Klant op bres voor biomarkt 0800 - 54626766 LIOCORNO www.liocorno.nl Project handelskamer voor versimpeling regels gaat gemeente niet ver genoeg Ringsteken tijdens strao Scharendijke Van ons zult u niet horen dat uw hypotheek te duur is! Tenzij u ons even belt. s PZC Maandag 12 maart 2007 15 SCHARENDIJKE - Ze troffen het in Scharendijke zaterdag. De - deden mee. Het was dan ook dringen in de Dorpsstraat sierde paard ging naar Kiona Linders. Het ringsteken werd voorlaatste strao in de reeks van zes voltrok zich met mooi waar na de gebruikelijke welkomstspeeches het ringsteken gewonnen door Els Hart. Nut en Uitspanning uit Zonnemaire weer. Totaal 62 deelnemers - velen in zwart-wit strao-tenue op het programma stond. De eerste prijs voor het mooist ver- zorgde voor de muziek. foto Dirk-Jan Gjeltema. Pleidooi voor soepeler hanteren van regels voor markten. door Piet Kleemans NOORDGOUWE - 'De gemeente laat kansen liggen. Zo'n biologische markt als deze moet je steunen en dat kan makkelijk door de voor waarden te versoepelen'. Vaste klant van de wekelijkse biologi sche markt in Noordgouwe H. Ver- kaart uit Nieuwerkerk is het niet eens met het gemeentestandpunt dat de regels die voor reguliere markten gelden ook onverkort op gaan voor de idealistische biologi sche markt. Verkaart is niet de enige,'zo blijkt uit het snel groeiend aantal handte keningen ter ondersteuning van de biomarkt. „Het loopt als een trein", zegt A. van Oorschot van Biologische Kwekerij Zuidbos. Sa men met partner G. Aangeenburg nam Van Oorschot eind 2005 het initiatief voor het opzetten van een biologische markt. Eerst op het terrein van activiteitencen trum voor natuur en milieu Eco- scope in Renesse, later op het ei gen erf „Ik wil een podium bie den voor telers van biologische producten en het enige wat ik doe met de markt is ruimte beschik baar stellen. Ik ben geen markt meester en ik verdien er geen cent aan. Misschien had ik het geen 'markt' maar 'een ecologisch feest je' of zoiets moeten noemen. Mis schien was de gemeente dan wat soepeler geweest." De gemeente hanteert de stelregel dat de biologische markt hetzelfde behandeld moet worden als een re guliere markt. Dus moeten er standplaatsvergunningen zijn, a raison van 190 euro per jaar per standplaats. Buiten proporties, vindt Van Oorschot. In een open brief aan de Schouwen-Duiveland- se fracties vraagt hij hen de kwes tie in de gemeenteraad ter discus sie te stellen. De enige fractie die gereageerd heeft op de brief van Van Oor schot is GroenLinks. Die vindt ook dat de gemeente te star aan de regels vasthoudt. „Dit is een markt op heel kleine schaal. Zo klein dat het niemand deert. Het gaat niet ten koste van andere ondernemers en het is ook geen evenement dat grootscheepse verkeersbewegin gen op gang brengt. Ik vind echt dat je zo'n idealistisch evenement niet dood mag slaan met regeltjes. Op deze manier worden dit soort initiatieven in de kiem gesmoord en dat is zonde." De Gelder is be zig met het opstellen van vragen aan het college van B en W. „De biologische markt moet een eerlij ke kans krijgen." Dagelijks bestuur van Schouwen-Duiveland wil integrale aanpak. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland doet niet mee aan het project van de Kamer van Koophandel om de regels te ver simpelen. De gemeente heeft mo menteel geen (extra) menskracht beschikbaar om bij te kunnen dra gen aan het project. Bovendien gaat het project van de kamer de gemeente niet ver ge noeg. De Kamer van Koophandel richt zich volgens de gemeente uit sluitend op vergunningen waar de gemeente zelf vat op heeft zoals een terrasvergunning of bouwver gunning. De gemeente wil een stap verder gaan. Voor wat betreft een bouwvergunning heeft de ge meente nu weinig tot geen vrij heid om van landelijke regels af te wijken. Dat kan en moet anders vindt de gemeente. Daarbij tekent de gemeente wel aan dat het in de praktijk nog niet zo makkelijk is om te snoeien in regelwouden. Vaak worden met goedbedoelde initiatieven op plaatselijk niveau - bijvoorbeeld een campagne voor minder regels of een ideeënbus - slechts marginale resultaten ge boekt. De gemeente spreekt uit ervaring. want zij heeft zelf mei vorig jaar een poging gewaagd om op aange ven van burgers fors te snijden in de regelgeving. Dat leverde op zich aardig wat reacties op, alleen kon de gemeente met de meeste sug gesties niet zoveel, omdat ze te al gemeen waren. Of onuitvoerbaar, zoals het idee om alle gemeentelij ke belastingen af te schaffen. Wel is tegemoet gekomen aan de wens de regels rond het evenemenrenbe- leid te versimpelen. ITJ De Kamer van Koophandel wil toe naar simpeler regels en roept daarbij de hulp van gemeenten in. Schouwen-Duiveland doet niet mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53