Wedstrijdroeien he< Jonge Rott II Kampioenen 36 Maandag 12 maart 2007 pzc JOHN SMAEL VRAGEN AAN John Smael, voorzitter van voetbalvereni ging Hoek, is boos op de KNVB, zag zijn ploeg zaterdag verliezen én kreeg een blau we envelop van de belastingdienst. Naam: John Smael Leeftijd: 46 jaar Woonplaats: Westdorpe Beroep: Verzuim- en reïntegratiefunctionaris bij Zorgsaam. door Frits Bakker }e had zaterdag dus allesbehalve een prettige middag? „Ik heb betere wedstrijden gezien van Hoek, maar die teleurstelling ko men we wel te boven. En dat van die blauwe envelop? Ach, gelukkig was hij niet voor mij bestemd en ook niet voor het clubbestuur." Voor de sponsorstichting dus, wat indirect ook Hoek aangaat? „Daar laat ik me niet over uit, maar ook daar komen we bovenop. Ik heb het beste met de club voor en blijf me zo professioneel mogelijk opstel len." Waarom ben je zo boos op de KNVB? „Ze hebben ons twee boetes opgelegd, die ik zwaar overtrokken vind. We moesten een draaiboek wedstrijdorganisatie inleveren, zoals alle hoofdklassers. Volgens de KNVB waren we daar niet op tijd mee, maar wij hadden uitstel gevraagd. En dan valt er ineens een boete van hon derd euro op je dak. Die andere was omdat we na het overlijden van Claudia Slock van het jeugdbestuur twee wedstrijden hebben afgelast, omdat het te emotio neel was om te spelen. Daar hebben we 79 euro boete voor gekregen. Wat ik absurd vind." Zit je een béétje in zwaar weer op dit moment? „Met de sportieve prestaties wel, want het is niet meer wat we ervan hadden verwacht. Met de club heb ik af en toe zo mijn zorgen, zoals el ke voorzitter, denk ik." De meest gestelde vraag bij Hoek was zaterdag: blijft de trainer? „Ik kan er geen uitspraak over doen, maar ik ga op 30 maart voor een week op vakantie naar Turkije. En ik heb iedereen beloofd dat we voor die dag een beslissing nemen." Iedereen mag denken wat hij wil over Michel Platini, maar één van zijn planne tjes als nieuwe baas van de Uefa snijdt hout. Nou ja, het is een mooi begin van een houtsnijwerkje. De protégé van de mondiale alleenheer ser Sepp Blatter wil dat een land maximaal drie ploegen in de Champions League mag hebben. En niet vier, zoals nu. Die ingreep moet de weg vrij maken voor de kampioenen van kleinere voetballanden, die nu afgescheept worden met een plaats in de voorron de van een voorronde, waar van de winnaar naar de kwali ficatie van de kwalificatie mag van de Intertoto Cup, waarvan de winnaar uiteinde lijk in de kwalificatie van de Uefa Cup mag spelen. Of zo iets. De wenselijkheid van Plati- ni's plan wordt geïllustreerd door de huidige Champions League. Vrijdag is de loting ge weest en het pad van Neer- lands trots PSV naar de Cup met de Grote Oren kan rond uit bizar worden. Achtste fina le: Arsenal. Kwartfinale: Liver pool. Halve finale: Chelsea. Fi nale: Manchester United. Bri tannia rules the waves! Dat kan toch niet de bedoe ling zijn. Het kan leiden tot grappen zoals in de Uefa Cup in het seizoen 1979/1980. De halve finales zagen er als volgt uit: VfB Stuttgart-Borus- sia Mönchengladbach en Bayern München-Eintracht Frankfurt. Saillant detailtje: Kaiserslautern was in de kwartfinale uitgeschakeld door Bayern München. Deutschland über alles! Voor deze onzinnige praktij ken moet de Champions Lea gue behoed worden. Al die Engelse, Spaanse, Duitse of Italiaanse onderonsjes vech ten ze in hun eigen competi tie maar uit. Wat is er nu mis mee als de kampioen van Luxemburg tegen Real Ma drid moet spelen? Of de kam pioen van IJsland tegen AC Milan? Dat is juist de charme van Europees voetbal. Daar komt nog bij dat de Champions League heel Euro pa om de tuin leidt. Wat is immers een Champions Lea gue zonder de kampioenen uit de dwerglanden. Dat is als groentesoep zonder groenten. En nog erger: wat is de Cham pions League met ploegen die helemaal geen kampioen zijn! Dat is als groentesoep met appels en peren. Het is zelfs zó ver gekomen dat er de laatste tien jaar steeds minimaal één ploeg in de finale stond die zich niet eens als kampioen voor het kampioenenbal heeft ge plaatst. Dat is overigens jam mer voor PSV. Laten we monsieur Platini daarom zijn gang laten gaan. Au travail. Rudy Boogert 1 M ■Cil'M Sanne Vissers (rechts) vormde met Hans Nieuwdorp een gelegenheidskoppel in de gemengde klasse 'mannen dubbel tv Sanne Vissers wil bij Scaldis een frisse wind laten waaien. door Roeland van Vliet goes - Als de vrouwen vier van roeivereniging Scaldis over twee weken in Amsterdam meedoet aan de Head of the River, is dat niet om voor de prijzen te gaan. De Goese boot valt bij de presti gieuze wedstrijd op de Amstel vol komen in het niets, weet roeister Sanne Vissers. „Maar het is goed om ons gezicht een keer te laten zien. Als Zeeland zijn 'we' er na melijk al zo vaak niet bij." Dat het wedstrijdroeien bij de Zeeuwse verenigingen - en zeker bij Scaldis - ietwat op z'n gat ligt, gaat Vissers aan het hart. De 38-ja- rige Goese, moeder van vier kinde ren, roeide in haar studententijd bij het Utrechtse Orca. Na vijftien jaar niets te hebben gedaan, meld de ze zich drie jaar geleden aan bij Scaldis. Tegelijkertijd werden ook haar drie vriendinnen Jeanet Ver- haagen, Reina Koopmans en Rens- ke van der Hoek lid. Vissers: „We boden de vereniging min of meer een vrouwen vier aan. En we wer den meteen hartstikke fanatiek. Voor mij geldt namelijk: als ik iets doe, wil ik dat meteen ook goed doen." De intentie van het viertal is om het wedstrijdroeien bij Scaldis |"W De vrouwen vier van Scaldis gaat waarschijnlijk naar Head of the River. De roeisters hopen dat ze een andere Goese boot meekrij gen naar Amsterdam. De kop tijdens de Pannekoekloop: Jan Vermeulen (493), de latere winnaar orit Pels (1298), Michel Schrier (410), Niels Koole (naast Schrier), Arjo Ver flage (919), Eric Cappon (schuin achter Verhage) en de 7,5 kilometer-lopers Lars Paardekooper (475) en Tommie Staal (459). foto Dirk-Jan Gjeltema Negentienjarige Jorit Pels sterkste in Pannekoekloop. door Sjaak Sinke burgh-haamstede - Neo-senior Jo rit Pels van Rotterdam Atletiek had van zijn trainer de opdracht gekregen om er in de 3se editie van de Pannekoekloop een pittige duurloop van te maken. Hij deed dat zo pittig dat hij met zijn negen tien jaar meteen de jongste win naar ooit werd van deze klassieker over 15 kilometer. Michel Schrier van Dynamica wordt met de week sterker en beperkte, op de tweede plaats, de schade tot een halve mi nuut. Mede dankzij het fraaie weer ston-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 136