Zeeland' Campagne richt zich op jongeren Tweetal verkoopt alles, als het maar in goede staat is Dansen op Turkse cifteteli's Probeer maar eens wakker te blijven m in een échte Hastens! Hastens WPZC Maandag 12 maart 2007 1 7 Martin Hollestelle (links) en Patrick de Jongh leggen de laatste hand aan de inrichting van hun kringloopwinkel in Middelburg. foto Ruben Oreel Kringloopwinkel opent eind van de week in Middelburg. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Middelburg krijgt een kringloopwinkel. Eind deze week openen Martin Hollestelle en Patrick de Jongh aan het Zuster plein hun winkel met tweede hands spullen. De Aanwinst, zoals de winkel heet, in de loods aan het Zuster plein ziet er overzichtelijk uit. Links een hoek met kinderspullen: tafeltjes, een kinderstoel, speel goed, spelletjes. Even verderop staan rekken met kleding; in een hoekje is zelfs een paskamer ge maakt. Er zijn kasten met boeken, veel planken met keukengerei, er liggen gereedschappen en er staan meubels. Hollestelle en De Jongh verkopen alles, als het maar in goe de staat is. Dat grijze, stoffen bank je, dat eruit ziet als nieuw, kost vijf tig euro, die lamp vijf en zo'n spel letje een paar euro, zeggen Holle stelle en De Jongh tijdens een rondleiding door de winkel. De twee nieuwe ondernemers zijn be kend met rommelmarkten en kringloopwinkels en dus ook met de prijzen die daarbij horen. Hollestelle en De Jongh hebben el kaar leren kennen op een rommel markt. Een jaar geleden bedachten ze dat ze graag zelf een kringloop winkel wilden opzetten. Hollestel le was uitgekeken op zijn baan en Winkel geeft tien procent van de nettowinst aan de Cliniclowns zocht wat anders. De Jongh heeft een baan voor zo'n dertig uur per week en zet zich verder graag in voor de winkel. Ze hopen er voor zichzelf een redelijk inkomen mee te kunnen gaan verdienen. Maar ze doen het niet alleen voor hun eigen boterham; tien procent van de nettowinst is bestemd voor de Cliniclowns. Hollestelle: „Ik heb zelf een dochtertje. Als die een beetje' ziek is, vind ik dat al zielig. En dan denk ik: 'stel dat een kind echt ziek is', daar moet je toch niet aan denken. Daarom vind ik dit een superdoel." De Jongh: „We ste ken wel onze nek uit. We huren dit pand en stoppen er veel tijd in. Maar ik wil dit heel graag, het idee bruiste al drie jaar in m'n hoofd." Hollestelle en De Jongh hopen nog op hulp van vrijwilligers. Komende vrijdag om 16.00 uur wordt de kringloopwinkel officieel geopend door burgemeester K. Schouwenaar. Deze bijeenkomst is voor genodigden. Zaterdag om 10.00 uur gaat de winkel open voor publiek. Kringloopwinkel De Aanwinst, Zus- terplein 13, Middelburg: open op dinsdag t/m vrijdag van 12.30- 17.00 uur en op zaterdag van 10.00-15.00 uur; 0118-638579; www.deaanwinst.nl. Bootje kapseist op het Veerse Meer goes - Een man (40) en vrouw (45) uit de gemeente Noord-Beve land zijn zaterdagmiddag rond 12.30 uur uit het water gered nadat hun bootje was gekapseisd op het Veerse Meer. Dat gebeurde ter hoogte van Geersdijk. De vrouw is met onderkoelingsverschijnselen overgebracht naar het ziekenhuis. Stoelententoonstelling op De Uilenburgh middelburg - Openbare basis school De Uilenburgh aan de Ne- derstraat in Middelburg houdt ko mende donderdag een stoelenten toonstelling. Leerlingen hebben aan de hand van het thema 'Hoe zit dat' stoelen gemaakt. Ze zijn te bekijken van 18.30-19.30 uur. Grijs Groene Motor moet ontgroening in Zeeland opvangen. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - De campagne de Grijs Groene Motor gaat zich de komende tijd meer op jongeren richten. „Dat ouderen langer moe ten doorwerken, is nu wel be kend", zegt secretaris R. van Leest van het Regionaal Platform Ar beidsmarktbeleid (RPA) Zeeland. „Nu wordt het tijd om ons op de jongeren te richten om de vergrij zing in Zeeland op te kunnen van gen." Het platform begon de campagne bijna drie jaar geleden om het drei gend tekort aan werknemers op termijn (2020) op te vangen. Zee land kampt namelijk met een gi gantisch probleem. De bevolking vergrijst steeds meer. En jongeren zijn er steeds minder (ontgroe ning). Ze verlaten de provincie voor een toekomst elders. Zeeland wordt eerder dan andere provin- WJ V. Eryürük van de Grijs Groene Motor wil Zeeuwse studenten te rughalen naar de provincie: „Eens gaat die oudere met pen sioen." Dorpsraad Aagtekerke houdt vergadering aagtekerke - De dorpsraad van Aagtekerke vergadert komende donderdag in Amicitia in Aagteker ke. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan on der meer: de speelvoorzieningen bij de Hekweide, de schoonmaak- dag en een fietspad langs de Koe- koeksweg. Helers aangehouden bij Goese juwelier goes - Een juwelier in Goes heeft er zaterdagmiddag voor gezorgd dat de politie twee helers kon aan houden. Het gaat om een 28-jarige man uit Noord-Beveland en een 24-jarige Goesenaar. Ze hadden een horloge aangeboden dat was gestolen in Bergen op Zoom. cies geconfronteerd met vergrij zing en ontgroening. „Als je je en kel op de ouderen blijft richten, is dat uitstel van executie", zegt V. Eryürük van de Grijs Groene Mo tor. „Eens gaat die oudere toch met pensioen. En wat dan? Dan zal die plaats toch opgevuld moe ten worden door een jongere." Het doel van Eryürük is het terug halen van Zeeuwse studenten. Uit een enquête die hij heeft gehou den, blijkt dat heel veel studenten die buiten Zeeland studeren best terug willen. „Mits er natuurlijk voldoende arbeidsplaatsen in Zee land beschikbaar zijn. Dat was na tuurlijk altijd een probleem, maar als gevolg van de vergrijzing ko men er de komende jaren genoeg arbeidsplaatsen vrij." De komende week gaat Eryürük bedrijven benaderen met de vraag of ze stageplaatsen hebben voor jongeren die buiten Zeeland stude ren. „Want het is zaak om studen ten aan het einde van hun studie hier in Zeeland te hebben. Als ze eenmaal elders in het land stage lo pen, is het veel moeilijker ze naar hier terug te halen." Eryürük wil binnen een maand ook beginnen met het opzetten van een internetsite, waar studen ten hun cv op kunnen zetten. Grote verkeerscontrole uitgaanspubliek Goes goes - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in en om Goes een grote verkeerscontrole onder het uitgaanspubliek gehou den. Zes van de 325 aangehouden bestuurders kregen een bekeuring wegens rijden onder invloed. Eén bestuurder werd aangehou den voor bezit van cocaïne en xtc. Inbraak bij supermarkt in Vlissingen vlissingen - In de nacht van vrij dag op zaterdag is ingebroken in een supermarkt aan de Coosje Bus- kenstraat in Vlissingen. De buit - een rek met sigaretten - werd later door agenten teruggevonden in de buurt van de winkel. De inbreker was spoorloos. MIDDELBURG - Vrouwen dansen op Turkse muziek tijdens een ontmoetings avond in Middelburg. De avond in Ontmoetingscentrum Dauwendaele was georganiseerd door de Provinciale Migrantenvrouwenorganisatie Zeeland. Twee keer per jaar wordt zo'n avond gehouden. Thema deze keer was 'De rol van taal bij maatschappelijke participatie'. Neerlandica Ina Tanahatoe hield een inleiding. De avond werd bezocht door ruim vijftig vrouwen, veel al van Turkse afkomst, maar er waren ook Marokkaanse en een paar Neder landse vrouwen. Ze kwamen om elkaar te ontmoeten en om te dansen op de Turkse cifteteli's, uitgevoerd door Grup Okan. foto Lex de Meester 100% natuurlijke materialen... "erwijl je er ontsparoen in ligt te slapen ademt je Hastensbed met je mee. Een kijkje m het hart van je Hastens vertelt je waarom: een royaal getxuik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen, paardenhaar, linnen en wol Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17 (naast Kids Factory) Breda, 0900 - 225 0 225

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17