Kramer in hoger sferen Alles klopt bij Wüst Wij geven u de helft cadeau!4mm Erben Wennemars snelt naar zilver pzc Maandag 12 maart 2007 29 Nederland had bij het WK afstanden op de tien kilometer drie man op het podium. Sven Kramer (midden) pakte goud, Carl Verheijen (rechts) werd twee de en Brigt Rykkje veroverde het brons. foto Vincent Jannink Vlakke race op 10 kilometer brengt Fries supertijd. door johan Stobbe salt lake city - Staand op de hoogwerker in de centrale hal van de Olympic Oval in Salt Lake City mocht Sven Kramer zaterdag zijn naam weer op de wereldrecord- muur hangen. Na de ceremonie stond het er echt: 12,41,69. In die onwaarschijnlijke tijd degradeerde hij het complete veld op de 10 kilo meter tot figuranten. De Noor Oystein Grodum, ooit Brabantse beleeft prachtig toernooi in Salt Lake City. door johan Stobbe salt lake city - Ze kondigde vrij dag na haar gouden medaille op de 1500 meter vol bravoure aan dat ze alles wilde. Dat lukte niet, maar met twee keer goud en een keer zilver was het WK-afstanden van Ireen Wüst geslaagd. Ze was gisteravond in Salt Lake City de beste op de kilometer. Eigenlijk tekende de winst zich za terdag al een beetje af. De zilveren plak bij de ploegenachtervolging was een teleurstelling, dat wel. Des ondanks maakte Wüst een monte re indruk. Dood was ze niet ge gaan. „Ik heb niet geleden", zei ze. Wüsts gevoel bedroog haar niet. Met een Nederlands record van 1.13,83 bleef ze iedereen de baas. Tijdens de race was de twintigjari ge Brabantse niet gerust op de goe- specialist op de langste afstand, werd door de twintigjarige Fries zelfs op een ronde achterstand ge zet. „Onbeschrijflijk wat er steeds met mij gebeurt", zei Kramer, die anderhalf jaar geleden in dezelfde hal op de 5 kilometer zijn eerste wereldrecord schaatste. „In de tus sentijd heb ik bijna alles gewon nen." Met Kramer op één, Carl Verheijen op twee en Brigt Rykkje op drie bestond het podium van de 10 kilometer geheel uit Neder landers. Op Kramer staat dit seizoen geen maat. Wanneer hij voor een 5 of 10 kilometer in de baan kwam, de afloop. „Bij de start bleef ik met de punt van mijn rechterschaats in het ijs hangen. Ik wilde te graag en maakte een flinke misser." De opening was toch nog redelijk, de eerste volle ronde goed en in de laatste ronde pakte Wüst haar winst. „De twee buitenbochten waren heel goed, maar toen ik de tijd zag twijfelde ik of het wel ge noeg was." Dat was het. Anni Frie- singer lag tot 600 meter voor op haar voornaamste rivaal, „maar toen deed iemand het licht uit", zei de Duitse. Wüst werd eerder dit seizoen al wereldkampioen allround en voeg de in Salt Lake nog twee keer we reldgoud aan haar erelijst toe. Ook veroverde ze vorige week de we reldbeker 1500 meter. „Van zo'n seizoen had ik vooraf alleen maar kunnen dromen. Alles klopte op het juiste moment." Martina Sablikova pakte de titel op de 5000 meter in een wereldre cord, 6.45,61. won hij ook. Europees en wereld kampioen allround was hij al en bij het WK-afstanden kwamen er logischerwijs twee wereldtitels bij. De manier waarop hij het deed, was indrukwekkend. In de voor laatste rit liet Kramer zien dat er maar één schaatser was die aan spraak mocht maken op het goud. De vlakke race bracht hem de su pertijd. „Ik moest wel geconcen treerd blijven", zei hij. „Ik kon niet weer zo ouwehoeren als op de 5 ki lometer." Op de openingsafstand van het WK liet hij Enrico Fabris lang hopen op goud. Kramer trok er lering uit. Zeker met Verheijen salt lake city - Met een al- les-of-niets race is Erben Wenne mars bij de WK afstanden op de 1500 meter naar zilver gesneld. Zijn 1.42,80 was bovendien goed voor een nationaal record, dat hij een week eerder in Calgary ook al aanscherpte. Alleen Shani Davis was beter. Met 1.42,39 zat de Ame rikaan maar net boven zijn wereld record. De Canadees Denny Morrison (1.42,88) veroverde brons. .Gezien de toptijden die voor de als laatste in de rit na hem, kon hij zich dat niet weer permitteren. „Dat houdt je zeker scherp", wist Kramer. On derschatten van een tegenstander doet hij trouwens nooit. „Ik ben al tijd heel druk met mezelf bezig, maar houd de anderen ook goed in de gaten." Kort na zijn race zat hij al weer zo fit als een hoentje op een bankje naast de baan. Ter wijl Verheijen het onmogelijke probeerde te doen, trok Kramer op weg naar het middenterrein al rijdend één schaats uit. Hier heb ik al die jaren zo hard voor ge traind. Geloof me, ik heb al heel veel afgezien." startende Wennemars werden ge reden, was hij gedwongen alle mo gelijke risico's te nemen. Dat deed de Zwollenaar, zelfs bij de tweede start. Zijn ongekende geldings drang zorgde ervoor dat hij zich zelf weer eens overtrof Een meevaller voor de kansheb bers was dat Enrico Fabris zich kort voor de race afmeldde. De Ita liaan blesseerde zich bij de war- ming-up. Wennemars was blij met zilver. „Ik kan hier heel goed mee leven." Onderzoeksrechter wil dopingzaak sluiten madrid - De rechter die onder zoek heeft gedaan in de dopingaf- faire rond de Spaanse arts Eufe- miano Fuentes wil de zaak sluiten. Volgens rechter Antonio Serrano is er onvoldoende bewijs dat on der de Spaanse wet de regels zijn overtreden. Doping op zich was niet strafbaar onder de Spaanse wet op het moment dat de zaak onder naam 'Operacion Puerto' aan het rollen kwam. Longa vierde in Top Teams Cup münster - De volleybalsters van Plantina Longa zijn gisteren op de laatste plaats geëindigd in het eind- toernooi van de Top Teams Cup. Grupo 2002 Murcia uit Spanje won de Final Four door CSKA Moskou met 3-0 (25-20 25-16 25-22) te verslaan. Het Nederland se team verloor zaterdag met 3-0 (25-5 25-15 25-18) van Murcia. Gis teren was Schweriner SC uit Duits land te sterk (3-0). Dertigste zege rallyrijder Loeb leon - De Frans rallyrijder Sebas- tien Loeb heeft gisteren de Rally van Mexico gewonnen. De drie voudig wereldkampioen boekte al zijn dertigste zege in een wedstrijd die deel uitmaakt van het wereld kampioenschap. Loeb was in een Citroën C4 na twintig klassement sproeven in de hooglanden van Mexico 55,8 seconden sneller dan de Fin Marcus Grönholm (Ford Fo cus). Viswanathan Anand zegeviert in Linares linares - Viswanathan Anand heeft het sterkbezette schaaktoer nooi van Linares op zijn naam ge bracht. De Indiase grootmeester had zaterdag in de slotronde tegen de Oekraïner Vasili Ivantsjoek ge noeg aan een remise. Anand kwam uit op een totaal van 8 1/2 punten. De 16-jarige Magnus Carl- sen en Aleksander Morozevitsj deelden de tweede plaats. Klitschko behoudt zijn wereldtitel mannheim - Vladimir Klitschko heeft zaterdagavond zijn wereldti tel zwaargewicht van de IBF- en IBO-federatie met succes verde digd. De 30-jarige Oekraïner sloeg zijn Amerikaanse uitdager Ray Au stin in de tweede ronde knockout. „Voor het duel was mijn tegenstan der sterk met de mond", verwees Klitschko naar de grootspraak van Austin. „Maar hij was langzamer dan mijn trainingspartner." Robert-Jan Derksen sluit goed af Singapore - Golfer Robert-Ian Derksen heeft gisteren de Singapo re Masters met een bevredigend ge voel afgesloten. Hij liep de vierde en laatste ronde in 69 slagen, drie onder par. Met een totaalcore van 283 steeg Derksen van de 53e naar de 24e plaats in het eindklasse ment, dat meetelt voor de Europe se Tour. Hij verdiende ruim 8300 euro in Singapore. De eindzege ging naar Liang Wen-Chong. l "1 ar J Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. w iVw 7 i het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 129