Sport Rapide is koploper na forse zege Rentmeester opent seizoen met knappe vijfde plaats Sam van 't Westende weer nationaal kampioen 38 Maandag 12 maart 2007 pzc Daniel Ward mist finale van 200 meter in VS fayetteville - Daniel Ward is tij dens de Amerikaanse studenten- Kampioenschappen op de zoo me ter al in de voorrondes uitgescha keld. Met 2t,io noteerde de Huls ter atleet de elfde tijd. Daarmee bleef hij 0,13 seconden van zijn persoonlijk record verwij derd. Ward studeert in Texas. Hij komt daar uit voor de universiteit van El Paso. Jeugd De Stormvogel elfde in Drachten drachten - De jeugdploeg van De Stormvogel is op de Nationale Speedo Club Meet in Drachten, een teamwedstrijd voor zwem mers tot twaalf jaar, elfde gewor den. De beste prestatie kwam op naam van de gemengde ploeg op de 4x25 meter vrije slag. Iris Klap wijk, Wouter Stap, Demi van der Werf en Alex Breel kwamen tot 1.08,65 en werden tweede. Bij de meisjes rugslag werden Demi van der Werf Eline de Haard en Yoshi Corré vierde. Mountainbiketeam uit Kapelle gaat jeugd opleiden voor topploeg. door onze sportredactie berlicum - Ruud Rentmeester heeft indruk gemaakt tijdens de eerste nationale mountainbikewed strijd van het seizoen in Berlicum. De inwoner van Goes werd vijfde bij de eliterenners. De race werd gewonnen door topper Bart Brentjens. De prestatie van Rentmeester is opvallend. De Goesenaar rijdt voor het eerste jaar bij de elite, na dat hij vorig seizoen bij de espoirs een waar pechjaar kende. Met Rentmeester was er een flinke Zeeuwse delegatie afgereisd naar Berlicum. Daar wachtte een boch tig, maar snel parcours. Erik Nellen, uitkomend voor het Beebikes team uit Kapelle, reed bij de elite ook lange tijd voorin mee, Van Sparrentak en Vasseur snel in Alphen goes - Vlissinger Remy Vasseur was gisteren de snelste Zeeuw tij dens de Twintig van Alphen. De at leet finishte in in 1.12.08. Middelburger Wim van Sparren- tak was vier seconden langzamer en was daarmee derde 35-plusser. Wilco de Vos (Goes) finishte in 1.15.03, Jack van Aspert (Middel burg) in 1.28,25, Jack van Stel in 1.29.23 en Michella van Stel (bei den Wemeldinge) in 1.43.30. Twaalfde plaats Marius Besuyen goes - Marius Besuyen is zaterdag als twaalfde geëindigd in de Noord-Friese Woldmarathon. De inwoner van Sint Laurens legde de 42,125 kilometer door de bossen bij het Drentse Diever afin 3 uur 2 minuten en 44 seconden. Middelburger lohn Guequièrre fi nishte in 3.24.48, Rinus Reijn- houdt uit Terneuzen kwam bin nen in 3.35.10. Petra Verhulst uit Westkapelle liep de wedstrijd over 28 kilometer in 2.32.05. maar een zadelbreuk deed hem de das om. Hij moest de strijd staken. Broer Mark werd 19de, Jacco Wa genaar, die debuteerde bij de elite renners, behaalde een verdienstelij ke 32ste stek. Ook de Zeeuwse junioren deden van zich spreken. Bart Maas uit Hansweerd werd tweede achter een ongenaakbare Henk Jaap Moorlag en gaf daarmee zijn visite kaartje af voor komend seizoen. Sebastiaan Zweedijk uit Kapelle de buteerde bij de junioren met een elfde plek. Marco Minnaard uit We meldinge werd veertiende. Vóór de wedstrijd kende het Zeeuwse mountainbiken een pri meur. Het Beebikes team uit Kapel le maakte bekend dat het gaat die- Tijdens de eerste nationale mountainbikewedstrijd van dit seizoen rijdt Ruud Rentmeester uit Goes naar een knappe vijfde plaats. Bart Brentjens wint. Winst voor broer en zus Van Anrooy geel - Franklin en Lindy van An rooy uit Kapelle hebben in hun ca tegorie een veldduathlon gewon nen in het Belgische Geel. Franklin was de snelste bij de jon gens H9 met een tijd van 14 minu ten en 50 seconden over de 800 meter lopen, 6 km Fietsen en 400 meter lopen. Zus Lindy had slechts 18 seconden meer nodig voor de zege bij de meisjes D10. De Koeyer met Figaro Nederlands kampioen wanroij - De tienjarige Jasmien de Koeyer uit Sint lansteen is in Wanrooij Nederlands kampioen geworden bij de M2-pony's. Ze stuurde Figaro naar de overwin ning. „Ik heb Figaro een jaar gele den gekregen", vertelde ze na af loop. „Hij is negentien jaar, maar nog fit en bereid er altijd voor te gaan. Hij is snel vooruit gegaan. Dat komt ook door mijn trainster Stephanie de Frel. Zij is niet snel tevreden. Dat betekent hard wer ken. Maar dat heb ik er voor over." nen als opleidingsteam van het professionele Be One team. Voor die ploeg komen onder anderen Thijs Al, Elsbeth Vink en Hans Becking uit Volgens de ploeg is het de bedoe ling dat de renners uit het oplei dingsteam zich optrekken aan het niveau van de profs. Beebikes gaat onder meer technische en medi sche ondersteuning geven aan het professionele team. Het opleidingsteam bestaat uit Jac co Wagenaar (Yerseke, elite belof ten), Bart Maas (Hansweert, ju nior), Sebastiaan Zweedijk (Kapel le, junior) en de Limburgers Mark en Erik Nellen, die uitkomen bij de elite. Johan Bouwman en Jelle Gendler hebben de algemene leiding van het team. Patrick Tolhoek voorziet de renners van trainingsschema's en René Zweedijk is als osteopaat aan de ploeg verbonden. Luc van Eek is de technische man. Hockeysters van Vlissingen pakken winst in laatste minuut. door onze sportredactie terneuzen - Rapide is koploper in de vierde klasse van de hockey- competitie bij de mannen. Het won met voor zich sprekende cij fers (7-0) van Mistral en passeerde daardoor Udenhout, dat niet in ac tie kwam. In dezelfde klasse ver loor Olympia met 5-1 van DES. Het vrouwenteam van Vlissingen startte in de derde klasse knap na een lange winterstop. Het won met 2-1 bij nummer twee Tempo, dankzij een doelpunt in de laatste minuut van Brechtje de Schipper. Een klasse lager won Rapide van De Dommel (3-0) en ging Goes kansloos ten onder in Rosmalen: 8-0. Mannen. Rapide-Mistral 7-0: Ra pide gaf een fel spelend Mistral geen schijn van kans. Het was tech nisch veel beter. Joep Smits open de na tien minuten de score. Daar na bepaalde Jochem Beaart met twee treffers de ruststand op 3-0. Direct na de hervatting zorgde Pie- ter Voorbrood voor 4-0. Een straf- bal van Jochem Beaart betekende 5-0. Ook Jeroen Fassaert, die na langdurig blessureleed zijn rentree maakte, droeg zijn steentje bij. Hij liet 6-0 noteren. Yannick van Put te legde tenslotte de eindcijfers vast. DES-Olympia 5-1: Vierdeklasser Olympia was in de eerste helft niet minder dan de thuisploeg. DES nam wel de leiding, maar Olympia had pech dat Aaron Lex- mond tegen de paal schoot. In de tweede helft speelde Olympia te verdedigend en als het de aanval koos was de organisatie zoek. Daar door kon een beter DES via snelle counters uitlopen naar 4-0. Het werd nog 5-0, voordat Pieter Nijs- ten de spreekwoordelijke eer red de voor het team uit Terneuzen. Vrouwen. Tempo-Vlissingen 1-2: Ondanks het gemis van drie vaste krachten speelde derdeklasser Vlis singen een collectief sterke wed strijd. Toch kwam de thuisploeg al na vijf minuten op 1-0. Daarna her stelde een hard werkend Vlissin gen zich en kwam na 22 minuten op gelijke hoogte door een fraai doelpunt van Brechtje de Schip per. Een gedisciplineerd spelend Vlissingen had ook na de rust een overwicht. In de laatste minuut strafte het slecht uitverdedigen van de thuisploeg af. Brechtje de Schipper liet 1-2 noteren. Rapide-De Dommel 3-0: Vierdek lasser Rapide miste Karin Martens (vakantie) en aanvoerster Stepha nie Tuenter. Toch nam de thuis ploeg direct het initiatief in han den en scoorde al na vijf minuten door Sonja Matena uit een strafcor- ner. De Dommel kon daar aanval lend weinig tegenover stellen. In de tweede helft was Rapide even eens sterker. Na tien minuten liet Leonie de Bruijne met een tip-in 2-0 note ren. Nauwelijks vijf minuten later werd het duel definitief beslist. Na voorbereidend werk van Stepha nie van Haperen en Elianne Totté bepaalde Roliene Zaman de eind stand op 3-0. Rosmalen-Goes 8-0: Goes kon precies elf speelsters op de been brengen. Daardoor was het niet in de gelegenheid om te wisselen. Dat kwam vooral in de slotfase tot uitdrukking, want toen scoorde ti telkandidaat Rosmalen vier keer in een kort tijdsbestek. Vierdeklasser Goes kreeg in dit duel wel enkele scoringskansen, maar liet die onbe nut. In het mannenhockey wint Rapi de, dat daardoor de kop pakt, en verliest Olympia. Bij de vrouwen pakken Vlissingen en Rapide de zege. Goes verliest. Zus Tess verliest strijd om het brons en wordt zevende op NK judo. door Edward Oranje drachten - Sam van 't Westende "is voor het derde achtereenvolgen de jaar Nederlands kampioen judo geworden. De vijftienjarige Vlissin ger prolongeerde in Drachten zijn titel van vorig jaar bij de aspiran ten (-17 jaar), nu twee gewichts klassen hoger (-60 kilo). Van 't Westende startte het kam pioenschap voorzichtig met een yuko-winstpartij tegen Kevin El- derman uit Arnhem. In zijn twee de partij ging de Vlissinger los. Bruno Culo uit Breda, die brons zou winnen, werd voortijdig naar de herkansingsronde verwezen. Dat overkwam ook Gijs van Erven uit Den Helder in de halve finale. In de finale was Eric Meurer de te genstander. De Hagenaar dit sei zoen de grootste concurrent van Van 't Westende in de race om een selectieplaats bij het Neder landse aspirantenteam. In de gelijkopgaande finale maakte Van 't Westende in de laatste se conde het verschil met een prachti ge schouderworp (kata garuma). Door deze overwinning - het Ne derlands kampioenschap gold als een derde kwalificatietoernooi - staat Van 't Westende, met nog twee meetmomenten in het voor uitzicht, bovenaan het lijstje van de bondscoaches. De overige vier Zeeuwen haalden het podium niet. Tess van 't West ende (13) verloor in de eerste ron de, mocht via twee herkansingen alsnog om brons strijden, maar redde het niet en werd zevende. Jimmy Baumann (Judo Goes, -50 kilo) uit Heinkenszand, Robbin van de Bor (Sportschool Geel- Van 't Westende maakt goede kans op een plaats in het Nederlands team hoed, -73 kilo) en Barend Schot (Sportschool Geelhoed, -81 kilo) uit Middelburg wisten de kwartfi nale bij de herkansingen te berei ken en werden hierdoor allen ne gende. Judoka Sam van 't Westende, hier na zijn uitverkiezing als sportman van Vlissingen 2006, pakte zijn derde nationale titel op rij. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 138