Teleurstellende optredens handbalteams EMM Sport; Degradatiezorgen zijn haast voorbij titel haast binnen Eenennaam/Aarts wint zesde categorie bij MLTC Goed debuut Walraven in klasse Z1 W PZC Maandag 12 maart 2007 35 Een voetballer van HSC'28 houdt een tegenstander van Zeelandia Middel burg bij de bal weg. foto Lex de Meester Mannenteam blijft na nieuwe nederlaag tegen degradatie vechten. door Wim Kakebeke middelburg - De handbalsters van EMM stelde gisteren teleur met een gelijkspel tegen Desk. De man nen verloren dik bij Groene Ster 2. Vrouwen EMM-Desk 11-11: Gezien de vorm van de laatste weken stelden de pu pillen van John lansen teleur voor eigen publiek. Cirkelspeelster Aris- ka Tax had al snel in de gaten ge had dat het een lastig karwei was om te winnen. „Voor snelle uitbra ken was er weinig ruimte. Dat was de verdienste van Desk." De Brabantse tegenstandsters wa ren lang en speelden in een 6-o-dekking. EMM, dat twee speel sters miste, had daardoor de groot ste problemen met Desk. Bij een 5-7-achterstand maakte EMM een omschakeling. De ploeg liep uit naar 10-7, maar zag Desk Van Lare tweede bij begin duatlonseizoen WUUSTWEZEL - Térèse van Lare uit Sluis is het duatlonseizoen goed begonnen met het binnenhalen van de tweede plaats in het Bel gische Wuustwezel. Na de eerste run over 3,5 kilometer ging Van La re nog aan de leiding. Op de 21 ki lometer mountainbiken werd de veterane ingelopen door twee con currentes. Tijdens de afsluitende drie kilometer lopen schoof ze toch weer een plekje op. Simpele overwinning BC Vlissingen 2 VLISSINGEN - Het tweede vrouwen team van BC Vlissingen heeft in ei gen huis een uitstekende overwin ning geboekt op het Tilburgse Pen dragon. Het werd 70-44. De basket- balploeg van trainer Tom Joziasse begon sterk (20-3) en liep uit naar 57-27. Daarna liet het Vlissingse team de teugels iets vieren. Romana de Ridder was topscoor- ster met 25 punten. blemen. Daardoor zat er maar één wisselspeler op de reservebank. Ro- bur, dat nog volop in de strijd is voor een plaats in de nacompeti- tie, behaalde mede daarom een vrij eenvoudige zege. Topschutters waren Rick van der Gaag en Rik Hopmans, ieder met twee treffers. Wijnand Sloos en Roy Haerkens maakten het halve dozijn trefFers vol. Dreischor-Rimboe 1-0: „De doel stelling vooraf was winnen en dat is gebeurd, zij het met te kleine cij fers", aldus trainer Jos Wesdorp na afloop. Doordat de thuisploeg een aantal opgelegde kansen verpruts te, bleef het nu bij 1-0 door van Frank van der Helm. WW'67-Renesse 3-0: De ploeg uit Woensdrecht behaalde een vrij toch weer langszij komen. Scores emm: Petula Brasser 3, Anouk Pro voost, Marieke Riemens en Cheyenne van Lieshout 2, Carol en Ariska Tax. Orion Rucphen-Olympus 7-17: Of de tweede plek nog iets ople vert voor de handbalsters van Olympus is de vraag. Maar toch wil de Vlissingse ploeg graag gelijk achter koploper Mixed Up 3 blij ven staan. „Die tweede plek willen we nu wel met z'n allen opeisen. We hebben er tenslotte voor ge speeld ook", zei Inge Jansen na de winst op Orion Rucphen. HVM 2-EMM 2 12-14: Het karwei in Made was veel lastiger dan ver wacht voor EMM 2. Maar dat had meer met onderschatting te ma ken. De laatste weken worden de zeges immers wel erg makkelijk binnen gesleept. „Na rust heeft de ploeg goed aan het herstel ge werkt", vond Rob de Vos. Mannen EMM-Groene Ster 219-38: De spi rit lijkt er helemaal uit bij EMM. Dat is niet verwonderlijk, want de Fransman Ben Alexandere (enkel- Steen verliest in eigen huis van Meto STEEN - Zondag-derdeklasser Steen kwam gisteren voorsprong tegen Meto, maar zag de gasten daarna drie keer achter elkaar scoren. De Zeeuws-Vlamingen konden daar nog maar één treffer tegenover zet ten. Voor Steen scoorden Eddy van den Bosch en Wouter de Neijs. Jordy van den Bossche, Joey van Hooydonk en Dennis Verhaert verzilverden de kansen voor Meto. BC Vlissingen U20 verslaat Rotterdam ROTTERDAM - De basketballers van BC Vlissingen U20 hebben giste ren in Rotterdam met 76-68 ge wonnen van Rotterdam. De ploe gen gingen rusten bij 31-34, waar na de Walchenaren langzaam iets verder uitliepen. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 25 punten, Michel Bosters 18, Wytse de Jong 15, Benjamin Steenbeek 15, Dennis de Paauw 4 en Abdel el Kharbouchi 1. eenvoudige zege tegen een mat Renesse. Joshua Kolijn was voor de rust twee keer trefzeker. In de tweede helft ging de thuisploeg slordig met de kansen om, maar toch wist Brian Jaspers de score verder uit te bouwen. Vosmeer-FC Moerstraten 2-2: Na de openingstreffer van Stijn Boei- jen namens de bezoekers volgde er op slag van rust een afgekeurde treffer van Jaco Vaders. Kort na rust bracht Michel Nelen Vosmeer alsnog langszij: 1-1. Toen Jaco Va ders tien minuten voor tijd 2-1 aan tekende, leek de derde overwin ning van Vosmeer aanstaande. Kort voor tijd zag doelman John Aarnoutse er echter niet goed uit bij een inzet van Frank Bier booms: 2-2. blesure) haakte af En schutter Vin cent van der Meijden heeft per di rect een punt gezet achter zijn kortstondige invalsbeurt bij de hoofdmacht. Tegen Groene Ster was hun gemis merkbaar. Bij rust stond het al 6-18. De show van de Brabantse re serves ging ook na de pauze onver minderd door. „We blijven tegen het degradatiespook vechten" zei trainer Hans Dierickx. De Vlissin- ger blijft ook volgend seizoen ac tief in Middelburg. Hij verlengde zijn contract met een seizoen. De Beuk-GSC 28-12: Echt veel te zoeken hadden de gasten niet in Oudenbosch. Het ging op alle fron ten fout, waardoor de Goesenaren een dikke nederlaag leden. EMM 2-Blauw Wit 2 21-20: Door het verlies van GSC en de nipte ze ge van EMM 2 zijn de kansen op de vierde plek voor de Middelbur gers toegenomen. Duidelijkheid is er pas over twee weken. Dan ko men de Goesenaren voor het slot akkoord van de competitie naar Middelburg. Goes moet in slotfase gelijkspel toestaan GOES - De voetballers van zon dag-derdeklasser Goes hebben gis termiddag met 1-1 gelijkgespeeld te gen SC Gastel. De thuisploeg kwam al snel - na negen minuten - op voorsprong door Jasper Huijs- man. Maar de Goesenaren konden geen vervolg geven aan het goede spel in de openingsfase. In de twee de helft zakte de ploeg in, waar door SC Gastel in de 88e minuut langszij kon komen. Nationale titel voor korfballers Swift C1 GOES - De jeugdige korfballers van Swift Cl zijn zaterdag in Wolvega Nederlands kampioen bij de dis trictsteams geworden. De Middel burgers versloegen in de finale SDO Cl uit Kamerik met 6-2. Swift Ct promoveert nu naar de landelijke hoofdklasse. Op het NK voor districts A-junioren in Papen- drecht werd Tjoba Al uit 's-Heer Hendrikskinderen vierde. VROUWENPOLDER - Margreet Walra ven kon zaterdag na afloop van de dressuurwedstrijd van Oranjezon op een uitstekend debuut in de klasse Zi terugzien. De amazone uit Veere won vorige week met Rinola met overmacht de klasse M2 in de dressuurwed strijd van Stal De Kroo in Nieuw en Sint Joosland. Ze zei toen dat de merrie klaar was voor de over stap naar Zi. Met een overtuigen de overwinning bewees Walraven, die ook al in de springsport een enorme palmares heeft opge bouwd, in manege De Eendracht in Vrouwenpolder haar gelijk. Zij noteerde een totaal van 212 pun ten en pakte het eerste winstpunt. Voetballers van Zeelandia Middelburg met 4-0 langs HSC'28. door Ron de Waal middelburg - Helemaal veilig is de ploeg nog niet, maar voor Zeelan dia Middelburg zijn de degradatie- zorgen na gistermiddag fors afge nomen. De derdeklasser had al leen in het eerste kwartier moeite met HSC'28, maar kende daarna weinig problemen meer met de ploeg uit Heerle: 4-0. De zwakke eerste seizoenshelft lijkt alweer bijna vergeten in Mid delburg. Na een serie sterke optre dens heeft het elftal van trainer Kees van de Sluis zich meer lucht verschaft. De Middelburgse ploeg klimt steeds verder uit de kelder van de derde klasse en er kan voor zichtig weer gestalte worden gege ven aan de ambitieuze plannen die er bestaan. Die zullen moeten beginnen met het vastleggen van een nieuwe trai ner voor het komende seizoen, omdat de overeenkomst met Van de Sluis niet wordt verlengd. „De resultaten vielen toen inderdaad wat tegen, maar ik prikte daar doorheen. Ik heb altijd vertrou wt Zeelandia Middelburg gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrai ner. Roy Hendriksen is in beeld als opvolger van Kees van de Sluis. door Sven Bakker MIDDELBURG - Het was alsof er afge lopen weekeinde op de Mid delburgse tennisclub MLTC een zomertoernooi werd afgewerkt. Het Open Sauna Gemengddubbel- toernooi was dan ook een groot succes. „Het terras zat tijdens de finaledag dankzij het weer helemaal vol", zei de jarige toernooiorganisator Bert van Sabben. Het was voor het dubbeltoernooi voor gemengde koppels de derde editie. Er werd gespeeld om twee volledige sets, terwijl de derde set vervangen was door een tiebreak. Het is een van de weinige tennis toernooien in Zeeland die tussen wen gehouden in een goede af loop. Van paniek is nooit enige sprake geweest", zei Van de Sluis gistermiddag gelaten. In de loop van deze week wordt bekend wie zijn opvolger wordt. Voorzitter Peterson bevestigde dat Roy Hendriksen één van de kandi daten is. Op een zonovergoten Veerse Poort had de thuisploeg het even moeilijk tegen HSC'28, dat lijkt af te stevenen op rechtstreekse degra datie. Al vroeg teisterde Sander Blom met een prachtige vrije trap de kruising boven keeper Bennie de I.ooff Daarna nam Zeelandia Middelburg het heft in handen. Uit een penalty kwam de ploeg via Evert Eikenhout verdiend op voorsprong: 1-0. Kort na rust ver grootte Alberto Conde Morgado de marge (2-0), na een prachtige aanval over veel schijven. Na een fraaie pass van Wouter Labrujère velde Evert Eikenhout het vonnis over de Brabanders: 3-0. Hadji Awrahman maakte een kwartier voor tijd het feest compleet, door de uitgelopen keeper Bart Sweere met een mooie boogbal te klop pen: 4-0. Zeelandia Middelburg-HSC'28 4-0 (1-0). 37. Evert Eikenhout 1-0 (straf schop), 55. Alberto Conde Morgado 2-0, 66. Evert Eikenhout 3-0, 76. Hadji Awrah man 4-0. Scheidsrechter: W.T. Kowalsi (Breda). Gele kaart: Bart Sweere (HSC'28), Frank Leeman (Zeelandia Mid delburg). Aantal toeschouwers: 150. de wintertoernooien (begin janua ri) en de aanvang van de voorjaars competitie (begin april) wordt ge houden. De overwinning in de zesde cate gorie van het gemengddubbelspel ging naar Sonja Eenennaam en Ro nald Aarts. Zij versloegen in de eindstrijd Roos Slagboom en Jeroen Albregtse. Het werd twee maal 6-4. In de zevende categorie eisten Jan- tine Berks en Arjen de Boer de ti tel voor zich op door in de finale Madeion van der Blonk en Tom Bruinsma te kloppen: 6-7 6-4 7-6. Mariëlle de Vries en Arno de Jon ge legden beslag op de eindzege in de achtste categorie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 135