm." De Regenboog ging maar al te graag in op demitnodiging. Maar omdat de kinderen wel iets moe ten leren van het uitje, besteedt juf Emmy Abrahamse een hele week aandacht aan het thema 'uit eten'. „We gaan er een echt mi ni-project van maken. Ik ga de kin deren vertellen over hoe het er aan toe gaat in een restaurant. Wat In plaats van verstandelijk gehan- dicapten te weren, nodigt Sluise restauranthouder juist een hele klas uit. „Zulke kinderen komen bij mij op de eerste plaats." zijn de verschillen met thuis, wie maakt het eten daar klaar hoe moet je je gedragen?" Het is opmerkelijk dat een restau rant verstandelijk gehandicapten uitnodigt. Vorig jaar ontstond er nog veel commotie om een ver zoek van restaurant Den Ouwen Ferdinandus om luidruchtige ver standelijk gehandicapten op woensdag- en vrijdagmiddag te weren. Volgens de directie van het restaurant maakten ze kinderen, die op die middagen vaak hun ver jaardagsfeestje houden, bang, Abrahamse heeft zich verbaasd om het relletje. „Het is een kwes tie van opvoeden en begeleiden. Ik vind dat onze kinderen zich net zo goed horen te gedragen als 'nor male' kinderen. Dat lukt ook goed bij ons. Mensen staan regelmatig verbaasd over hoe braaf onze kin deren zijn." De eigenaresse van Taverne 't Zwin begrijpt niets van horeca-za- ken die niet zo staan te springen om verstandelijk gehandicapte gas ten. „Als er een groep binnen komt, komen ze bij mij op de eer ste plaats, al lopen alle andere gas ten weg." IJZENDIJKE - Wegwerkers en passerende automo bilisten kwamen maandagmiddag met de schrik vrij bij de ontploffing van een gasfles aan de rand van rijksweg N61 nabij kruising Parkzicht onder IJ- zendijke. De fles stond op een boortractor met daarachter een bitumenwagentje, waarmee 'kattenogen' op het wegdek werden aangebracht. De fles ontplof te nadat de achterkant van het bitumenwagentje door onbekende oorzaak vlam vatte. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, alleen het weg dek liep wat schade op. De politie, al aanwezig door een ongeluk in de buurt, leidde het verkeer een uurtje om door de polder. foto Camile Schelstraete AfValwaterakkoord tussen waterschap en gemeente Terneuzen. TERNEUZEN - Het vergt een investe ring van meer dan 6,5 miljoen eu ro om het afvalwatersysteem in de gemeente Terneuzen aan de eisen te laten voldoen. Zonder het pro ject van Evides, waarbij huishoude lijk afvalwater geschikt wordt ge maakt voor gebruik in de indus trie, zouden de kosten bijna dub bel zo hoog zijn. Een en ander blijkt uit een studie die is uitgevoerd door de gemeen te Terneuzen en en het water schap. Op dit moment voldoet het gemeentelijk rioleringssysteem niet aan de eisen, heeft het hoofd gemaal van het waterschap in Ter neuzen onvoldoende afnamecapa- citeit en voldoet de kwaliteit van het gezuiverde water van de zuive ringsinstallatie Terneuzen niet al tijd aan de lozingsnormen. Als het waterschap en de gemeen te allebei apart aan hun verplich tingen voldoen, kost dat bij elkaar 12,7 miljoen euro. De samenwer king met Evides levert de goed koopste oplossingsvariant op, die in totaal ruim 6,5 miljoen euro kost. De gemeente verhoogt dan de overstortdrempels en koppelt 6,7 hectare verhard oppervlak af In de afvalwaterleiding wordt nog dit jaar een stuw geplaatst en de zuive ringsinstallatie wordt vóór eind 2011 aangepast. DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 0113 227607 www.delscher.nl Aantal meldingen in een jaar tijd met 31 toegenomen. door Harold de Puysseleijr HULST - De vrijwillige brandweer in Hulst moet steeds vaker uitruk ken. Vorig jaar moesten de brand weerlieden er 153 keer op uit. Dat is 31 keer meer dan in 2005. Afgezet tegen het jaar 2003 is er he lemaal sprake van een flinke toena me van het aantal alarmeringen. In dat jaar kreeg de brandweer 118 meldingen binnen. Brandweercommandant ]an Rijk stelt de stijging vast in het jaarver slag 2006 van de gemeentelijke brandweer. Naast 115 meldingen van brand rukte de brandweer 35 keer uit om andere hulp te verlenen. Brandalar men bezorgen de brandweer ook het nodige werk; 39 keer moesten brandweerauto's de kazerne verla ten na een oproep via een open baar brandmeldsysteem. Rijk besteed in zijn jaarverslag bij zondere aandacht aan drie grote in cidenten. Bij de brand in een veestallencom- plex aan de 's Gravenstraat in de grensplaats Clinge kon nog een aantal kalveren van de dood wor den gered. Gezien het gevaar voor de naastliggende percelen werd groot alarm geslagen, waarbij ook De vrijwillige brandweer Hulst presenteerde het jaarverslag 2006. Het afgelopen jaar blijkt de stijgende lijn in het aantal uitrukken te zijn doorgezet. de brandweer van Sint-Gillis-Waas assistentie verleende. Bij de brand op een boerenbedrijf aan de Boudeloodijk in Lamswaar- de ging een grote opslagloods met houten pallets en machines geheel in vlammen op. Tenslotte hadden de Hulster brandweerlieden de handen vol om bijstand te verlenen tijdens de grote gasstoring die op 24 no vember de hele gemeente Hulst trof De vrijwillige brandweer in de gemeente Hulst bestond eind vorig jaar uit 83 mannen en vijf vrouwen. Die zijn verdeeld over vier verschillende uitrukpos- ten. In geval van nood kan Hulst een beroep doen op assistentie van de brandweer uit het Belgische Kiel- drecht. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraadsleden in Hulst weten de weg naai de ge meentelijke servicelijn nog te wei nig te vinden. Het telefonisch meldpunt (0114- 389210) is bedoeld voor alle inwo ners met klachten over kleine on gemakken zoals losliggende stoep tegels, lantaarnpalen die het niet doen of straatnaamborden die niet meer leesbaar zijn. Raadsleden kunnen mensen beter doorverwij zen naar de servicelijn. Dan zal de klacht eerder worden verholpen dan wanneer de gemeentebestuur ders kiezen voor de lange, formele weg via adviescommissies uit de gemeenteraad of in de gemeente raadsvergaderingen. Het college van Burgemeester en Wethouders stelt dat vast in het handboekje 'Van ambtelijk advies tot raadsbesluit'. Daarin liggen de spelregels vast voor een beter lo kaal bestuur. «r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 103