ft een impuls nodig troeft Zeeuwen af Wij geven u de helft cadeau! PZC Maandag 12 maart 2007 37 De twee noteerden de snelste tijd. foto Willem Mieras Canze Regatta De Ganze Regatta werd zater dag voor de derde keer geva ren in Goes. In de twee heats kwamen in to taal 29 boten in actie. Alle equipes vertrokken na elkaar en werden op basis van tijd ge klasseerd. Van strijd was daar door op het water nauwelijks sprake. In tegenstelling tot de twee voorgaande edities had de Gan ze Regatta dit keer goed weer. Het was tamelijk warm en de roeiers hadden de wind mee. Dat laatste werd niet door ie dereen als een voordeel erva ren. - De acht van het Middelburgse Honte verpulverde het par koersrecord. Het team onder leiding van slagroeier Mark van Dijk finishte in 15.18. Het oude record stond was ook al in han den van Honte: 16.23, gevaren in 2005. De acht van Honte versloeg de enige concurrent, de Roosen- daalse boot van Huub van Oos terhout, met goed twee minu ten. Honte was tweeënhalve mi nuut later vertrokken uit de oude haven van Goes, maar haalde de tegenstanders bijna in. De winst in de klasse H4+ (mannen vier met stuurman) ging naar de Honte-boot van Derk Jan Mackelenbergh. De ploeg kwam aan in 17.21. In de categorie H4* (mannen dubbel vier met stuurman) won de Honte-boot van Marius van Alphen. Hij klokte 17.48. nieuw leven in te blazen. „Als we naar Amsterdam gaan, vind ik dat er ook een mannenboot mee moet gaan. Waarschijnlijk hebben we er niks te zoeken, maar we wil len de jongeren binnen de club - en daar reken ik mezelf ook nog even onder - laten zien dat het ook leuk is om buiten de provin cie te roeien." Vissers toonde zaterdag haar fana tisme tijdens de derde Ganze Re gatta in Goes. Bij de opening van het roeiseizoen kwam ze twee keer in actie en twee keer won ze. Met de vrouwen vier, met daarin ook stuurvrouw Helma Wabeke, werd Vissers Zeeuws kampioen. Op de vierenhalve kilometer tus sen de oude haven in Goes en de sluizen bij het Goese Sas noteerde de 'thuisboot' een tijd van 18 mi nuten en 18 seconden. Het verschil met de Roosendaalse concurrent en de andere boot van Scaldis be droeg respectievelijk 37 en 62 se conden. Ook in de 'mannen dubbel twee', een klasse waarin geen Zeeuwse ti tel verdiend kon worden, pakte Vissers de eindzege. Met een tijd van 18.20 bleef ze samen met Hans Nieuwdorp twee andere duo's van de club nipt voor. De boot van Hel ma Wabeke klokte 18.36, de boot van Hans Nieuwdorp, die pas in de tweede heat voer, kwam aan in 18.38. De overwinning met de vrouwen vier kwam verwacht. Die in de mannen dubbel twee niet. Vissers: „Hans had in de tweede heat een man bij zich zitten. Twee mannen zouden toch sneller moeten zijn dan een man en een vrouw, hè?" den er driehonderd atleten aan de start voor een zware wedstrijd door de fraaie domeinen van Wes- tenschouwen. In de eerste vier kilometer lag het tempo vrij laag met in de kop groep Niels Koole, Michel Schrier, Erik Cappon en Jorrit Pels. Master Jack van Ginneken volgde op eni ge afstand in gezelschap van de ju nioren Tommy Staal en Lars Paar- dekooper, die zich voor de 7,5 kilo meter hadden ingeschreven. Franky Beljaars liet zich niet verlei den tot een vroege krachtsexplosie en volgde in gezelschap van Arjo Verhage en Pieter Klem. Op het mulle zand van het Dode- manspad namen Pels en Schrier af stand van hun medevluchters en kwam Niels Koole flink in de pro blemen. Franky Beljaars ging als een hinde over het strand en rolde al snel Erik Cappon op. Terug in de bossen, na 12 kilome ter wedstrijd, wist Jorrit Pels zijn medevluchter Michel Schrier af te schudden. De jonge Rotterdam mer haalde de zege binnen in 56 minuten en 30 seconden. Schrier zag zijn debuut in de Pannekoek- loop beloond met de tweede plaats op 33 seconden van de win naar. Master Franky Beljaars werd derde overall, vóór Jack van Ginne ken en Erik Cappon. Niels Koole hield op de zesde plaats Pieter Klem en de eerste trimmer Peter lansen achter zich. Na haar overwinning in de Kust- cross pakte Leonie Ton ook de overwinning in de Pannekoek- loop. Onbedreigd finishte ze op de 35e plaats overall. Martje Wisse, die op de fiets van Koudekerke naar Burgh Haamste de was gekomen, gaf vijf minuten toe en was daarmee de sterkste vrouw bij de masters en tweede vrouw overall. D-junior Tommy Staal was even als vorig jaar de sterkste op de 7,5 kilometer. Bekeken lopend liep sloeg hij in de laatste kilometer kei hard toe en liet zijn medevluchter Lars Paardekooper ter plaatse. Met elf seconden voorsprong prolon geerde Staal zijn zege van vorig jaar. Wibo Verstraate uit Westka- pelle werd derde. Bo Klaassen (Goes) hield bij de vrouwen crosskampioene Laurey Hev uit Sommelsdiik achter zich. SPORTCITATEN „Ik schreeuwen: Auw auw auw aan knie. Ik wist was verkeerd. Ik heb eerder meegemaakt. Aan ander knie. Balen." Ajax-voetballer Leonardo over zijn gescheurde kruisbanden, in Sportweek. „Ik kwam nog goed weg. Harry Kewell, die lang geblesseerd is. kreeg een kunstbeen." Dirk Kuijt kreeg met Kerst van zijn ploeggenoten bij Liverpool een pallet met potten gel, in Sportweek. „Ik ben gewoon een boerenlul die voor SBS werkt. Ik houd me niet bezig met de vraag wat wel of niet journalistiek is." Hans Kraay jr. voelt zich geen journalist, in Sportweek. „Ik wil niet zo ver gaan door te stellen dat schaatsen iets spiritueels is, maar je moet schaatsen wel beleven." Schaatser Jan Bos, in Sportweek. „Ik krijg soms een sms'je van trainers: of we hen ook een paar punten ca deau willen doen." Vitesse-trainer Aad de Mos baalt ervan dat zijn ploeg vaak een voorsprong verspeelt, in Voetbal International. „Ze schoten in het begin de ramen eruit, maar ik liet ze doorgaan." Arie Haan liet als bondscoach van China zijn spelers na de trai ning nog verplicht op doel schieten, in Voetbal International. „Waarom zouden wij Roy Makaay niet bellen? Misschien wil hij hier wel afbouwen. Voorzitter Joop Munsterman (FC Twente) ziet geen obsta kels bij het aantrekken van grote spelers in De Volkskrant. Coach verdwijnt tijdens wedstrijd De coach van Rode Ster Belgrado, Dusan Bajevic, is zaterdag tijdens de thuis wedstrijd tegen Vojvodina NoviSad (0-3) pardoes ver trokken. Hij kon het gepruts van zijn manschappen na de tweede tegentreffer niet lan ger aanzien. Uitgejouwd door zijn eigen supporters stond Bajevic op van de bank en verliet het sta dion. Wat het bestuur van Ro de Ster betreft, hoeft hij niet meer terug te keren. „Met deze act heeft hij zijn baan verspeeld", sprak voor zitter Dragan Stojkovic ver ontwaardigd. Rode Ster heeft in de Servische competitie nog een voorsprong van zes punten op rivaal Partizan Bel grado. Bij de winterstop be droeg de marge nog veertien punten. ■GS Huurling maakt indruk in Engeland Het zou je gebeuren: je ver kast van een middenmo ter uit de Nederlandse eerste divisie naar de nummer drie van de één na hoogste klasse in voetbalwalhalla Engeland en je wordt binnen twee maanden de hemel in gepre zen. Aanvaller Sherjull MacDo- nald werd eind januari door AGOW verhuurd aan West Bromwich Albion. Zijn nieu we coach, Tony Mowbray, is helemaal weg van zijn 22-jari- ge pupil. „Sherjill zal binnen een jaar deze divisie opvre ten. Als hij dan nog op dit ni veau speelt tenminste", liet Mowbray weten. „Zijn kracht, zijn snelheid en zijn techniek zijn imponerend." West Bromwich heeft een op tie tot koop op de aanvaller van Jong Oranje. Op een gemiddelde eredivisiewedstrijd wordt bij gokbedrijf Betfair voor zo'n 50.000 euro een gokje gewaagd. Bij de KNVB gingen dan ook alle alarmbellen rinkelen toen het hoorde dat er voor het duel FC Groningen-NAC (3-1) van zaterdag maar liefst 1,1 miljoen euro was ingezet. De voetbalbond vreesde voor omkooppraktijken en startte meteen een eigen onder zoek. Daar kwam niks uit. „Maar we zijn dan ook geen opspo ringsapparaat", deelde een zegsman wellicht ten overvloede mee. De KNVB verzocht vervolgens aan de profs van het Openbaar Ministerie om het onderzoek ook uit te voeren. Betfair kwam vorig jaar in het nieuws toen het bedrijf werd ge bruikt om te gokken op wedstrijden waarvan de Chinees Ye spelers en trainers had omgekocht. Sindsdien waarschuwt het bedrijf de Belgische Voetbalbond bij opmerkelijke inzetten. Met de KNVB heeft Betfair niet zo'n overeenkomst. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. 1 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 137