Ploeteren bij de hoge sprongen Jong Ambon heeft Waterpoloërs De Stormvogel voelen zich benadeeld in duel met Warande w Middelburger Mano Don wint het nieuwe onderdeel 'gesprongen schoptechnieken' bij de A-junioren. foto Lex de Meester Taekwondoka's hebben moeite met 'gesprongen schoptechnieken'. door Kevin van Boxel goes - Hij is klein van stuk maar groot in zijn sport. Dat liet Raven Struijk (26), taekwondoka van TKD Middelburg, gisteren bij de Deltasafe Open in Middelburg maar weer eens zien. Hoewel hij van de acht deelne mers in sporthal De Kruitmolen veruit de kleinste was, was hij zes van hen toch te slim af Met een paar geweldige 'hoogstandjes' be haalde hij op de discipline 'ge sprongen schoptechnieken' een knappe tweede plaats. Het nieuwe programmaonderdeel werd gewon nen door Iwan Clement. Struijk: „Het extreme maakt het juist leuk. Je doet dingen waar an dere mensen en vaak ook ikzelf van staan te kijken. Dat geeft een kick." Twee metalen constructies vorm den het decor voor de 'gesprongen schoptechnieken'. Daarbij is het de bedoeling om een plank, die door middel van een mechaniek aan een springapparaat is beves tigd, omver te schoppen. Het lijkt simpel, maar de plank hangt ge middeld op een hoogte van 2 me ter 50. Dat probleem ondervonden ook de mannen in de A-klasse. Na het uitvoeren van de vijf verschillende schoppen slaagde alleen Iwan Cle ment er in het hout te beroeren. De overige deelnemers moesten naar de herkansing om te bepalen wie er naast hem het ereschavot mochten betreden. Dat bleek een tijdrovende gebeur tenis. Een uur later waren de intus sen uitgeputte taekwondoka's nog steeds aan het strijden voor de ere plaatsen. De plank werd wel De Middelburgse taekwondoka Raven Struijk wordt na een jaar vol blessureleed tweede tijdens het Deltasafe Open in Middel burg. steeds iets lager gehangen, waar door het iets minder moeilijk werd. Struijk onderkent de moeilijkheid van het onderdeel, „je moet op zo'n manier hoogte maken dat je daarnaast ook nog eens met de juiste techniek de plank omver kunt schoppen. Deze combinatie maakt het erg lastig." Maar de winnaar van de zilveren medaille kon zich er niet meer druk om maken. Na een jaar vol blessureleed was hij erg blij met deze prestatie. „Deze tweede plaats geeft een erg goed gevoel. Zeker na al die blessures. Het liefst wil je natuurlijk altijd presteren en prijzen winnen. Maar ik weet nu dat je dat niet allemaal zelf in de hand hebt." Ook Nanne Boonstra, organisator van het toernooi, zag de taekwon doka's ploeteren: „De door ons ge kozen hoogtes waren bedoeld om te testen hoe hoog het nationale niveau bij deze discipline is. Maar op deze manier duurde het veel te lang. Volgend jaar zullen we de hoogtes voor de A-klasse dan ook zeker bijstellen." Desondanks was Boonstra erg te spreken over het debuut van het nieuwe paradepaartje. „Het was een fantastisch debuut", zei hij. Een andere Middelburgse taekwon doka, Mano Don, won het onder deel bij de A-junioren. Vlissingse ploeg krijgt veel straffen in topper in eerste klasse district. door Ko Mechielsen goes - De waterpoloërs van De Stormvogel uit Vlissingen speel den zaterdag een goede wedstrijd, maar stonden aan het eind wel met lege handen. De Warande 2 ging er met de winst (4-6) van door. Het mannenjeugdteam van De Stormvogel speelde gelijk bij Njord: 8-8. De Stormvogel-De Warande 2 4-6: De Stormvogel had een prima start in de topper in de eerste klas se van het district. De thuisploeg, die zonder Pim Bekkers speelde, kwam snel op 1-0. Niet veel later werd het ook 2-0. Het was duide lijk dat scoren moeilijk was, omdat beide keepers uitblonken. Nadat thuisspeler Chris van der Draai er (volgens De Stormvogel volkomen onterecht) door scheids rechter De Bie uitgestuurd werd, kon De Warande 2 terugkomen tot 2-2. In de derde en vierde perio de kregen steeds meer waterpo- De Vlissingse waterpoloploeg speelt een goede wedstrijd tegen Warande 2, maar ziet een 2-0-voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen. loërs van De Stormvogel een tijd- straf en liep De Warande, dat nau welijks spelers hoefde te missen, uit naar 2-4 en 3-6. In de laatste mi nuut scoorde De Stormvogel nog een keer. Na afloop deden beide ploeg hun beklag over de arbitrale leiding. Njord-De Stormvogel 8-8: De Vlissingers namen een 3-0-voor- sprong, maar nog voor het eind van de eerste periode stond het al weer 2-3. Toen De Stormvogel uitliep naar 2-5 en 4-8 (al in de vierde perio de), leek de race gelopen. Maar Njord toonde veerkracht. In de slotfase scoorde de Veldhovense ploeg vier keer op rij. Middelburgse ploeg verslaat Lewedorpse Boys in vijfde klasse. door Jos van Belzen vlissingen - Na de 3-2-zege bij Le wedorpse Boys heeft jong Ambon uit de resterende vijf wedstrijden nog vijf punten nodig om zich kampioen te mogen noemen van de vijfde klasse B in het zondag voetbal. Hansweertse Boys-Nieuw Borg- vliet 1-2: Na de openingstreffer van Antoine van Mechelen halver wege de eerste helft maakte Kevin Trotman vrijwel vanaf de aftrap weer gelijk: 1-1. Kort voor rust kreeg Betram joossen bij de bezoe kers rood wegens natrappen. Enke le minuten na de thee viel Renze Devogel hetzelfde lot ten deel. Met tien tegen tien werd het al snel 1-2 via Antione van Mechelen. Lewedorpse Boys-Jong Ambon 2-3: De bezoekers leken op weg naar een simpele zege toen Levi Waisapy en Paulo da Silva Gomes binnen een half uur voor 0-2 had den gezorgd. Kort voor rust schoot Rinus de Winter echter de aanslui- tingstreffer binnen namens het jeugdige Lebo. Martin Waisapy zorgde in de 65e minuut voor 1-3. Kort voor tijd kreeg Marienello Ti- taley zijn tweede gele kaart, waar na invaller Jasper Verdonk in de slotfase van de overtalsituatie profi teerde door 2-3 aan te tekenen. Ouwerkerk-Robur 0-6: De thuis ploeg kampte met. personele pro-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 134