Zeeland PZC Verdeeldheid over parkeren uitleg over Aldi Illegale kas bij Veere moet nu echt weg WALCHEREN 20 13 19 Lente op het strand Concert Muzikale hommage aan Gert de Meijer Maandag 12 maart 2007 Honderd jaar montessorischolen Tip? redwalch@pzc.nl jjHaflHÉHBHK. L "%m .••v-fimii femrliT/'-!HTTWtll'nITIffTIPIW*HÖW1'',1!!Sl 7^ tfèmtu éMtvm®. (I fF V* ifi li,|y1 -ƒ. L'7, „r r ±}&:u LaUsJt ÈliikdiiiaMüÜ-S^.aicLa«iix.JJt4-fc•\**ksk*i£ïi2&-t- A DOMBURG - De lente is niet stuiten. Op het strand bij Domburg was het gisteren al erg druk. De lentezon lokte veel mensen naar buiten. Vandaag wordt het nog zachter. foto Lex de Meester meer te Reacties op plan voor een autoluw centrum Middelburg. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De reacties op het plan van de gemeente Middelburg om de binnenstad autoluw te ma ken, zijn verdeeld. De één noemt het 'een perfect plan', een ander vindt het 'niet zo handig' en weer een ander ziet 'nadelen voor de middenstand'. Op parkeerronde in Middelburg, zaterdagmiddag. Hans Prevoo loopt over de parkeer plaats op het Damplein. De Mid delburger reageert enthousiast op het plan voor een autoluw cen trum. „Een perfect plan. Als die au to's weg zijn, kun je hier het mooi ste plein van Nederland van ma ken. Je hebt daar een prachtige ab dij en rondom het plein histori sche panden." De plannen van de gemeente Mid delburg voor een autoluw cen trum moeten nog worden uitge werkt, maar het idee is de parkeer ruimte in de binnenstad vooral te reserveren voor bewoners en voor mensen die maar even in de stad moeten zijn. Bezoekers die 'een dagje Middelburg doen', moeten hun auto parkeren aan de rand van de stad en dan met bijvoor beeld een bus naar het centrum reizen. Het is nog niet duidelijk wanneer de maatregelen ingaan; mogelijk is dat pas na de zomer van 2008. Anika Cijvat heeft geluk. Er is nog plaats voor haar auto op het par keerterrein in de Koorkerkstraat, bij de Lange Jan. Cijvat woont in Westkapelle en komt af en toe met de auto naar Middelburg. Meestal komt ze voor een paar De één noemt het weren van au to's in Middelburg 'een perfect plan', een ander vindt het 'onhan dig' en weer een ander ziet 'nade len voor de middenstand'. uur. „Ik vind het plan niet zo han dig. Nu kan ik hier staan. Ik vind het wel makkelijk zo. Hoe moet het dan straks? Met de bus of zo?" Dennes Kaptein van Hotel aan de Dam is als bewoner van de binnen stad wel positief over het plan. „Lekker rustig. In de zomer is het wel eens moeilijk om een parkeer plek te vinden." Als ondernemer is hij negatief „Ik zie nadelen voor de middenstand en het bedrijfsle ven. ]e moet wel volk hebben. In deze tijd willen mensen met de au to ergens naartoe en dan liefst voor de deur parkeren. Een par keergarage ónder het prachtige Damplein lijkt me wel wat." VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlis- singen (LPV) gaat schriftelijke vra gen stellen aan het college van bur gemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen over het ver trek van de Aldi uit de stad. Zaterdag was de winkel aan de Gla- cisstraat voor het laatst open. De Aldi stopt in Vlissingen, omdat er geen overeenstemming kon wor den bereikt over een nieuwe plek. De winkel moest weg uit de 'tent' aan de Glacisstraat en kon terecht in het nieuwe winkelcentrum Fon- teyne. De Aldi zag deze plek ech ter niet zitten (moeilijk te bevoor raden en geen daglicht). De LPV wil weten wat het college heeft ge daan om de Aldi te behouden. Gemeente dreigt na twintig jaar gedogen met dwangsom. door Carla van de Merbel veere - De tunnelkas aan de Bos weg bij Veere moet nu echt weg, vindt de gemeente. Eigenaar J. Ge- schiere hoopt toch nog dat zijn kas kan blijven staan. Vandaag praten beide partijen over het probleem. De tunnelkas van J. Geschiere staat al twintig jaar aan de Bos weg, net buiten Zanddijk, bij Veere. In 1987 heeft Geschiere de kas van veertig meter lang, drie meter hoog en zo'n vijf meter breed gebouwd op een stukje pachtgrond. De kas bestaat uit een stalen frame met daarover kunst stoffolie. Geschiere had geen toe stemming voor de bouw van de kas op die plek. De gemeente heeft hem dan ook een paar maal te kennen gegeven dat de kas weg moet. Tot nu toe zonder resultaat. De gemeente heeft de kas jaren ge doogd, geeft J. Geschiere aan. „Er is nooit duidelijk gezegd: 'Je móet nu weg'. Dan kreeg ik een brief, maar daar stond dan niet in wan neer ik weg moest zijn. En vervol gens hoorde ik niks meer." Geschiere heeft de zaak lang we ten te rekken, maar nu lijkt er toch een einde te komen aan het ge schil. Aanleiding voor de gemeen te Veere om nu harder op te tre den, is een verzoek om handha ving van de regels. Dat verzoek is begin dit jaar gedaan door de Stich ting Veere, die zich inzet voor be houd en herstel van het oorspron kelijke Veere. Het bestemmings plan 'beschermd stadsgezicht Veere' laat bebouwing op de be wuste plek aan de Bosweg niet toe. De gemeente dreigt nu over te gaan tot het opleggen van een dwangsom als Geschiere zijn kas niet weghaalt. Geschiere hoopt dat het gesprek van vandaag een oplossing ople vert. Hij verbouwt aardappelen en groenten in de kas en verkoopt die. Geschiere hoopt dat ook ko mend seizoen weer te kunnen doen. „Maar ik wacht nu maar even met inplanten." Tip? redactie@pzc.nl Ze zat er nog niet zo lang, maar tevreden dat ze was over haar nieuwe thuis. Vooral de vele optredens in het verzorgingshuis - variërend van prachtige pianoconcerten tot cabaret - vond ze prachtig: Peter Dieleman, Piet Brakman, Engel Reinhoudt... „En Beyoncé?", vroeg haar klein zoon geïnteresseerd. „Iaaa. Bie ons, ééj!", antwoordde ze trots.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13