Zeeland PZC Campagne richt zich op jeugd 'Gemeente Hulst financieel op de goede weg' ZEEUWS-VLAANDEREN 20 13 19 Sanne is beste voorlezer in de regio Concert Muzikale hommage aan Gert de Meijer Honderd jaar montessorischolen Maandag 12 maart 2007 Tip? redtern@pzc.nl Grijs Groene Motor moet ontgroening in Zeeland opvangen. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - De campagne de Grijs Groene Motor gaat zich de komende tijd meer op jongeren richten. „Dat ouderen langer moe ten doorwerken is nu wel be kend", zegt secretaris R. van Leest van het Regionaal Platform Ar beidsmarktbeleid (RPA) Zeeland. Nu wordt het tijd om ons op de jongeren te richten om de vergrij zing in Zeeland op te vangen." Het platform begon de campagne bijna drie jaar geleden om het drei gend tekort aan werknemers op termijn (2020) op te vangen. Zeeland kampt namelijk met een gigantisch probleem. De bevolking vergrijst steeds meer. En jongeren zijn er steeds minder (ontgroe ning). Ze verlaten de provincie voor een toekomst elders. Zeeland wordt eerder dan andere provin cies geconfronteerd met vergrij zing en ontgroening. „Als je je en kel op de ouderen blijft richten is dat uitstel van executie", zegt V. Eryürük van de Grijs Groene Mo tor. „Eens gaat die oudere toch met pensioen. En wat dan? Dan zal die plaats toch opgevuld moe ten worden door een jongere." Het doel van Eryürük is het terug halen van Zeeuwse studenten. Uit een enquête die hij heeft gehou den blijkt dat heel veel studenten die buiten Zeeland studeren best V. Eryürük van de Grijs Groene Motor: „Eens gaat die oudere met pensioen. Dan zal die plaats toch opgevuld moeten worden door een jongere." terug willen. „Mits er natuurlijk voldoende arbeidsplaatsen in Zee land beschikbaar zijn. Dat was na tuurlijk altijd een probleem, maar als gevolg van de vergrijzing ko men er de komende jaren genoeg arbeidsplaatsen vrij." De komende week gaat Eryürük bedrijven benaderen met de vraag of ze stageplaatsen hebben voor jongeren die buiten Zeeland stude ren. Je moet dan volgens Eryürük denken aan bedrijven in het mid den- en kleinbedrijf, maar ook aan grotere organisaties als het zieken huis en Dow. „Want het is zaak om studenten aan het einde van hun studie hier in Zeeland te heb ben. Als ze eenmaal elders in het land stage lopen is het veel moeilij ker ze naar hier terug te halen. Bo vendien moeten we snel zijn. Zee land is weliswaar voorloper op het gebied van vergrijzing, maar ook in andere delen van het land wordt die groter. Dan zal het moei lijker worden om die Zeeuwen naar hier terug te halen." Eryürük wil binnen een maand ook beginnen met het opzetten van een internetsite, waar studen ten hun cv op kunnen zetten. SLUISKIL - Met stemmige klanken ontvingen de leden van blaaskapel Ein Prosit zaterdagavond hun gasten. In gemeenschapscentrum 't Meulen- gat in Sluiskil werd het 25e verjaardagsfeestje van de lokale blaaskapel gevierd met pot, pint en uiteraard muziek. Meer dan honderdvijftig mu ziekliefhebbers en (oud-)leden van de blaaskapel, onderdeel van Muziekvereniging Sluiskil, geno ten zichtbaar van de vrolijke, muzikale klanken. Het was voor Ein Prosit een mooie manier om op hun verjaardagsfeestje te laten zien wat ze in hun mars hebben. Als je die volle zaal ziet, dan is deze avond meer dan geslaagd te noemen. Het blijkt dat we als blaaskapel toch zeker wel waar dering oogsten en dat we ook zeker bestaans recht hebben. Dat geeft vertrouwen voor de toe komst", aldus voorzitter Patrick Caessens. foto Camile Schelstraete Winnares bereidt zich voor op finale in Utrecht. oostburg - „Durven pauzeren, de spanning opbouwen, wagen je mond even te houden en de toe hoorders aankijken. Dat is belang rijk," vertelde Herman de Roode, juryvoorzitter bij de regionale voorleeswedstrijd zaterdag in De Hoekzak in Oostburg. Aan deze eisen voldeed de winna res Sanne de Rooij, leerlinge van OBS De Berenburcht uit Oost burg. In De Hoekzak mochten de der tien winnaars van de voorrondes - afkomstig van West-Zeeuws- Vlaamse basisscholen - uit hun fa voriete boek voorlezen. De ver scheidenheid was groot, al bleek schrijfster Francine Oomen in de gunst te staan bij de jeugdige le zers. „Sanne had gekozen voor een moeilijk boek, 'Blauwe Plekken' van Anke de Vries," zei jurylid Ja ne Saffrie. „Maar ze deed het voortreffelijk. Jureren was best moeilijk want het niveau lag dit jaar heel hoog en de verschillen waren miniem." Voor alle deelnemers was er een atten tie. Sanne zelf was alleen maar blij en verrast, en bereidt zich nu voor op de finale in Utrecht. Accountantsbureau licht financieel beleid gemeentebestuur door. door Jean-Lou de Gucht HULST - Accountants van het bu reau Deloitte vinden dat het ge meentebestuur van Hulst het afge lopen half jaar op de goede weg is met de controle op de uitgaven. De accountants schrijven dat in een rapport aan de gemeenteraad, waarin ze de interim-controle over het boekjaar 2006 hebben af gerond. Kritisch zijn de accoun tants over het vorige college van B en W. „De ontwikkeling sinds 2003 van structuur en beleid, planning en beheersing bleef sterk achter. Deze zomer heeft het college in de nota 'Hulst Herstelt' de koe bij de hoorns gevat en voorstellen ge daan voor het saneren van de fi nanciële positie en voor het verbe teren van de planning en beheer sing." Maar daarmee is de gemeente Hulst er volgens Deloitte echter nog niet. „Waakzaamheid ten aan zien van de financiële positie blijft geboden. De ontwikkeling van een kwalitatief goede planning zal krachtig ter hand moeten worden genomen." De accountants wijzen erop dat vo rig jaar voor een groot aantal pro cessen nog onvoldoende zichtbare interne controle heeft plaatsgevon den. Hierdoor bestaat onduidelijkheid over de juistheid en rechtmatig heid van lasten en baten. Ook moet de gemeente oog heb ben voor de bestedingen die te ma ken hebben met de Wet Maat schappelijke Ondersteuning (WMO). „De uitvoering vindt vooral plaats bij het zorgkantoor. Informeer el kaar daarom over hoeveel er is uit gegeven en hoeveel er nog beschik baar is." Volgens het accountantsbureau Deloitte is Hulst er nog niet: „Waakzaamheid ten aanzien van de financiële positie blijft gebo den. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Ze zat er nog niet zo langmaar tevreden dat ze was over haar nieuwe thuis. Vooral de vele optredens in het verzorgingshuis - variërend van prachtige pianoconcerten tot cabaret - vond ze prachtig: Peter Dieleman, Piet Brakman, Engel Reinhoudt... „En Beyoncé?", vroeg haar klein zoon geïnteresseerd. „Jaaa. Bie ons, ééj!", antwoordde ze trots.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31