Sport Slippens vreest voor WK baan na rentree op de weg KRAS.IML Hans Dekkers bekroont goede vorm met eerste overwinning dit seizoen VENETIË, ROME FLORENCE waarom zou je verder zoeken KRAKAU omgeving PRAAG, BOEDAPEST WENEN MOSKOU ST. PETERSBURG pzc Maandag 12 maart 2007 I 41 10-daagse bus-/rondreis Italië Met o.a. Venetië, Padua, Florence, Assisi, Rome en Pisa Vertrek vrijwel iedere vrijdag van 20/4 t/m 19/10 Supervoordelig naar het mooiste van Italië! Het romantische Venetië, de 'Eeuwige Stad' Rome en de kunststad Florence behoren absoluut tot de mooiste steden van Europa en wellicht van de wereld! Want zeg nu zelf, heeft u niet altijd al een prachtige tocht per gondel willen maken, het unieke Vaticaanstad en het machtige Colosseum willen bezoeken en de vele kunstschatten van Florence willen bewonderen? Dat alles kan tijdens deze schitterende reis! Bovendien nemen we u ook mee naar Padua, de stad van de heilige Antonius, en Assisi. Op de reis naar huis rijden we via de Ligurische kust nog naar Pisa, en zijn Scheve Toren. Inclusief: tolgelden, toeristenbelastingen en reserveringskosten. Reisnummer EZ 24.015, zie www.kras.nl/24015 Wielrenner nog steeds niet fit na val van zeven maanden geleden. door Ad Pertijs SINT WILLEBRORD - Robert Slip pens hakt deze week de knoop door. „Ik moet het gevoel hebben honderd procent wedstrijdfit te zijn. Anders heeft het geen zin mee te doen aan het WK koppel- koers", zei de baanrenner gisteren in Sint Willebrord, waar hij (in de Dorpenomloop) zijn rentree op de weg maakte. Na bijna 150 kilometer koers zag Slippens de zaak somber in. „Het ging", was zijn eerste korte reactie. Hij dronk een blikje fris leeg, trok een droog jack aan en verzuchtte toen: „Ik denk dat het WK te vroeg komt voor mij." Eind deze maand is het al zover in Mallorca. Het zou een flinke streep zijn door de rekening van de man, wiens winterseizoen door een harde val in de Schaal Seis (eind augustus) nu helemaal in duigen dreigt te val len. Slippens brak destijds (in Huijber- gen) tien ribben. De weg terug was lang. Begin februari reed hij de zesdaagse van Hasselt en daar na trok hij naar Zuid-Afrika voor een trainingskamp. Aanvankelijk was het optimisme groot. Ploeglei der John den Braber zag het voor deel van het nadeel. „Robert zal frisser dan ooit aan de start staan van het WK. Het zware seizoen brak hem in het verleden juist op tijdens het WK." Slippens ging lang mee in die ge dachte. „Maar dan moet je uiter aard wel op tijd klaar zijn voor dat WK." Samen met zijn koppelge- noot, maatje en vriend Danny Stam trok hij er de afgelopen hard a^n in Zuid-Afrika. „In principe ben ik conditioneel helemaal in or de. Ik mis alleen de wedstrijdhard heid, die je ook nodig hebt om we reldkampioen te worden." Aanvankelijk was er het plan om een vijfdaagse in Zuid-Afrika te rij den. „Dat kregen we echter niet voor elkaar. Toen heb ik direct be sloten terug te keren naar Neder land om hier nog enkele koersen te rijden." De Dorpenomloop in de gemeente Rucphen was de eer ste ingelaste koers, die van de Haar- lemmerlieden volgende week de tweede. Slippens kwam dus met een katte rig gevoel aan bij de finish. „Ik rijd mee. Ik kan mijn werk doen. Maar is dat ook genoeg om wereldkam pioen te worden? Dan moet je toch vijftig kilometer voluit kun nen gaan. Deze week hak ik de knoop door. Want gaat het niet, dan gaat het gewoon niet. Dan maar geen WK." IJzendijkse wielrenner wint rit in Driedaagse van West Vlaanderen. door Frits Bakker ichtegem - De spurtzege voelde als een bevrijding. Hans Dekkers trok op de streep zijn breedste lach om het te vieren. Voor het eerst in dit nog prille jaar had de profrenner uit IJzendijke de snel ste benen van het peloton. Hij ver sloeg zaterdag in de tweede etappe van de Driedaagse van West Vlaan deren de Fransman Jimmy Casper. Dekkers vertrok in de sprint van uit het wiel van de Belgische kam pioen Niko Eekchout. „Ik voelde dat hij stilviel en moest toen nog afrekenen met limmy Casper. Op volle snelheid wilde ik mijn ket ting op de elf leggen. Dat mislukte eerst, maar net op tijd kon ik vol doortrekken. Ik had nog verras send veel voorsprong." De Nederlander in dienst van de Franse ploeg Agritubel is al enige tijd goed op dreef „Toch heb ik last van blessures", vertelde hij za terdag na zijn overwinning. „Mijn knie en rug zijn nog altijd pijnlijk, dat is een overblijfsel van de val in Duinkerken vorig jaar." Het belette Dekkers niet voluit te spurten. De Fransman Casper had vrijdag de eerste rit in de Vlaamse driedaagse gewonnen. Zijn ploeg nam ook zaterdag de koers in han den, nadat een kopgroepje met Robbie McEwen even op de vlucht was geweest. Het scenario leek Casper op het lijf geschreven, totdat Dekkers plot seling opdook en aan de rechter kant van het peloton zijn winnen de sprint reed. Het was zijn eerste van dit jaar. Vorig jaar won Dek kers alleen een etappe in de Ron de van de Toekomst. De slotrit eindigde gisteren weer in een massasprint. De Belg Wou ter Weylandt (Quick Step) was dit keer de snelste, vóór de Oostenrij ker lochem Summer en Stefan van Dijk. Casper werd eindwinnaar van de ronde vóór Weylandt. Vertrek op vrijdag 11/5,15/6,6-27/7 Ga mee naar het Koninklijke Krakau, dat door de UNESCO is uitgeroepen tot één van de twaalf belangrijkste cultuurobjecten ter wereld! De voormalige Poolse hoofdstad is dan ook een aanéénschakeling van historische monumenten, paleizen en kerken, alle vol pracht en praal! Ook trekken we de stad uit naar de zoutmijnen van Wieliczka, waar werkelijk alles van zout gemaakt is, tot de kroonluchters aan toe! Even buiten de stad staan we in het voor malige vernietigingskamp Auschwitz stil bij de zwartste bladzijden uit de geschiedenis. Ten slotte bezoeken we ook nog het historische Wroclow, ook wel bekend als Breslau. Inclusief: tolgelden, toeristenbelastingen en reserveringskosten. Reisnummer EZ 24.087, zie www.kras.nl/24087 Vertrek vrijwel elke dinsdag van 24/4 t/m 25/9 KRAS biedt u een werkelijk buitengewoon interessante en zeer voordelig geprijsde vlieg- /rondreis langs de drie mooiste hoofdsteden van Europa: Praag, Boedapest en Wenen. Het Tsjechische Praag toont ons onder andere de beroemde Karelsbrug, de Praagse burcht en het sfeervolle marktplein met de pastelkleurige gevels. De Hongaarse hoofdstad Boedapest verrast ons met het Heldenplein, het Vissersbastion, de parlementsgebouwen en de schitte rende bruggen over de Donau. Tot slot romantisch Wenen! De Hofburg, de Heldenplatz, de Staatsopera en Schloss Schönbrunn... u zult uw hart verliezen aan deze drie parels! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen. Reisnummer EZ 24.093, zie www.kras.nl/24093 Vertrek op donderdag van 3/5 t/m 18/10 Boek nu onze aantrekkelijke excursiereis naar Moskou en St. Petersburg, twee meer dan opzienbarende steden in het indrukwekkende Rusland! Deze prachtige reis is al jaren een absolute topper en laat u kennis maken met onder meer het beruchte KGB-complex, het Witte Huis, het fascinerende Rode Plein, het Kremlin met kerken, kathedralen, sierlijke paleizen en statige pleinen en de beroemde schitterende metrostations. Na al dit moois wacht ons ook nog de pracht van St. Petersburg.De Peter en Paul-vesting,de Hermitage... op naar Rusland! Voor de prijs hoeft u het in ieder geval niet te laten! Inclusief: luchthaven- en toeristenbelastingen en entreegelden. Reisnummer EZ 24.123, zie www.kras.nl/24123 boek online of bel 0900 - 9697 tflr Robert Slippens (rechts) in actie met zijn maatje Danny Stam tijdens de koppelkoers op het WK baanwielrennen in de Verenigde Staten in 2005. Slippens twijfelt over deelname aan de editie van dit jaar. foto Danny Moloshok 8-daagse bus-/excursiereis Polen Met o.a. Krakau, de zoutmijnen van Wieliczka en Wroclaw TOProndreis POLEN! vanaf 9-daagse vlieg-/rondreis 3 prachtige wereldsteden in één reis! De mooiste hoofdsteden! vanaf 8-daagse vlieg-/stedenreis Rusland Met o.a. het Rode Plein, het Kremlin en de Hermitage KRAS topper! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 141