Colijnsplaat in actie voor goede doel Scouts ruimen op na brand 0800 - 54626766 LIOCORNO www.liocorno.nl Van ons zult u niet horen dat uw hypotheek te duur is! Tenzij u ons even belt. PZC Maandag 12 maart 2007 15 Dorp haalt 1500 euro op voor Stichting Kinderen Kankervrij. door Lilian Dominicus colijnsplaat - Ronkende solexjes raceten zaterdagmiddag door de voormalige graanloodsen aan de Havelaarstraat in Colijnsplaat. In een lucht van benzinedampen stre den de deelnemers om de eer. Recht over een smalle plank rij den, behendig slalommen om oranje verkeerspionnetjes, tennis balletjes al balancerend oprapen en ringsteken... dat valt op zo'n oude bromfiets niet mee. Leden van de Solexclub deden mee voor hun eigen plezier én voor het goe de doel. De graanloodsen, die op de nomi natie staan voor de sloop, werden dit weekeinde nog één keer ge bruikt door de dorpsgemeenschap om geld in te zamelen voor de Stichting Kinderen Kankervrij (Ki- ka). Kika werft fondsen voor de ze ven onderzoekscentra naar kinder kanker in Nederland: Sophia in Rotterdam, Emma en VU medisch centrum in Amsterdam, UMC St. Radboud in Nijmegen, Wil- lem-Alexander in Leiden, Beatrix in Groningen en Wilhelmina in Utrecht. De stichting zelf had in de loodsen een eigen kraam, waar Kika-beren werden verkocht. Veel clubs en verenigingen uit Co lijnsplaat, zoals Popkoor d'Accord en de Oranjevereniging hadden 'We wilden de loodsen nog een keer gebruiken, voordat ze worden gesloopt' hun eigen actie in de loodsen op poten gezet. Een deel van de op brengst vloeide naar de clubkas, het andere deel kwam toe aan Ki ka. Zo was er een kop van jut, een skelterrace, een dikke bandenrace, een wafelkraam, rommelmarkt, een loterij en aan het eind van de dag een kinderdisco en een Back to the eighties/nineties party. Aan het eind van de dag haalde or ganisator Ko Kallewaard zo'n 1500 euro op. Enkele honderden men sen zijn over de hele dag komen kijken naar het evenement in het Holland House. Kallewaards opzet is daarmee geslaagd: een feest voor jong en oud in Colijnsplaat, waar tegelijkertijd een goed doel mee wordt gesteund. „We wilden de loodsen nog een keer gebruiken, voordat ze in augustus worden ge sloopt Dan komen er woningen. Ik ken de beheerder van het Hol land House en zo is het balletje gaan rollen." Als supermarkteige naar en cateraar beschikt hij over precies de goede contacten en ma terialen om een dorpsfeest als dit te organiseren. „De bar gebruik ik normaal voor cateringopdrachten. Verder kon ik een gratis tap rege len bij Heineken." Kallewaard is met zijn vrijwilligers al twee weken van tevoren begon nen met de opbouw van het dorps feest. „We moesten aan allerlei brandweervoorschriften voldoen, de bar moest worden opgebouwd. Het was een boel werk, maar het was het waard." Ringsteken op een solex valt niet mee. foto Willem Mieras Zeeverkenners uit Middelburg knappen clubhuis op. door Carla van de Merbel middelburg - Het is nog goed te ruiken dat er brand is geweest in het clubhuis van de waterscouts aan de Kinderdijk in Middelburg. Met de schade valt het op het eer ste gezicht wel mee. Gelukkig maar, zeggen de scouts. Zaterdag begonnen ze met het opruimen van hun beschadigde honk. Zo'n vijftien zeeverkenners van de Paul Krugergroep verzamelen zich zaterdagochtend om negen uur in het clubhuis. Vandaag moeten de handen uit de mouwen. Maar eerst is er koffie en wordt de brand besproken. Vorige week maandagochtend werd de brand gemeld door ie mand op een jacht in de haven voor het clubgebouw. „Gelukkig maar dat er snel gebeld is", zegt Jorn Matthijsse. De scouts denken dat daardoor er ger is voorkomen. De brand woed de in het botenhuis van de zeever kenners, een ruimte op de begane grond waar aan de boten wordt ge werkt. De zaterdag voor de brand hadden de scouts houten onderdelen inge smeerd met lijnolie. De gebruikte poetsdoeken zijn gaan smeulen en daardoor is brand ontstaan. Jorn van Rosevelt: „We hebben de lap pen nog uitgehangen buiten. Mis schien moeten we ze voortaan in stalen bakken doen." Hoewel het geen grote brand was, moet er een hoop gebeuren om het botenhuis weer bruikbaar te maken. Buiten op de vlonder lig gen spullen die als verloren wor den beschouwd: een paar verbran de masten en riemen, een verbran de giek en een gesmolten groot zeil. Penningmeester Koos van Rijn schat het verlies van bootma teriaal op vijfduizend euro. „Maar we zijn redelijk goed verzekerd." De rook - het hele pand heeft er maandag vol mee gestaan - heeft veel schade veroorzaakt. Zelfs op de tweede verdieping is er wat roetschade. In het botenhuis moeten alle be roete gipsplaten worden vervan gen. De balken hier zijn voor een deel verkoold en deze moeten schoongekrabd. Maar dat is van la ter zorg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29