Zeeland Scouts ruimen rommel op na brand Parkeren aan de kust duurder 0800 - 54626766 www.liocorno.nl LIOC Van ons zult u niet horen dat uw hypotheek te duur is! tenzij u ons even belt. PZC Maandag 12 maart 2007 15 Scouts zijn aan het werk in hun door brand getroffen clubgebouw. foto Lex de Meester Middelburgse zeeverkenners knappen clubhuis weer op. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het is nog goed te ruiken dat er brand is geweest in het clubhuis van de waterscouts aan de Kinderdijk in Middelburg. Met de schade valt het op het eer ste gezicht wel mee. Gelukkig maar, zeggen de scouts. Zaterdag begonnen ze met het opruimen van hun beschadigde honk. Zo'n vijftien zeeverkenners van de Paul Krugergroep verzamelen zich zaterdagochtend om negen uur in het clubhuis. Vandaag moeten de handen uit de mouwen. Maar eerst is er koffie en wordt de brand besproken. Vorige week maandagochtend rond acht uur werd de brand ge meld door iemand op een jacht in de haven voor het clubgebouw. „Gelukkig maar dat er snel gebeld is", zegt ]orn Matthijsse. De scouts denken dat daardoor erger is voor komen. De brand woedde in het botenhuis van de zeeverkenners, een ruimte op de begane grond waar aan de boten wordt gewerkt. De zaterdag voor de brand hadden de scouts houten onderdelen inge smeerd met lijnolie. De gebruikte poetsdoeken zijn gaan smeulen en daardoor is brand ontstaan. Jorn van Rosevelt: „We hebben de lap pen nog uitgehangen buiten. Mis schien moeten we ze voortaan in stalen bakken doen." 'Het was geen grote brand, maar er was veel rook en het is erg warm geworden' Hoewel het geen grote brand was en de schade op het eerste gezicht lijkt mee te vallen, moet er een hoop gebeuren om het botenhuis weer bruikbaar te maken. Buiten op de vlonder liggen spullen die als verloren worden beschouwd: een paar verbrande masten en rie men, een verbrande giek en een ge smolten grootzeil. Penningmees ter Koos van Rijn schat het verlies van bootmateriaal op vijfduizend euro. „Maar we zijn redelijk goed verzekerd." Een groot probleem is dat de elek triciteitsleidingen door de hitte zijn gesmolten. Adriaan Duine, scout én elektricien, gaat daar deze zaterdag naar kijken. „Het was geen grote brand, maar er was veel rook en het is erg warm geworden. Ik ga een tijdelijke kabel leggen vanaf de meterkast naar het boten huis, zodat daar gewerkt kan wor den." De rook - het hele pand heeft er maandag vol mee gestaan - heeft veel schade veroorzaakt. Zelfs op de tweede verdieping is er wat roetschade. In het botenhuis moeten alle beroete gipsplaten worden vervangen. De balken hier zijn voor een deel verkoold en de ze moeten schoongekrabd. Maar dat is van later zorg. Volgens het plan van aanpak van Koos van Rijn en voorzitter Eugè- ne Hoeven van de Paul Kruger groep moet er deze zaterdag eerst worden opgeruimd. Het boten huis moet eerst leeg; pas daarna kan het herstelwerk beginnen. Waterschap en gemeente Veere verhogen tarieven. door Ronald Huijssen DOMBURG - Het parkeren langs de kust is dit jaar duurder dan vorig jaar. Het waterschap voert na twee jaar een verhoging van zijn par keertarief in. Ook de gemeente Veere voert haar jaarlijkse tariefver hoging uit. In Vlissingen blijven de prijzen hetzelfde. Waterschap Zeeuwse Eilanden laat parkeerders betalen in de periode april tot november. De prijzen stijgen met vijftien procent. Het geld dat daarmee extra binnen komt, gaat niet alleen naar het on derhoud en beheer van de terrei nen. De opbrengst wordt ook ge bruikt om de verwijzing naar de parkeerplaatsen te verduidelijken. Zo zullen er ruim van tevoren ver wijsborden op omliggende wegen komen te staan. Rond de parkeer plaatsen bij de Banjaard en het Veerse Meer wordt het parkeer- geld ook gebruikt om voorzienin gen als steigers en fietspaden te on derhouden. De tarieven in de gemeente Veere worden dit jaar verhoogd met de jaarlijkse inflatiecorrectie van drie procent. Parkeerders in de dorps kernen van Domburg en Veere zijn relatief het duurste uit. Buiten de centra kun je kosteloos of voor hetzelfde uurtarief als bij het wa terschap parkeren. Deze prijsver schillen stelt de gemeente in om drukte en overlast in de dorpen te voorkomen. Parkeertarieven Veere/Domburg: centrum: 1,40 euro/uur, rand centrum: 0,70 euro/uur, buiten dorps kern: gratis. Vlissingen: centrum: 1,00 euro/uur, parkeerplaatsen rond gevangentoren en beeld Michiel de Ruyter: 1,00 euro/uur, kanovijver: 3,00 euro/dag (seizoensgebonden), parkeerterrein bij Cinecity: gra tis. Waterschap Zeeuwse Eilanden: per uur: 0,70 euro (in 2006 0,60 euro), per dag: 4,00 euro (in 2006 3,50 euro), seizoens kaart: 60 euro (in 2006 52,50 euro).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15