Actie moet bedrijvigheid versterken Er lopen nog veel te weinig EHBO'ers rond in Zeeland Eindelijk tijd om praalwagens te bekijken Probeer maar eens wakker te blijven in een échte Hastens! z PZC Maandag 12 maart 2007 17 heikant - Carnavalspoppen en -kle ding, en zelfs complete wagèns. Op de tiende editie van de carnavals markt in Heikant deden veel wagen bouwers zaterdag goede zaken. Naast kopen en verkopen was het festijn uitermate geschikt om het af gelopen zottenfeest te evalueren. De markt is een samenwerking tus sen de carnavalsvereniging De Mag- dalenastraat en de Brabantse carna valsfederatie De Westhoek. Door de handen ineen te slaan met Brabant se bouwers liepen er flink wat be langstellenden rond. In de loods aan de Magdalenastraat timmeren tien regionale verenigingen jaarlijks aan hun creatie. Op de markt stonden ruim twintig praalwagens. Bestuurs lid Roy Bosman van de Hulster leut- stichting AHC de Vossen liep al voor het openingsuur belangstellend langs de wagens. „Nu kan ik de crea tiviteit tenminste op mijn gemakje bekijken. Tijdens de optocht in Hulst is daar geen tijd voor." foto Camile Schelstraete Zeeuwse verenigingen oefenen hun vaardigheden. door Lilian Dominicus 'S-GRAVENPOLDER - Een man wil thuis een bordje friet bakken, maar zijn frituurpan is stuk. Dus bakt hij ze bruin op de ouderwet se manier: met een pan op het gas fornuis. Hij morst alleen een beet je vet, de vlam slaat in de pan. Een man komt binnen en schiet te hulp, maar struikelt over een kleedje. Hij vangt zijn val op met zijn arm, breekt daardoor zijn sleu telbeen én stoot zijn hoofd ook nog eens tegen de tafel. Een gapen de hoofdwond is het gevolg. Het is een van de casussen die de Zeeuwse EBHO-verenigingen za terdagochtend in sporthal De Zwa- ke in 's-Gravenpolder voor hun kiezen kregen. De Koninklijke Nederlandse Vere niging EHBO district Zeeland hield afgelopen weekeinde de jaar lijkse vaardigheidsproeven. Een soort wedstrijd in eerste hulp bij ongelukken, waarbij de leden van de plaatselijke Lotusclubs zich kun nen uitleven in het levensecht na-apen van bloedende wonden, 'De EHBO'ers leren hier zo ontzettend veel van. Het is echt bijspijkeren' en het imiteren van een bewustelo ze. Bijzonder nuttig, vindt ehbo-in- structeur Adrie Koole de wed strijd. „De EHBO'ers leren hier zo ontzettend veel van. Het is echt bij spijkeren. Zo ligt daar in box één een slachtoffer, een leerling van een school, die is gevallen van een klimrek. Die mag niet in een sta biele zijligging worden gelegd. Toch gebeurt het. Daarginds ligt ie mand die juist wel in een stabiele zijligging moet worden gelegd, maar dat is zó verwarrend. Straks bespreken we alles na, zodat ieder een aan het eind van de dag weer weet waarom ze het een wel moe ten doen en het ander niet." Er lopen in heel Zeeland zo'n 3300 vrijwilligers rond met een EH- BO-diploma op zak. „Te weinig", is het oordeel van Koole. Het stre ven van de verenigingen is om zo veel ehbo'ers rond te hebben lo pen, dat als er iemand op straat in elkaar zakt, er altijd iemand in de buurt is om te helpen. Dialoog Terneuzen en bedrijfsleven moet extra impuls krijgen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Er moet een 'creatie ve actie' komen om de bedrijvig heid in de gemeente Terneuzen te versterken. Gemeente en bedrijfsle ven moeten niet op elkaar wach ten, maar nu gezamenlijk actie on dernemen. Burgemeester J. Lo- nink moet daarbij de kar trekken. Raadslid G. van den Berg (PvdA) pleit hiervoor in schriftelijke raads vragen. Daarin informeert hij hoe ver het college van B en W staat met het instellen van een 'econo mische denktank'. In het coalitieakkoord is overeenge komen dat er zo'n denktank inge steld zou worden. Die moet be staan uit vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, havenschappen Gent en Zeeland Seaports en de or ganisatie die belast is met de acqui sitie. Een lid van het college van B en W zou voorzitter worden. pM Het Terneuzense raadslid G. van den Berg wil dat er snel een denktank komt om de bedrijvig heid in de Kanaalzone te verster ken. „Hoewel Terneuzen inmiddels is aangesloten bij Economisch im puls Zeeland blijft het van groot belang dat we op creatieve wijze bedrijvigheid proberen aan te trek ken in de Kanaalzone", betoogt Van den Berg. Deze creativiteit kan volgens hem alleen via samen spel tussen bedrijfsleven en ge meentelijke overheid totstandko men. „Het is erg belangrijk dat de dialoog tussen gemeente en be drijfsleven een extra impuls krijgt. Dit kan door het instellen van de denktank en daaruit voortkomen de initiatieven." Van den Berg wijst erop dat door de vraag naar personeel bij de che mische bedrijven medewerkers bij het midden- en kleinbedrijf wor den weggetrokken. Het gevolg is dat in die sector behoefte ontstaat aan personeel. „We moeten er al les aan doen deze banen in te vul len met mensen vanuit de regio, maar als dit niet lukt moeten we zorgen dat we mensen van buiten de regio aantrekken. Hier kunnen we denken aan een gezamenlijke promotie van bedrijven, project ontwikkelaars en gemeente." Op vergelijkbare wijze zouden volgens Van den Berg de Terneuzense be drijven de gemeente ook kunnen promoten als vestigingsplaats. Vier jongens bekeurd voor baldadigheid hulst - Drie Hulster jongens en een Rotterdammer (18 en 20 jaar) hebben zondagochtend rond vier uur op de Grote Markt in Hulst ter rasafscheidingen weggehaald en verplaatst. Het viertal werd overge bracht naar het politiebureau, waar ze een bekeuring kregen voor baldadigheid. Vrouw (66) uit Hulst slachtoffer tasjesroof hulst - Een 66-jarige vrouw uit Hulst is zaterdagmiddag slachtof fer geworden van een tasjesroof in de Spoorwaterstraat in haar woon plaats. De vrouw werd ingehaald door een fietser, die haar tas met fotocamera wegnam uit haar rolla- tormand. Sieraden gestolen uit woningen Terneuzen terneuzen - In Terneuzen zijn za terdagavond twee woninginbraken gepleegd. Uit een woning in de Oesterputten werden rond half ne gen sieraden weggehaald. Uit een woning aan de Nassau- straat werden tussen 20.15 en 00.30 uur eveneens sieraden gesto len. Passieconcert in kerk Oostburg oostburg - Het NH kerkkoor Jubi late uit Oostburg herhaalt op veler verzoek het passieconcert van vo rig jaar. Dat gebeurt samen met het Sint Laurentiuskoor uit Sint Laureins op zondag 25 maart in de RK Eligiuskerk in Oostburg. Aanvang is om 19.30 uur. Cwen Stefani treedt op in Antwerpen Antwerpen - Zangeres Gwen Stefa ni geeft donderdag 4 oktober een eenmalig optreden in het Sportpa leis in Antwerpen. Gwen Stefani debuteerde in 1991 als frontvrouw van No Doubt en sloeg later de weg in van een succesvolle solocar rière. Kaarten verkrijgbaar via www.sportpaleis.be. Hulster drankrijder rijdt in sloot Clinge DE GLOEDNIEUWE VOLVO S80 Gem. verbruik: 6,3 H,ö l/1Ö0km (lS.98,4-krrVI)i^^..6jp} l Wijzigingen voorbehouden. )t resp. 167 284g/km,- clinge - In de Hoogestraat in Clin ge is zaterdagavond rond twaalf uur een 65-jarige man uit Hulst be trapt op rijden onder invloed. De man veroorzaakte een eenzijdig ongeval en reed in de Hoogestraat de sloot in. Het rijbewijs van de man is ingenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35