Sport Hoek wil alles en krijgt niets Bésar Xhoxhaj bekroont de Schot-show WPZC Maandag 12 maart 2007 31 Jeroen van de Broeke (midden) is op weg naar de aansluitingstreffer van Hoek in het duel met Spakenburg. foto Peter Nicolai Trainer Cees Houtepen schiet niets op met wanhoopsdaad na rust. door Frits Bakker HOEK - Hoe zal het gevoel van Cees Houtepen zijn geweest na de hopeloze middag? De blik van de trainer van Hoek straalde veel leed uit, nadat zijn club zaterdag op ei gen veld met 3-1 van Spakenburg had verloren en vooral na de rust een stuurloze indruk had ge maakt. Het leek ook nog alsof er na af loop in de bestuurskamer een tri bunaal op de trainer stond te wachten om zijn vonnis te vellen. John Smael, de voorzitter, trok een gezicht waarop veel onraad stond te lezen. En Paul Telussa, de technische man, schudde wanho pig met het hoofd, alsof hij hele maal niets goeds had gezien. Maar het gevoel van Cees Hou tepen? Het achterste van zijn tong laat hij nooit zien, zeker niet na een verloren wedstrijd. En over zijn toekomst bij Hoek wil hij al helemaal niet veel kwijt. „Ik zie wel wat er gebeurt", pleegt hij lasti ge vragen te ontwijken. Zijn positie is er na zaterdag niet beter op geworden. Smael heeft al eens verwoord dat Hoek in de top moet eindigen en aanvallend voet bal moet spelen. Dat lijkt op een dwingende, haast onmogelijke op dracht voor de trainer, die zater dag zijn topscorer Jan Huygens één helft op de bank liet zitten en met een wanhoopsdaad na rust al les of niets speelde. Aan het eind werd hij met niets afgescheept. „We speelden voor rust niet eens zo slecht", merkte Houtepen op. Het stond alleen na één helft spe len 2-0 voor Spakenburg, omdat eerst Thomas Ragut had misgetast (0-1 Onyeike) en net voor de rust de hele Hoekse verdediging voor schut ging bij een subtiel afstands schot van Rob van Diermen (0-2). Houtepen keek er vertwijfeld bij, maar kon hij het helpen dat zijn elftal na Nunspeet (4-4) ineens zo veel kwaliteit en mentaliteit had ingeleverd? De ploeg die toen vol bezieling speelde, toonde nu een onvoorstelbare matheid. Hoek had tegen Spakenburg na de rust geen voorhoede, geen mid denveld en een verdediging die ui terst kwetsbaar was. De poging van de trainer om na de rust gelijk al één op één te spelen, viel ook nog eens slecht uit. Eerst gloorde er weer een sprankje hoop, toen Jeroen van de Broeke al in de twee de minuut de 1-2 inschoot, maar nog geen twee minuten later werd de Hoekse verdediging in één be weging opgerold en kon Maurice van der Wilt de 1-3 laten aanteke nen. Dat bleek achteraf al het genade schot te zijn geweest. Hoek kwam die tegentreffer van kort na de rust niet meer te boven. Houtepen sprak van „een knak" die zijn elf tal had gekregen. „Ik snap het niet, want we hadden nog zo veel tijd om het recht te zetten." Karakteristieken WOG-Kloetinge 1-2 (0-1). 30. Besar Xhoxhaj 0-1, 67. Pim Her- rewijn 1-1, 85. Besar Xhoxhaj 1 -2. Scheidsrechter: J.W. Wilde- boer (Nieuwleusden). Rode kaart (na de wedstrijd): Marchel Kamphuis (WOG). Gele kaart: Dennis Scherpenzeel en Marco Roelofsen (WOG). Aantal toe schouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Ste ven Visser (75. Ben Verwest); Niels Kole, Daan Esser (86. Jaap Esser), Corné Schilperoort; John Schot, Besar Xhoxhaj en Regilio Pinas (69. Joël Manusama). Hoek-Spakenburg 1-3 (0-2). 7. Chima Onyeike 0-1, 40. Rob van Diermen 0-2, 47. Jeroen van de Broeke 1-2, 49. Maurice van der Wilt 1-3. Scheidsrechter: B. Sin- ke (Bodegraven). Gele kaart: Lambert Zijl (Spakenburg). Aan tal toeschouwers: 650. Hoek: Robbie de Moor; Mama- douba Gueye, Thijs Binnerts, Björn Langeveld (46. Jan Huy gens), Thomas Ragut; Jeroen van de Broeke, Taoufik Ameziane (80. Peter Reijn), Ferry Alfons (81Niels Dominicus); Wilco de Valk, Sam Ysebaert, Istvan Bakx. SSV'65-Huizen 1-4 (1-0). 34. Khaled Boufrahi 1-0, 51. Edin Su- lymani 1-1, 77. Maarten Schra- ma 1-2, 81. Mark Daalderop 1-3, 90+1. Moaad Elaakel 1-4. Scheidsrechter: S. Ifrandi (Wad- dinxveen). Gele kaart: David den Hollander (SSV'65), Eugene Pero- ti, Moaad Elaakel, Guus Verhoef en Maarten Schrama (allen Hui zen). Aantal toeschouwers: 200. SSV'65: Christol van Campen- hout; Robert Stols, Bram Plomp, David den Hollander, Ronnie Hil- lebrand (85. Mansour Gader); Niels Paardekooper (67. Meh- met Dolma), Mevlud Eryürük (74. Michel de Groote), Marcel Kole; Arjan Koopmans, Christi- aan Boon en Khaled Boufrahi. Spakenburg strikt twee spelers Hoek HOEK - Dennis van der Welle en Taoufik Ameziane spelen volgend voetbalseizoen bij hoofdklasser Spakenburg. Beide spelers zijn aan hun eerste jaar bij Hoek bezig. Ameziane kon niet tot een ak koord komen met de clubleiding van Hoek. Voor de middenvelder was belangstelling van meerdere clubs. Hij koos voor Spakenburg, dat zaterdag met 3-1 won in Hoek. Dennis van der Welle, de rechters pits die zaterdag geblesseerd moest toekijken, had drie aanbiedingen op zak en liet ook de keuze op Spa kenburg vallen. Kloetinge behaalt zwaarbevochten zege in Harderwijk. door Rudy Boogert HARDERWIJK - Elke aanval van Kloe tinge draaide zaterdag om John Schot, maar Bésar Xhoxhaj zorgde voor de punten. Als enige aanval ler had hij zijn vizier op scherp staan tegen WOG. Terwijl jan en alleman kans op kans verprutste noteerde Xhoxhaj uit zijn enige twee kansen een honderd-procent- score. Het leverde Kloetinge een zwaarbe vochten 2-1-zege op in Harderwijk én een welkome buffer van vier punten met de degradatiezone in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. „Dubbele punten", noem de trainer Diederik Hiensch de winst daarom achteraf De zege had echter nóg een extra dimensie. Sinds de winterstop is Bésar Xhoxhaj eerste keus in de punt van de aanval. De eerste goals van de 21-jarige spits zorg den voor een stoot vertrouwen. „Ik ben opgelucht", zei hij na af loop. „Die eerste goal moest er uit." Hij prees de lessen van zijn trainer die de laatste weken intensief met hem aan de slag is gegaan. „Voor de winterstop moest ik zoeken naar mijn plaats in het team. Dat gaat nu de goede kant op. Ik heb van de trainer bijvoorbeeld veel meegekregen over welke lijnen ik moet lopen." Hoewel Xhoxhaj nog wel eens op plaatsen loopt waar hij niet moet zijn, stond hij zaterdag twee keer op de juiste plaats. Na een halfuur maakte hij met een geplaatste bal in de verre hoek 0-1. Vijf minuten voor tijd besliste hij de wedstrijd met een schot in het dak van het doel: 1-2. Beide keren was ]ohn Schot de aangever. De eerste keer met een steekpass nadat hij twee man het bos in had gestuurd; de tweede keer met een tikkie breed nadat hij de rebound van zijn eigen schot had opgepikt. Schot was niet toevallig twee keer de aangever. Onder élke aanval van Kloetinge stond zijn handtekening. Schot startte het duel als rechtsbuiten, maar werd nauwelijks in het spel betrokken. Toen hij na een halfuur wisselde van positie met de tegen vallende linksbuiten Regilio Pinas kon de Schot-show beginnen. WOG had totaal geen grip op zijn dribbels en snelle, wendbare be nen. Het enige dat ontbrak aan zijn ac ties waren doelpunten en dat zat de blonde balgoochelaar zelf ook dwars. Hij kreeg geen strafschop, toen hij onderuit werd gehaald door de keeper. Hij tikte de re bound na een schot van Niels Kole in het zijnet en stuitte op de Kloetinge slaat een gat van vier punten met de degradatiezone in de hoofdklasse B van het zater dagvoetbal. De ploeg won met 1-2 bij WOG. keeper in een één-op-één-duel. Maar met dat gemis nam hij een voorbeeld aan zijn ploeggenoten Daan Esser en invaller Joël Ma nusama, die Schots acties ook niet konden verzilveren. In de tussen tijd was het onthutsend zwakke WOG op gelijke hoogte gekomen door naïef'instappen' van de Kloe- tinge-defensie. Ex-prof Marco Roe lofsen mocht de bal vogelvrij klaar leggen voor Pim Herrewijn. Kloetinge had echter één speler die zijn honderd-procentscore in stand wilde houden. In de 85e mi nuut kreeg Bésar Xhoxhaj de bal aangespeeld door - wie anders - Jo hn Schot. „Als de bal maar niet op stuit", dacht Xhoxhaj. „We hadden al zo veel kansen gemist." Maar de bal stuitte niet op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 131