Ouders woest misser politie over Hulst Zwaargewonde bij aanrijding Nieuwe dijk beschermt Groede beter tegen overstromingsgevaar Herinrichting van Vlissingse binnenstad is bijna voltooid Procestechniek op Zeldenrust Steelant College 22 Dinsdag 13 maart 2007 pzc Z Zoon werd ten onrechte aangehouden in verband met tasjesroof. door Harold de Puysseleijr hulst - Het echtpaar Van Poppel uit Hulst is er nog boos over. De politie kwam afgelopen zaterdag middag met in hun ogen te groot machtsvertoon op bezoek om hun twaalfjarige zoon Bryan te horen op verdenking van tasjesroof De beroving vond eerder die dag plaats in de Spoorwaterstraat. Bryan was echter al bijna de hele dag zijn oom in de tuin aan het helpen. NeUy van Poppel zegt dat ze werd opgewacht door vijf agenten toen ze daar totaal overstuur heen was gerend. Bryan moest mee naar het politiebureau. „Drie agenten wa ren bij onze oom intussen het he le huis aan het doorzoeken. Daar na werd ook ons huis doorzocht. Zonder resultaat natuurlijk, want Bryan had helemaal niets met die tasjesroof te maken." Enkele uren later haalden de Van Poppels hun zoon op bij het poli tiebureau in Hulst. „Al huilend ging hij mee naar huis. Hij vertel de dat ze hem twee uur hadden opgesloten in een koude cel." Bryan was daar dusdanig van over zijn toeren, dat zijn ouders 's avonds met hem langs gingen bij de huisartsenpost in Terneuzen. De dienstdoende arts schreef een kalmeringsmiddel voor. „We zijn nu twee dagen verder, maar ons kind is nog altijd over stuur. Hij slaapt 's nachts in ons bed en vraagt ons wakker te blij ven omdat hij schrik heeft." Het echtpaar heeft een advocaat in de arm genomen en wil een klacht in- De ouders van de twaalfjarige Bryan van Poppel dienen een aan klacht in over het in hun ogen buitensporige politieoptreden te genover hun zoon. dienen tegen de politie. „Zulke misstanden mogen in de toekomst niet meer gebeuren." Politiewoordvoerster Esther Boot noemt het 'heel vervelend' dat de jongen zo zwaar is aangedaan door het politieoptreden. „In Hulst vinden al langere tijd be rovingen van oudere mensen plaats", vertelt ze. „Nu was er zicht op een dader. Aan de hand van het signalement zijn twee collega's langsgeweest bij de jongen. Ze wil den hem in eerste instantie ter plaatse horen, maar omdat de ouders zo heftig reageerden was dat niet mogelijk. Daarom hebben ze hem meegenomen naar het bu reau. In de tussentijd hebben ze twee andere collega's ter assisten tie geroepen om de ouders tot be daren te brengen en de gemoede ren te sussen. De jongen bleek in derdaad niets met de tasjesroof te maken te hebben. Het is een poli tieonderzoek. Zulke dingen kun nen gebeuren." door Eugène Verstraeten GROEDE - De inwoners van het dorp Groede zijn vanaf eind vol gend jaar een stuk beter be schermd tegen een overstromings ramp. De aanleg van een nieuwe binnendijk parallel aan de Zwarte- gatse Kreek nabij Groede is dan ge reed. Dat verwacht het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Het halen van die deadline is overigens wel nodig om 245.000 euro subsidie in de wacht te slepen. De algemene vergadering van het waterschap wordt gevraagd eind deze maand een projectplan vast te stellen en het benodigde geld beschikbaar te stellen. Door de aanleg van de dijk wordt het traject van zogeheten re gionale waterkeringen verkort van ongeveer vijftien kilometer naar drieënhalve kilometer. De woonkern Groede komt nu ook, net als de overige kernen in het kustgebied, achter een binnen dijk te liggen en is daardoor beter beschermd tegen overstromingen. Behalve het opwerpen van de dijk wordt extra waterberging aange legd en zal de kreek worden uitge baggerd. De zone tussen de Zwar- tegatse Kreek en de nieuwe bin nendijk zal als natuurvriendelijk oevergebied worden ingericht. De grond die daarbij vrij komt en het baggerslib worden gebruikt voor de aanleg van de dijk. Voor de aanleg van de dijk is mini maal 165.000 kubieke meter zand nodig. De baggerwerken beginnen zodra het waterschap de benodig de ruim 20 hectare grond in eigen dom heeft verworven. De onderhandelingen hierover zijn gaande. Een jaar geleden wer den de kosten van het project bere kend op 2.245.000 euro. Dat blijkt te weinig te zijn. Er is drie ton meer nodig. Het waterschap zelf stopt nog 375.000 euro in het pro ject. Het project Zwartegatsedijk komt ter sprake in de algemene vergade ring van donderdag 29 maart, om 13.00 uur in hotel De Wielingen in Cadzand-Bad. Vlissingen investeert in haar binnenstad. Bijna zijn de straten klaar. door Wendy van den Hurk vlissingen - Bijna kunnen de teke ningen in de kast. Grijze straatste nen zijn vervangen door robuust natuursteen, parkeerpleinen zijn omgetoverd tot rustieke plekjes. De binnenstad van Vlissingen krijgt vorm en de ambtenaren die daarvoor zorgden, die zijn blij. „Echt, als ik zo'n invalidenoprit bij de Fonteyne zie, dan denk ik: kick en, die is goed gelukt!" 't Was altijd vooruitkijken in Vlis singen. Ja, de Spuistraat zou op de schop gaan. Ja, het Bellamypark werd aangepakt. Later. Langzaam aan sluipt dat 'later' binnen in de Scheldestad. Jaap Wiltenburg, pro jectleider civiele werken, is al van af 2002 bezig met de herinrichting. „Als de plannen rond zijn, komen ze naar mij. Ik adviseer over het materiaal, maak een kostenraming en zorg voor contracten met aan nemers en leveranciers." Toen voor Vlissingen eenmaal het centrumplan was uitgetekend, was het tijd voor een test. Het Vierwindenplein werd proefko nijn. In het najaar van 2003 was dat klaar. „Dat werd precies zoals we wilden", blikt Wiltenburg te rug op de schetsen. „Zo wilden we dat de hele binnenstad eruit kwam te zien. Met die uitstraling, dat materiaal. Niet het goedkoop ste spul. Natuursteen is in aan schaf duur, maar op termijn heel duurzaam. Voor betonsteen krijg je niks terug, maar dat graniet slijt niet. Dat kun je altijd nog verko pen." De Nieuwendijk volgde; de horeca straat was nog voor de lente van 2005 klaar voor het flaneren. Nou Na het Vierwindenplein, de Nieuwendijk en het gebied rond de Jacobskerk wordt op dit mo ment de Spuistraat belegd met natuursteen. was dat plannen niet gemakkelijk. „Een straat mag in december niet open liggen, in het voorjaar niet, in de zomer niet. Want dan zijn er toeristen in de stad. Bomen kap pen kan maar tot maart, want dan begint het broedseizoen. Eigenlijk mag je alleen in de winter werken, en dan moet ook alles snel klaar. Maar wat als het vriest?" Sommige straten zijn niet zomaar klaar. De Spuistraat bijvoorbeeld, dat heeft Vlissingen geweten. Eerst kwam er een nieuwe riolering, ver volgens werd de bouwput gescha pen en toen werd de boel bestraat. Al met al heeft de vroegere hoofd ader van de stad maanden open ge legen. „Ie ontkomt er niet aan", is de reactie van Wiltenburg. „Geluk kig zijn we er bijna. De rijbaan zit er al een eind in en over een week moet de looproute van Alhambra naar het Bellamypark af zijn. Hope lijk kunnen de auto's er vanaf me dio april weer door." Intussen wordt ook rond de Oude Markt met natuursteen gesjouwd. De koningin kan straks tijdens haar bezoek op 23 maart met haar hakjes over een vlakke vloer klak ken. Achter de Kerk ziet er keurig uit, de Branderijstraat is opge knapt. Vergeet de Vrouwestraat niet, riepen bewoners een tijdje ge leden. Goed idee, vond het college. „Dat werd een extraatje, dat van hetzelfde budget moest worden ge daan. Lastig, maar positiefis dat je het hele gebied ziet verbeteren. Zo dra hun straat er mooi uitziet, zor gen bewoners dat hun huis dat ook is. Ineens stonden overal stei gers, bewoners begonnen gelijk hun eigen huizen op te knappen." Bijna is de binnenstad zoals de be denkers het bedoeld hadden. En dan? Bellamypark? Zeilmarkt? De Walstraat zou toch ook meedoen in de Grote Metamorfose van Vlis singen? Wiltenburg lacht, houdt wijselijk zijn mond. „Dat is puur politiek. De gemeente heeft een krap budget en moet prioriteiten stellen. Dit centrumplan heeft al miljoenen gekost." door René Hoonhorst WATERLANDKERKJE - Een 47-jarige automobilist is gistermiddag in het ziekenhuis van Gent opgeno men, nadat hij op de Turkeijeweg tussen Waterlandkerkje en IJzen- dijke op een tractor met aanhan ger reed. De automobilist, een in Breskens woonachtige Duitser, kwam uit de richting van IJzendijke. Hij hield omstreeks drie uur bij het uitko men van een flauwe bocht niet ge noeg rechts en botste daardoor frontaal op het door een 80-jarige inwoner van de gemeente Sluis be stuurde landbouwvoertuig. Politie, brandweer en ambulances waren snel ter plaatse. De bestuurder van de personen auto zat echter zodanig bekneld dat ook de traumahelikopters uit Brugge en Rotterdam werden ge waarschuwd. Het slachtoffer liep onder meer ernstige botbreuken en nekletsel op. De brandweer moest de man, die ondertussen bij bewustzijn werd gehouden door ambulancepersoneel, met de zaag uit het wrak van zijn auto bevrij den. De bestuurder van de tractor kwam met de schrik vrij, zowel de auto als de trekker werd totaal ver nield. Het verhaal van omstanders dat de nieuwe belijning van de wegen - een doorgetrokken streep op een halve meter afstand van de berm - de Duitse automobilist in de war had gebracht, kon een politie woordvoerster niet bevestigen. „De man heeft een woonadres in Breskens en zal dus ter plaatse be kend zijn." Politiefunctionarissen leidden het verkeer vanaf kruising Parkzicht bij IJzendijke en vanaf Water landkerkje tot kwart over vijf om. Verkeer dat via polderwegen bij het ongeluk uitkwam, werd door een motoragent teruggestuurd. Een deel van de Turkeijeweg moest worden vrijgegehouden als landingsplaats voor de helikop ters. De traumaspecialisten besloten dat, gezien zijn verwondingen en de afstand, de zwaargewonde auto mobilist het beste naar het univer siteitsziekenhuis van Gent kon worden vervoerd. terneuzen - Het Terneuzense Zel denrust Steelant College speelt in op de vraag vanuit het Zeeuws- Vlaamse bedrijfsleven naar proces operators. Daartoe heeft de school een module procestechniek ont wikkeld binnen het vak Technolo gie. Het Platform Bèta Techniek, een instantie die wil bevorderen dat jongeren voor techniek kiezen, beloont dit initiatief met een subsi die van 60.000 euro. De lessen zijn in samenwerking met Zeeuws- Vlaamse bedrijven ontwikkeld, waardoor theorie en praktijk in de regio beter op elkaar aansluiten. Het vak is computergestuurd en de leerlingen krijgen hun lesstof di gitaal aangeleverd. De subsidie van het Platform Bèta Techniek wordt donderdag symbo lisch overhandigd. Alle leerlingen met het vak Technologie krijgen dan een memorystick. Die be hoort tot hun standaarduitrusting. Van beide voertuigen is na de aanrijding weinig meer over. De helikopter brengt het slachtoffer naar het ziekenhuis. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 100