Snel plan woningen Zeeland rt 13 Verdeeldheid over parkeerplan Middelburg 19 Bonje over uitkeringsbeleid Noord-Beveland Griend vaart uit voor jacht SCHOUWEN-DUIVELAND Concert i'Maandag 12 maart 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Muzikale hommage aan Gert de Meijer Honderd jaar montessorischolen goes - Noord-Bevelands Belang (NBB) en de PvdA zijn het beu dat ambtenaren van de gemeente Goes de uitkeringsaanvragen van Noord-Bevelandse cliënten behan delen. Raadsleden van beide par tijen hebben klachten gekregen van Noord-Bevelandse cliënten. Wethouder C. van der Weele (CDA, sociale zaken) houdt de si tuatie liever zoals die is. NBB en PvdA willen dat Noord-Beveland zelf weer wat te zeggen heeft over het uitkeringsbe leid. PvdA-raadslid C. Quinten is kwaad. „Zo doet er een vrouw uit onze gemeente verplicht mee aan het re-integratieproject, terwijl ze eigenlijk niet kan werken. De ge meente Goes zet haar aan het werk, maar in Noord-Beveland kan ze niet met haar klacht te recht." De PvdA heeft schriftelijke vragen aan wethouder Van der Weele gesteld. NBB staat vierkant achter de brief. Raadslid A. Ouds hoorn spreekt van 'een blamage'. Wethouder Van der Weele zegt in een reactie 'niet gelijk voorstan der' te zijn van het terughalen van de administratie van sociale zaken uit Goes. „Dat heeft namelijk ook financiële consequenties." De voormalige gemeentewerkplaats aan de Burghseweg staat leeg. foto Dirk-Jan Gjeltema oudorp - De bemanning van de reddingboot Griend van KN- RM-station Ouddorp werd giste ren om 13.50 uur gealarmeerd door het Kustwacht Centrum Den Helder. Het bleek te gaan om een aan de grond gelopen jacht op de Grevelingen. Er werd uitgevaren, en ter plaatste aangekomen bleek het te gaan om kajuitjacht Horizon van twaalf me ter lengte en met twee personen aan boord. Het jacht was in de Hals van het Grevelingenmeer, ter hoogte van de boei H 14, aan de grond geraakt. Door de bemanning van de Griend werd het jacht vlotgetrok- ken. Na controle of het geen scha de had opgelopen, kon het jacht op eigen kracht haar weg vervol gen. De opvarenden van het jacht kwamen met de schrik vrij. Gemeente maakt haast met visie voor woningen Haamstede. door Piet Kleemans burch-haamstede - Woningen voor starters, appartementen en misschien wel een nieuwe ruimte voor een peuterspeelzaal of een an dere welzijnsvoorziening. Wat het precies wordt, is nog niet helder, dat de plannen geen papieren tij gers blijven lijkt zeker. De gemeen te Schouwen-Duiveland trekt 40.000 euro uit voor het ontwikke len van een integrale stedebouw- kundige visie voor Burgh-Haamste- de, inclusief het in 2005 gelanceer de burgerinitiatief Bouwen In Ei gen Beheer (Bieb). Haamstedenaar T. Grefkens, een van de mensen achter het burger initiatief is er blij mee. „Onze plan nen worden erin meegenomen. Dat betekent dat we serieus geno men worden en daar zijn we blij mee." Grefkens vertelt dat het burgerini tiatief inmiddels alweer twee jaar geleden werd gepresenteerd. „We hadden op meer snelheid ge hoopt, maar door ziekte van een ambtenaar is dat niet gelukt." Gref kens voegt daar meteen aan toe dat hij blij is dat het plan niet in een lade verdwenen is en ook niet achterhaald door de tijd. De be hoefte aan vooral starterswonin- gen is in Haamstede en omgeving nog onverminderd groot. In de Schouwse familiebadplaats liggen wat dat betreft volop kan sen, weet gemeentelijk projectlei der G. van Goethem. In de omge ving van Julianastraat en Bern- hardstraat is ruimte voor 'inbrei- ding', en hetzelfde geldt voor de Zandstraat. Aan de Burghseweg is de gemeentewerkplaats - een voor malige bollenschuur - leeg komen te staan. Mooie locaties, vindt Van Goethem. Bij de oude bollen schuur is een fors terrein, vroeger gebruikt als kwekerij voor de plant soenendienst en ook de schuur zelf heeft resprectabele afmetin gen. Moet iets leuks van te maken zijn, denkt Van Goethem. Gaat luk ken volgens de projectleider. Er is een extern bureau in de hand ge nomen om schetsplannen te ma ken en het is de bedoeling dat die nog voor de zomer het levenslicht zien. „We hopen in juni, juli met uitgewerkte plannen te kunnen ko men." Daarbij wordt niet alleen naar het bouwen van woningen gekeken, maar ook naar de onveilige ver keerssituatie in de omgeving van Julianastraat en Bernhardstraat. PZC Donja Odijk Visie Bujrgh-Haamstede De gemeente Schouwen-Duiveland ziet op diverse locaties in Burgh- Haamstede ruimte voor inbreiding. i° Haamstede Reacties op plan voor een autoluw centrum Middelburg. door Carla van de Merbel middelburg - De reacties op het plan van de gemeente Middelburg om de binnenstad autoluw te ma ken, zijn verdeeld. De één noemt het 'een perfect plan', een ander vindt het 'niet zo handig' en weer een ander ziet 'nadelen voor de middenstand'. Op parkeerronde in Middelburg, zaterdagmiddag. Mid delburger Hans Prevo reageert en thousiast op het plan voor een au toluw centrum. „Een perfect plan. Als die auto's weg zijn, kun je hier het mooiste plein van Nederland van maken. Je hebt daar een prach tige abdij en rondom het plein his torische panden." De plannen van de gemeente Mid delburg voor een autoluw cen trum moeten nog worden uitge werkt, maar het idee is de parkeer ruimte in de binnenstad vooral te reserveren voor bewoners en voor mensen die maar even in de stad moeten zijn. Bezoekers die 'een dagje Middelburg doen', moeten hun auto parkeren aan de rand van de stad en dan met een bus naar het centrum reizen. Het is nog niet duidelijk wanneer de maatregelen ingaan; mogelijk is dat pas na de zomer van 2008. Ani- ka Cijvat heeft geluk. Er is nog plaats voor haar auto op het par keerterrein in de Koorkerkstraat. Cijvat woont in Westkapelle en komt af en toe met de auto naar Middelburg. Meestal komt ze voor een paar uur. „Ik vind het plan niet zo handig. Nu kan ik hier staan. Ik vind het wel makkelijk zo. Hoe moet het dan straks? Met de bus of zo?" Dennes Kaptein van Hotel aan de Dam is als inwo ner positief over het plan. „Lekker rustig. In de zomer is het wel eens moeilijk om een parkeerplek te vinden." Als ondernemer is hij ne gatief. „Ik zie nadelen voor de mid denstand en het bedrijfsleven. Je moet wel volk hebben. In deze tijd willen mensen met de auto ergens naartoe en dan liefst voor de deur parkeren." «.'.m M :mm Tip? redactie@pzc.nl Ze zat er nog niet zo lang, maar tevreden dat ze was over haar nieuwe thuis. Vooral de vele optredens in het verzorgingshuis - variërend van prachtige pianoconcerten tot cabaret - vond ze prachtig: Peter Dielernan, Piet Brakman, Engel Reinhoudt... „En Beyoncé?", vroeg haar klein zoon geïnteresseerd. Jaaa. Bie ons, ééj!antwoordde ze trots.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51