wil vertier en vermaak k onder één dak De badjuffrouw lost het wel op Kaart voor recreatievaart is vernieuwd De Rede mengt zich niet in uitgaansgedrag PZC Maandag 12 maart 2007 3 Lenie Pleijte, hoofd zwemzaken in 't Vrijburgbad. 4 Een dag zwembad is een dag problemen. En oplossingen bedenken. door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - De geur van chloor, vochtige hitte, natte vloeren. Het zou elk zwembad kunnen zijn, maar het is het-Vrijburgbad, tus sen Vlissingen en Middelburg in. Lenie Pleijte, hoofd zwemzaken, heeft hier de zorg 'voor alles wat met het zwemwater te maken heeft' en lost elke dag de meest uit eenlopende problemen op. Dag 1 Er is een kind door de box in het recreatiebad gezakt. Er moest een drol uit het kinderbadje gevist wor den en er moest een kind ver zorgd worden dat een bloedneus had. WC uitgespoten (iemand had diarree) en met een banenzwem- mer die misgestapt was naar de EHBO gegaan. Oh ja. Kwijtgelo pen kind herenigd met moeder. Dag 2 Vervelende jongeren uit het bad gezet. Driejarige peuter zonder zwembandjes uit het bad gehaald, moeder uitgelegd dat dat niet kan. In de zwemles heeft een leerling overgegeven. Braaksel wegspuiten. De opblaasbare hindernisbaan was lek en de lijn van de wedstrijd- baan is geknapt. Dag 3 Moest de WC uitspuiten vanwege kind met dunne poep. Mevrouw is kleding kwijt (in ande re kluis - had bril niet op). Ontbijtkoek gevallen, plakzooi van de grond schrapen. Opstandige banenzwemmer gekal meerd. Dag 4 Vechten om tafel en stoelen, even later steelt een klant een stoel van een andere klant. Kind met gat in kin, EHBO. Licht viel uit. Lastige jongens aangesproken. Kind voet gestoten, EHBO. Klant was porte monnee kwijt. Helpen zoeken. Dag s Sleutel van kluisje afgebroken, longeren wild op de glijbaan. Mevrouw boos geworden om bom metje, andere klant kreeg bal in het gezicht. Vrede gesticht. Tand door de lip op glijbaan, EHBO, laatste waarschuwing. Ruzie om parasol gesust. was, ondanks het mooie weer drukbezocht. Hetzelfde gold voor de andere twee evenementen die onder het zelfde dak plaatsvonden: de siera den- en de paranormale beurs. Koffiedikkijkers, aurafotografen en kristallenverkopers hadden zich verzameld in het zuidelijke deel van de hal. Er waren gratis lezin gen over psychometrie, nieuwetijdskinderen en geleidegid- sen. Helderziende Gerard Lam- brechts haalde mensen uit het pu bliek en vertelde dan iets over een overleden familielid of hun eigen gezondheid. „Je bent heel gevoelig en creatief', zei hij tegen een man in het publiek. „Maar er zit een blokkade in je keel. Je moet niet bang zijn om met je emoties pro beren naar buiten te komen. En sluit je niet af voor het hogere. Want alles is al om je heen." Waar na Lambrechts zich naar de volgen de wendde. Logischer opzet gaat uit van de vaarroutes die de watersporter volgt. door René Schrier middelburg - Rijkswaterstaat Zee land heeft een kaart voor de recrea tievaart in Zeeland uitgegeven. Daarop staan een overzicht van de doorgaande vaarroutes, de brug gen en sluizen en de marifoonka nalen in zuid-west Nederland. In het verleden was het gebruike lijk dat Rijkswaterstaat ieder jaar een dergelijke kaart uitgaf, vertelt A. van der Wees, adviseur binnen vaart en recreatievaart van Rijks waterstaat Zeeland. Maar sinds 1999 is dat verwaterd. Overleg tussen verschillende belan gengroepen in de sfeer van de wa tersport heeft er toe geleid dat dit jaar de kaart weer is uitgegeven. Van der Wees wijst er op dat de opzet wel wat logischer is dan in het verleden. Toen stonden de af zonderlijke bruggen en sluizen wel vermeld, maar als een water sporter een route wilde volgen moest hij zelf puzzelen welke ob jecten hij passeert en wat daarvan de openingstijden zijn. In de nieuwe kaart is de informa tie opgenomen, uitgaande van de vaarroutes. Een gebruiker van de kaart kan een route uitstippelen en met de kaart in de hand ziet hij dan welke objecten hij tegenkomt en wat voor openingstijden en ma rifoonkanalen daar bijhoren. door Eugène Verstraeten terneuzen - De scholengemeen schap De Rede in Terneuzen be moeit zich vooralsnog niet met het uitgaansgedrag van de leerlin gen van de school. Conrector Jack Begijn van De Rede zegt dat naar aanleiding van een brief van de ac tiegroep Vroeg Op Stap. Deze actiegroep, opgericht door twee Friese moeders, heeft als doel het vervroegen van de ope nings- en sluitingstijden van hore cagelegenheden. De initiatiefnemers constateren dat de jeugd op dit moment vaak pas na middernacht op stap gaat, omdat het eerder op de avond overal nog erg rustig en niet gezel lig is. De tijd dat de stappers weer thuis komen ligt vaak rond vijf of zes uur 's morgens. Dit 'nachtbra ken' heeft gevolgen voor de jonge ren, want die verschijnen zowat ie dere maandagochtend duf in de klas. Ook veel horecaondernemers staan volgens de actiegroep achter het plan. Die zien echter alleen kans van slagen als er landelijk één lijn getrokken wordt, omdat de jongeren anders naar buurgemeen ten uitwijken. De actiegroep vraagt middelbare scholen om de kwestie binnen de school aan te kaarten bij de leerlingen. „Vooralsnog houden wij pas op de plaats", zegt Begijn, „omdat het een initiatiefis van een groep men sen van buiten de school. Als on derwijsmensen en ouders onder kennen wij echter wel het pro bleem." Het minste wat de gast verwacht is een fraai zwemparadijs met lekker warm water en als het even kan een golfslagje. foto Ronald den Dekker Een bezoeker van de reptielenbeurs maakt contact met een leguaan. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3