Sport Spanning is terug in rugbystrijd Remmert Wielinga zit in het winnende kamp Didier Cuche wint eindelijk wedstrijd voor de wereldbeker Sander Schutgens is zeker van deelname aan het wereldkampioenschap atletiek WBÈÊËÊÊË 30 I Maandag 12 maart 2007 PZC Engelsen verrassen Fransen in het Zeslandentoernooi. door Wilko Voordouw DEN HAAG - Het Zeslandentoer- nooi rugby krijgt komende zondag een zinderend slot. Drie landen, Frankrijk, Ierland en Engeland staan gelijk aan kop met zes pun ten uit vier wedstrijden. Dat is het gevolg van de nederlaag die de Fransen gistermiddag leden in de Londense rugbytempel Twicken ham. De Engelsen scoorden twee try's en versloegen de Haantjes met 26-18. De Franse bondscoach Bernard La- porte had het zijn vijftiental voor gehouden: deze wedstrijd tegen Engeland kan wel eens een val strik worden. De Engelsen werden twee weken geleden in Dublin door Ierland vernederd (43-13) en likten hun wonden. Coach Brian Ashton kreeg tevens enkele zware tegenvallers te ver werken, zoals de nieuwe blessure van de strafschopnemer Johnny Wilkinson. Hij had Engeland vier jaar geleden in Australië bijna in z'n eentje aan de wereldtitel gehol pen. Zijn terugkeer na een lange blessure werd in Engeland gezien als de redding van het nationale rugby, maar hij lijkt weer voor lan ge tijd uitgeschakeld. Ashton wilde niet bij de pakken neerzitten, haalde enkele ambitieu- Zwitserse skiër houdt zijn zenuwen onder controle. door onze sportredactie kvitfjell - Voor het eerst in ruim drie jaar won hij een wereldbeker wedstrijd. Het was voor Didier Cuche meteen voldoende om het eindklassement op de afdaling ze ker te stellen. De 32-jarige Zwitser se skiër won zodoende voor het eerst in zijn lange carrière een World Cup. De Zwitserse veteraan klokte zater dag het Noorse Kvitfjell na een technisch sterke afdaling een tijd van 1.28,51, waarmee hij rapper dan al zijn concurrenten was. „Ik ben echt tevreden over de manier waarop ik mijn zenuwen onder controle heb gehouden", gaf Cuche zichzelf een schouderklop je- Hans Grugger schreef gisteren in Noorwegen de super-G op zijn naam. De 25-jarige Oostenrijker was zijn landgenoot Mario Schei- ber 0,72 seconde te snel af Voor Grugger was het zijn eerste WB-zege sinds december 2005 en ze en talentvolle jonkies en be sloot om de oude krijger Mike Catt (35) weer op te roepen. Tot diens eigen verbazing. Catt moest het Engelse spel weer richting ge ven. Hij stelde Ashton niet teleur. On der zijn leiding vochten de Engel sen zich terug in het toernooi. Bij rust was de stand nog 9-12 voor de Fransen, vooral door het goede trappen van de Fransen Skrela en Yachvili. Maar na de pauze vochten de En gelsen, die een constant overwicht hadden, zich terug met try's van Flood en Tindall. De Fransen de den wat ze konden, maar ge steund door de 80.000 Engelse supporters, wonnen de Engelsen de partij. Zaterdag werden al twee wedstrij den gespeeld in het Zeslandentoer nooi. Daarbij viel op dat Ierland, dat twee weken terug zo overtui gend Engeland versloeg, veel moei te had met het tot dan toe uiterma te zwakke Schotland. Op Murray- field moest Ierland tot het gaatje gaan en won met 18-19. Ook Italië deed weer van zich spre ken door Wales, twee jaar geleden nog winnaar met een groot slem, in Rome te verslaan: 23-20. Wl In het Zeslandentoernooi rugby is de spanning helemaal terug. Engeland brengt het sterke Frank rijk de eerste nederlaag toe: 26-18. Ploeggenoot David Millar wint proloog van Parijs-Nice. door onze sportredactie ISSY-LES-MOULINEAUX - Veel con tact met zijn nieuwe ploeggenoten bij Saunier Duval heeft Remmert Wielinga nog niet. Maar met Da vid Millar is er geen taalbarrière en dus had de Eindhovenaar giste ren voorafgaand aan de proloog van Parijs-Nice zijn vermoedens geuit. „Hij zag er goed en sereen uit. Ik zei: jij gaat vandaag win nen." De 30-jarige Brit had bevestigend geantwoord. „Hij voelde zich goed, was hier al op vrijdag gearri veerd en had zich terdege voorbe reid. Hij is natuurlijk niet de eerste de beste." Millar, vorig jaar teruggekeerd na een tweejarige dopingschorsing, won de 4,7 kilometer lange tijdrit. Hij was een seconde sneller dan de Tsjech Roman Kreuzinger, de Fransman Sébastien Joly werd der de in het Parijse voorstadje Is- sy-les-Moulineaux. Wielinga zelf reed zonder noemenswaardige voorbereiding naar een knappe achtste plaats. Met Francisco Ven- toso (zevende) had het Spaanse team zelfs drie renners in de top tien. Wielinga gaf slechts vier tellen toe op Millar. Dat hadden er nog min der kunnen zijn als hij zich niet had laten verrassen door het par koers. „Ik was zo geconcentreerd aan het dalen dat ik te laat een bocht zag opdoemen. Ik ging er goed doorheen, maar kon pas na de bocht terugschakelen waardoor ik mezelf weer in gang moest trek ken. Volgens mijn ploegleider heeft me dat 2 tot 3 seconden ge kost." Wielinga is bij Saunier Duval toe aan zijn derde kans. Rabobank, Remmert Wielinga rijdt een ster- ke proloog in Parijs-Nice. Hij moet slechts vier tellen toegeven op ploeggenoot en winnaar Da vid Millar. waar hij deels zijn opleiding ge noot, plukte hem in 2003 uit Italië. De stormachtige entree in de Dau- phiné Libéré, waar hij met toppers als Lance Armstrong en Iban Mayo omhoog reed en een sterk verbeterd contract afdwong, kreeg door allerlei oorzaken geen ver volg. Bij Quick-Step begon hij vo rig jaar met winst in de GP Chias- so, was zijn optreden in de pro loog van de Ronde van Italië veel belovend maar werd, nadat hij ziek de Giro had verlaten, niet veel meer van hem vernomen. Alejandro Valverde won gisteren de Ronde van Murcia. De Spaanse wielrenner van Caisse d'Epargne behield zijn positie in de slotetap pe, die in de massasprint werd ge wonnen door de Italiaan Danilo Napolitano. Hij troefde de Australi sche Rabo-sprinter Graeme Brown af Valverde had in het eind klassement 35 seconden voor sprong op de Spanjaard Angel Vi- cioso. Robert Gesink (Rabobank) was de beste Nederlander, op de 20e plaats. zijn vierde in totaal. De Ameri kaan Bode Miller, leider in het we reldbekerklassement, moest genoe gen nemen met de zevende plaats. Daardoor is hij nog niet zeker van de eindzege op de super-G. Don derdag is in Lenzerheide (Zwitser land) de laatste race. De Oostenrijker Benjamin Raich, de leider in het klassement van de algemene wereldbeker, moest de strijd in Noorwegen staken. Ook zijn rivaal Aksel Lund Svindal haal de de finish niet. Daardoor kon Cuche, die gisteren als derde ein digde, zijn achterstand in het alge meen klassement verkleinen. Bij de vrouwen keerde zaterdag in Zwiesel Tanja Poutiainen terug aan de top. Zij zegevierde op de reuzenslalom en won daarmee haar eerste gouden medaille sinds 2005. Een dag later toonde de Oos tenrijkse skiester Marlies Schild aan dat ze dit seizoen een klasse apart is op de slalom. UJ Na ruim drie jaar wachten heeft de Zwitser Didier Cuche zijn zin. Hij wint voor het eerst een we reldbekerwedstrijd, na een ster ke afdaling. De Ethiopische atleet Eshetu Wendimu won met overmacht de 20 van Alphen. foto Koen van Weel/EPA Ethiopiër Eshetu Wendimu wint 20 van Alphen. door Wilko Voordouw ALPHEN AAN DEN RIJN - Eén Neder landse atleet heeft zich alvast ge kwalificeerd voor het wereldkampi oenschap atletiek, dat eind augus tus in het lapanse Osaka wordt ge houden. De 31-jarige lange- afstandsloper Sander Schutgens liep in de 20 van Alphen, de eerste wegwedstrijd van het seizoen, een tijd van één uur en 43 seconden. Daarmee voldeed hij aan de eis om deel te mogen nemen aan de landenwedstrijd op de marathon. „Dat geeft rust voor de rest van het seizoen", zei de Limburger vol daan. Toen de latere winnaar van de 20 van Alphen, de Ethiopiër Es hetu Wendimu, zich nog een keer behaaglijk omdraaide tussen de la kens van zijn hotelbed, ging in het Limburgse Belfeld de wekker. De Nederlandse topatleet Sander Schutgens stond op, ging naar de stal en melkte zijn 65 koeien. Zo als iedere dag. Ruim een uur later deed hij zijn ochtendloopje, nam een douche, at zijn ontbijt en sprong met zijn coach Carel van Nisselroy in de auto naar Alphen aan den Rijn. Zijn doel was om de voorjaarsklassieker van 20 kilome ter door de stad en de polder rich ting Zwammerdam binnen de 62 minuten te lopen. Om aldus zijn deelname aan het WK van deze zomer veilig te stellen. Dat lukte zonder problemen. Direct na het startschot hield Schutgens zich als enige Nederlander staande in de kopgroep, die vrijwel alleen uit Ethiopiërs, Kenianen en ex-Kenia- nen bestond. Na ongeveer drie ki lometer moest hij de grote groep laten gaan. „Ik voelde ineens dat de jongens vooraan hard versnel den. Ik denk dat ik wel had kun nen volgen, maar dan had ik ver derop de rekening gepresenteerd gekregen." De man die verantwoordelijk was voor de versnelling was Eshetu Wendimu. Vanaf kilometer drie liep hij op kop. Dat het parkoersre cord met ruim een minuut werd verbeterd van 57.54 minuten tot 56.52 minuten was dan ook de ver dienste van de Ethiopiër.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 130