Zeeland PZC Bonje over uitkeringsbeleid Verdeeldheid over parkeerplan Middelburg BEVELANDEN-THOLEN 20 13 19 Grote controle onder Goes' uitgaanspubliek Bootje kapseist op Veerse Meer iwiiPPPmEaMi Concert Lente op het strand Muzikale hommage aan Gert de Meijer Honderd jaar montessorischolen Maandag 12 maart 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Partijen willen cliënten sociale zaken terug naar Noord-Beveland halen. door Lilian Dominicus goes - Noord-Bevelands Belang (NBB) en PvdA zijn het beu dat ambtenaren sociale zaken van de gemeente Goes de uitkeringsaan vragen van Noord-Bevelandse cliënten behandelen. Raadsleden van beide partijen hebben klach ten gekregen van Noord-Beveland- se cliënten. Wethouder C. van der Weele (CDA, sociale zaken) houdt de situatie liever zoals die is. NBB en PvdA willen dat Noord-Beveland zelf weer wat te zeggen heeft over het uitkeringsbe leid. PvdA-raadslid C. Quinten is kwaad. „Zo doet er een vrouw uit onze gemeente verplicht mee aan het re-integratieproject, terwijl ze eigenlijk niet kan werken omdat ze met jonge kinderen thuis zit. De gemeente Goes zet haar aan het werk, maar in Noord-Beve land kan ze niet met haar klacht te recht. Ik zelf krijg een lAOW-uitke- ring, en laatst kreeg ik een einde jaarsuitkering toegekend. Stel dat dat niet gelukt was, dan had ik be zwaar moeten aantekenen bij bur gemeester en wethouders in Goes. Zo zijn er legio voorbeelden." De PvdA heeft schriftelijke vragen aan wethouder Van der Weele gesteld over het onderwerp. NBB staat vierkant achter de brief Raadslid A. Oudshoorn spreekt van 'een bla mage'. „Nu lopen we zonder meer achter het lijntje van Goes aan. Wij vinden dat alleenstaanden met kinderen onder de zes jaar geen sollicitatieplicht moeten heb ben", verklaart NBB'er Ouds hoorn. „We willen ze wel stimule ren te blijven werken. Laat dat voorop staan. Het is namelijk niet eenvoudig werk te vinden als je Goese ambtenaren zouden niet langer de uitkeringsaanvragen van Noord-Bevelanders moeten behandelen, vinden Noord-Beve lands Belang en PvdA. een tijd uit het arbeidsproces bent geweest. Maar mensen moeten dat zelf kunnen bepalen." NBB en PvdA zoeken uit of ze de bestaande landelijke wetgeving over werk en bijstand kunnen aan vullen met een gemeentelijke richt lijn of verordening. Ze vinden dat de uitzonderingen op de sollicita tieplicht voor te veel uitleg vatbaar zijn. Alleenstaanden met gehandi capte kinderen zijn bij voorbaat uitgesloten van de re-integratie- plicht. Maar alleenstaanden met jonge, gezonde, kinderen niet. Volgens de Goese wethouder J. Adriaanse (SGP/ChristenUnie, in komen en zorg) is zoiets echter niet mogelijk. „Gemeenten heb ben wel ruimte voor de invulling van de bijzondere bijstand, zoals een vergoeding voor de aanschaf van een wasmachine of een krant." Wethouder Van der Weele zegt in een reactie 'niet gelijk voor stander' te zijn van het terughalen van de administratie van sociale za ken uit Goes. „Dat heeft namelijk ook financiële consequenties." Hij verklaart dat het beleid nog steeds bij de gemeente Noord-Beveland ligt, maar dat alleen de uitvoering door Goes wordt gedaan. „We wil len ons niet verschuilen achter Goes, maar we stemmen wel het beleid zoveel mogelijk af. Hoe effi ciënter voor de ambtenaren, hoe goedkoper." goes - De politie heeft vrij dagnacht in en om Goes een groot scheepse verkeerscontrole onder het stappend publiek gehouden. Circa vijftig politieagenten en me dewerkers van WN hebben 325 bestuurders aangehouden voor een blaastest. Zes daarvan kregen een bon voor rijden met een glaas je te veel op. Een automobilist raakte zijn rijbewijs tijdelijk kwijt voor te hard rijden (57 kilometer per uur) in de bebouwde kom, on der invloed van alcohol. Een be stuurder werd aangehouden voor xtc- en cocaïnebezit. Ook werd er een honkbalknuppel in beslag ge nomen. Verder werd een onverzekerde au to in beslag genomen. goes - Een man (40) en vrouw (45) uit de gemeente Noord-Beve land zijn zaterdagmiddag rond 12.30 uur uit het water gered nadat hun bootje was gekapseisd op het Veerse Meer. Dat gebeurde ter hoogte van Geersdijk. De vrouw is met onderkoelingsverschijnselen overgebracht naar het ziekenhuis. Reacties op plan voor een autoluw centrum Middelburg. door Carla van de Merbel middelburg - De reacties op het plan van de gemeente Middelburg om de binnenstad autoluw te ma ken, zijn verdeeld. De één noemt het 'een perfect plan', een ander vindt het 'niet zo handig' en weer een ander ziet 'nadelen voor de middenstand'. Op parkeerronde in Middelburg, zaterdagmiddag. Mid delburger Hans Prevo reageert en thousiast op het plan voor een au toluw centrum. „Een perfect plan. Als die auto's weg zijn, kun je hier het mooiste plein van Nederland van maken. )e hebt daar een prach tige abdij en rondom het plein his torische panden." De plannen van de gemeente Mid delburg voor een autoluw cen trum moeten nog worden uitge werkt, maar het idee is de parkeer ruimte in de binnenstad vooral te reserveren voor bewoners en voor mensen die maar even in de stad moeten zijn. Bezoekers die 'een dagje Middelburg doen', moeten hun auto parkeren aan de rand van de stad en dan met een bus naar het centrum reizen. Het is nog niet duidelijk wanneer de maatregelen ingaan; mogelijk is dat pas na de zomer van 2008. Ani- ka Cijvat heeft geluk. Er is nog plaats voor haar auto. op het par keerterrein in de Koorkerkstraat. Cijvat woont in Westkapelle en komt af en toe met de auto naar Middelburg. Meestal komt ze voor een paar uur. „Ik vind het plan niet zo handig. Nu kan ik hier staan. Ik vind het wel makkelijk zo. Hoe moet het dan straks? Met de bus of zo?" Dennes Kaptein van Hotel aan de Dam is als inwo ner positief over het plan. „Lekker rustig. In de zomer is het wel eens moeilijk om een parkeerplek te vinden." Als ondernemer is hij ne gatief „Ik zie nadelen voor de mid denstand en het bedrijfsleven. Ie moet wel volk hebben. In deze tijd willen mensen met de auto ergens naartoe en dan liefst voor de deur parkeren." Tip? redactie@pzc.nl Ze zat er nog niet zo lang, maar tevreden dat ze was over haar nieuwe thuis. Vooral de vele optredens in her verzorgingshuis - variërend van prachtige pianoconcerten tot cabaret - vond ze prachtig: Peter Dieleman, Piet Brakman, Engel Reinhoudt... „En Beyoncé?", vroeg haar klein zoon geïnteresseerd. Jaaa. Bie ons, ééjl", antwoordde ze trots. h iwr !flim tin rii flarfirh mwi'll WUHHW DOMBURG - De lente is niet meer te stuiten. Op het strand bij Domburg was wordt het nog zachter. het gisteren al erg druk. De lentezon lokte veel mensen naar buiten. Vandaag foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27