Campagne richt zich op jongeren Jongerencentrum Big S krabbelt uit dal Probeer maar eens wakker te blijven in een échte Hastens! Hastens Colijnsplaat haalt geld op voor Stichting Kinderen Kankervrij s pzc Maandag 12 maart 2007 17 Forcefeed in actie in Big S. De fans gingen zaterdagavond massaal uit hun dak in het jongerencentrum. foto Dirk-Jan Gjeltema Metalnight trekt veel bezoekers naar jongerencentrum. door Piet Kleemans burgh-haamstede - Het gaat lang zaam maar gestadig: jongerencen trum Big S in Haamstede krabbelt op uit het dal waar het november 2005 in terechtkwam toen het soospand aan het Sluispad gedeel telijk uitbrandde. Bij de metal night zaterdagavond was het weer ouderwets volle bak. Tot groot ge noegen van Big S-voorzitter Jaap-Jan den Boer. Het pand - vroeger aan de rand van het dorp, nu middenin een woonwijk - staat op zijn grondves ten te trillen. Forcefeed staat op het podium. Een massieve muur van geluid treft de argeloze bezoe ker bij binnenkomst. De gitaren van Remy Lissenburg en Mare Ma- quelin gaan van meet af aan in de hoogste versnelling en zijn daar ook niet uit te branden. Zanger Lennard Barendse schreeuwt zijn teksten met overgave de zaal in, mengt zich onder het publiek en zweept de fans op tot enthousiast headbangen. „Verschrikkelijk", mompelt een wat oudere bezoeker. „Gaaf, brul len de Forcefeed-fans. Zij worden op hun wenken bediend, want Ba rendse en co geven alles. Vooral ei gen werk, maar ook enkele covers, waaronder nummers van Faith no more. Big S swingt als vanouds. 'Door zo'n brand ben je een hele tijd dicht en zoeken mensen een ander plekje' De schade door de brand in no vember 2005 was groot, net als de verslagenheid. Wat in vele jaren was opgebouwd was nu geredu ceerd tot een smeulende puin hoop. De mensen van Big S gin gen niet bij de pakken neerzitten, staken de handen uit de mouwen en begonnen met de wederop bouw. Den Boer schat dat 25 a 30 vrijwilligers in touw zijn geweest om alles weer op te bouwen. Dat kostte maanden, maar men zette manmoedig door. Met hulp van de gemeente Schouwen-Duive- land. „En nu we toch opnieuw moesten beginnen, hebben we meteen de indeling aangepast", al dus Den Boer. „De bar is iets klei ner geworden en de discohoek met de draaitafels staat nu haaks op de bar in plaats van zoals vroe ger er tegenover. Tja, en verder is eigenlijk alles nieuw: plafonds, ver lichting en meubilair." Na de brand is weer voorzichtig begonnen met live-bands in Big S. Dat was elke keer weer spannend. „Door zo'n brand ben je toch een hele tijd dicht en dan gaan men sen een andere plek zoeken om hun zaterdagavond door te breng en. Het is moeilijk om die mensen weer terug te halen naar Big S, maar ik heb het idee dat het nu eindelijk begint te lukken." Grijs Groene Motor moet ontgroening in Zeeland opvangen. door Jean-Lou de Gucht terneuzen - De campagne de Grijs Groene Motor gaat zich de komende tijd meer op jongeren richten. „Dat ouderen langer moe ten doorwerken, is nu wel be kend", zegt secretaris R. van Leest van het Regionaal Platform Ar beidsmarktbeleid (RPA) Zeeland. „Nu wordt het tijd om ons op de jongeren te richten om de vergrij zing in Zeeland op te kunnen van gen." Het platform begon de campagne bijna drie jaar geleden om het drei gend tekort aan werknemers op termijn (2020) op te vangen. Zee land kampt namelijk met een gi gantisch probleem. De bevolking vergrijst steeds meer. En jongeren zijn er steeds minder (ontgroe ning). Ze verlaten de provincie voor een toekomst elders. Zeeland wordt eerder dan andere provin- V. Eryürük van de Grijs Groene Motor wil Zeeuwse studenten te rughalen naar de provincie: „Eens gaat die oudere met pen sioen." cies geconfronteerd met vergrij zing en ontgroening. „Als je je en kel op de ouderen blijft richten, is dat uitstel van executie", zegt V. Eryürük van de Grijs Groene Mo tor. „Eens gaat die oudere toch met pensioen. En wat dan? Dan zal die plaats toch opgevuld moe ten worden door een jongere." Het doel van Eryürük is het terug halen van Zeeuwse studenten. Uit een enquête die hij heeft gehou den, blijkt dat heel veel studenten die buiten Zeeland studeren best terug willen. „Mits er natuurlijk voldoende arbeidsplaatsen in Zee land beschikbaar zijn. Dat was na tuurlijk altijd een probleem, maar als gevolg van de vergrijzing ko men er de komende jaren genoeg arbeidsplaatsen vrij." De komende week gaat Eryürük bedrijven benaderen met de vraag of ze stageplaatsen hebben voor jongeren die buiten Zeeland stude ren. „Want het is zaak om studen ten aan het einde van hun studie hier in Zeeland te hebben. Als ze eenmaal elders in het land stage lo pen, is het veel moeilijker ze naar hier terug te halen." Eryürük wil binnen een maand ook beginnen met het opzetten van een internetsite, waar studen ten hun cv op kunnen zetten. 100% natuurlijke materialen... Terwijl je er ontspannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed met je mee Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt ie waarom: een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen. paardenhaar, linnen en wol. Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225 Dorp loopt uit voor solexrace in oude graanloodsen. door Lilian Dominicus colijnsplaat - Ronkende solexjes raceten zaterdagmiddag door de voormalige graanloodsen aan de Havelaarstraat in Colijnsplaat. In een lucht van benzinedampen stre den de deelnemers om de eer. Leden van de Solexclub deden mee voor hun eigen plezier én voor het goede doel. De graanlood sen, die op de nominatie staan voor de sloop, werden dit weekein de nog één keer gebruikt om geld in te zamelen voor de Stichting Kinderen Kankervrij (Kika). Kika werft fondsen voor de zeven on derzoekscentra naar kinderkanker in Nederland. De stichting zelf had in de loodsen een eigen kraam, waar Kika-beren werden verkocht. Veel clubs en verenigin gen uit Colijnsplaat, zoals Popkoor d'Accord, de Oranjevereniging had den hun eigen actie in de loodsen op poten gezet. Een deel van de opbrengst vloeide naar de clubkas, het andere deel kwam toe aan Ki ka. Zo was er een kop van jut, een skelterrace, een dikke bandenrace, een wafelkraam, rommelmarkt, een loterij en aan het eind van de dag een kinderdisco. Aan het eind van de dag haalde organisator Ko Kallewaard zo'n 1500 euro op. En kele honderden mensen zijn over de hele dag komen kijken naar het evenement in het Holland House. Grote verkeerscontrole uitgaanspubliek Goes goes - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in en om Goes een grote verkeerscontrole onder het uitgaanspubliek gehou den. Zes van de 325 aangehouden bestuurders kregen een bekeuring wegens rijden onder invloed. Eén bestuurder werd aangehouden voor bezit van cocaïne- en xtc. Helers aangehouden bij Goese juwelier goes - Een alerte Goese juwelier heeft er zaterdagmiddag voor ge zorgd dat de politie twee helers kon aanhouden. Het gaat om een 28-jarige Noord-Bevelander en een 24-jarige Goesenaar. Ze had den een horloge aangeboden dat was gestolen in Bergen op Zoom. Bootje gekapseisd op het Veerse Meer goes - Een man (40) en vrouw (45) uit de gemeente Noord-Beve land zijn zaterdagmiddag rond 12.30 uur uit het water gered nadat hun bootje was gekapseisd op het Veerse Meer. Dat gebeurde ter hoogte van Geersdijk. De vrouw is met onderkoelingsverschijnselen overgebracht naar het ziekenhuis. Islanders verhuizen naar sportpark oude-tonge - Honk- en Softbalver- eniging The Islanders uit Oude-Tonge gaat verhuizen. Op de huidige locatie aan de Melkweg in Oude-Tonge komt een woon-zorgcomplex. De club ver huist naar Sportpark De Koepel, eveneens in Oude-Tonge. Sieraden buit bij woninginbraken bruinisse - In een woning aan de Tarwestraat en een woning aan de Nijverheidsstraat in Bruinisse is af gelopen weekend ingebroken. De dieven kwamen binnen door een raam te forceren. Uit de woning aan de Nijverheidsstraat wordt niets vermist. Uit het huis aan de Tarwestraat verdwenen sieraden. Brandje in woning in 's-Gravenpolder 's-gravenpolder - In een woning aan de Populierenstraat in 's-Gra- venpolder heeft zaterdagmiddag een brand gewoed. Er zijn geen ge wonden gevallen. Wel is een bewo ner onderzocht door het ambulan cepersoneel. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55