Zeeland Hulst verwelkomt nieuwkomers CDA woedend over Den Dullaert 0800 - 54626766 LIOCORNO www.liocorno.nl Van ons zult u niet horen dat uw hypotheek te duur is! Tenzij u ons even belt. ZPZC Maandag 12 maart 2007 15 lo'n tweehonderd nieuwe inwoners werden zaterdag welkom geheten door de gemeente Hulst. foto Camile Schelstraete jemeente ontvangt 200 tieuwe inwoners net hapjes en drankjes. oor Jean-Lou de Gucht iulst - „Blij dat we in Hulst zijn omen wonen? Kijkt u eens om u ieen. En zie hoe gezellig het hier Want welk gemeentebestuur mtvangt nieuwe inwoners met rankjes en hapjes." )eze opmerking viel zaterdag neer dan eens te beluisteren in iet gemeentehuis van Hulst. Het emeentebestuur is blij met nieu we inwoners en liet dat merken ok. Degenen die zich sinds 1 okto- er 2005 in de gemeente hebben gevestigd, werden getrakteerd op een middagje Hulst. Een middagje met toespraken, een rondrit door de gemeente en tot besluit een hapje en een drankje. Ooit was het een idee van voorma lig burgemeester Antoine Kessen. Zo langzamerhand is het een tradi tie geworden. Want ja, Hulst affi cheert zich nog steeds als de meest Vlaamse stad van Nederland. Een kleine tweehonderd mensen wilden wel eens weten wat die nieuwe woonplaats nu voor hen in petto heeft. En wie zijn nu ei genlijk de bestuurders die het his torische stadhuis bewonen. Tijd dus voor een rondje voorstellen van burgemeester, wethouders en secretaris. Wie ben ik en wat doe ik hier. En dan kom je als nieuwe ingezetene al gauw tot de conclu sie dat besturen in Hulst niet van uit een ivoren toren gebeurt. Nee, de bestuurders laten je als nieuwkomer weten dat de deur bij 'Ik woon op den Eikant. U ziet dat m'n inburgering al heel ver is' de gemeente altijd voor je open staat als je vragen of problemen hebt. En wethouder Weemaes mag je gewoon Paul noemen. Burgemeester Jan Frans Mulder laat weten dat Hulst een heel leu ke gemeente is met veel bijzonder heden en een aangename sfeer. Maar het is niet allemaal rozen geur en maneschijn in wat in de volksmond 'de koekenstad' heet. Hulst zit eigenlijk een beetje op zwart zaad. Tijd om de nieuwko mers met de neus op de feiten te drukken. „Hulst staat er financieel niet al te best voor", houdt wethouder Frans de Vries de toehoorders voor. „Maar u hoeft echt niet zo snel mo gelijk weer te vertrekken. Hulst wordt financieel weer gezond op de kaart gezet." Gemeentesecretaris Sylvester ter Wal laat weten dat hijzelf ook een van de nieuwkomers is. Afkomstig uit Bodegraven werkt hij sinds een jaar bij de gemeente Hulst. „En ik kan u zeggen dat het hier geweldig is. Ik woon op den Eikant en dat is bij 't Steen. U ziet dat m'n inburge- ringscursus al heel ver is." Vervolgens is het tijd om een ritje door Hulst te maken. Nou, een rit je; de nieuwkomers worden met vier bussen twee uur lang door het Land van Hulst gereden. Wie verlangt er nu nog naar z'n vorige woonplaats. In een gemeen te waar je met een pint in de ene en een bitterbal in de andere hand kennis kunt maken met de be stuurders van Hulst. Stichtingsvoorzitter Van Puyvelde benoemd tot deeltijd coördinator. door Jean-Lou de Gucht hulst - De CDA-fractie in de ge meente Hulst is verbolgen over de benoeming van voorzitter J. van Puyvelde tot parttime coördinator van gemeenschapscentrum Den Dullaert. „Ik ben zeer verbaasd dat de voorzitter van Den Dullaert zichzelf zo maar op de loonlijst zet", zegt raadslid J. van Eek. „Ik heb hier maar één woord voor en dat is gekonkelfoes, oftewel achter kamertjespolitiek. Waarom heeft er geen advertentie in de krant ge staan waarin een coördinator wordt gevraagd? Dan speel je het tenminste eerlijk." De functie van parttime coördina tor komt in de plaats van de fullti me directeur en is ingegeven door bezuinigingsoverwegingen. Wet houder F. de Vries (Financiën) zegt geen enkele moeite met de gang van zaken te hebben. „De be noeming van Van Puyvelde is een keuze van het bestuur. Volgens de statuten mag een personeelslid ook lid van het bestuur zijn." Van Puyvelde ziet ook helemaal niets verkeerds in de gang van za ken. Hij zegt gevraagd te zijn door het bestuur en in het bestuur te blijven omdat dit bestaat uit oner- Wethouder F. de Vries; „Dit is een keuze van het bestuur. Vol gens de statuten mag een perso neelslid ook lid van het bestuur zijn." varen mensen. Hij neemt alleen de dagelijkse leiding van Den Dul laert op zich en zegt geen enkele fi nanciële bevoegdheid te hebben. Van Eek is echter van al deze argu menten niet onder de indruk. „Dat kan best zo zijn dat dit vol gens de statuten allemaal kan. Ik blijf het echter vreemd vinden. Ie gooit nu je bestuurlijke verant woordelijkheid en de uitvoering door elkaar heen. Voor de helder heid is dit volkomen ongewenst. En als Van Puyvelde zegt dat hij geen enkele financiële bevoegd heid heeft, zit hij daar toch hele maal niets te doen." Van Eek vraagt zich bovendien af of er hier wel sprake is van een be zuiniging. „De voormalige direc teur I. Hoekstra was ook parttime in dienst."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33