Sport Huntelaar Feyenoord past zich aan en blijft overeind in Alkmaar Ik ben benieuwd naar straffen voor Valencia en Inter 26 Maandag 12 maart 2007 PZC KARAKTERISTIEKEN EREDIVISIE AZ - Feyenoord 0-0. Scheids rechter: Braamhaar. Gele kaart: De Zeeuw (AZ), Castelen, Van Hooijdonk (Feyenoord). Toe schouwers: 16.529. Excelsior - PSV 0-0. Scheids rechter: Haverkort. Gele kaart: Pique (Excelsior), Sun (PSV). Toeschouwers: 2900. FC Twente - Ajax 1-4 (1-3). 7. N'Kufo 1-0, 11. Huntelaar 1-1, 30. Huntelaar 1-2, 45. Babel 1-3, 76. Huntelaar 1-4. Scheids rechter: De Bleeckere (Bel). Ge le kaart: Heubach, Wilkshire, Engelaar, Wielaert, El Ahmadi (FC Twente), Sneijder (Ajax). Toeschouwers: 13.250. Vitesse - ADO Den Haag 2-2 (1-2). 11. Kolk 0-1,15. Junker 1-1, 38. Kolk 1-2 (strafschop), 90. Benson 2-2. Scheidsrech ter: Van Huiten. Rode kaart: Es- pinoza (Vitesse), Elia (ADO Den Haag/2x geel). Gele kaart: Hoogendorp, Schwiebbe. Toe schouwers: 18.285. Sparta - NEC 0-4 (0-2). 10. Barreto 0-1, 45. Beerens 0-2, 54. Olsson 0-3, 69. Holman 0-4. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 10.115. NAC Breda - Heracles Almelo 1-1 (1-0). 33. Slot 1-0, 53. Gluscevic 1-1. Scheidsrechter: Blom. Gele kaart: Zwaanswijk, Elshot (NAC), Friend (Hera cles). Toeschouwers: 14.812. SC Heerenveen - RKC Waal wijk 1-0 (1-0). 30. Hansson. Scheidsrechter: Kuipers. Gele kaart: Prager, Pranjic (SC Hee renveen) Teixeira (RKC Waal wijk). Toeschouwers: 25.500. Willem II - FC Groningen 3-0 (2-0). I.Cristiano 1-0, 32. Ha- douir 2-0, 70. Hadouir 3-0. Scheidsrechter: Liesveld. Gele kaart: Silva (FC Groningen). Toeschouwers: 12.500. feiten betaald voetbal eredivisie Toeschouwers: 126.691, totaal: 4.513.085. Best bezochte wedstrijd: Hee- renveen-RKC, 25.500. Slechtst bezochte wedstrijd: Ex- celsior-PSV, 2900. Rode kaarten: 3 (Boussaboun/ Utrecht, Elia/ADO, Espinoza/ Vitesse), totaal 58. Gele kaarten: 31, totaal: 882. Meeste kaarten: Roda JC- Utrecht (Luinge), 8x geel, 1x rood. Doelpunten: 19, totaal: 745. Hoogste score: 5 goals, Twen- te-Ajax 1-4. Snelste treffer: 1Cristiano (Willem II). Topscorer van de dag: Huntel aar (Ajax) 3. Eerste divisie Toeschouwers: 30.394, totaal: 986.580. Best bezochte wedstrijd: WV- Graafschap, 5217. Rode kaarten: 2 (Reekers/WV, Jansen/Helmond Sport), totaal: 60. Gele kaarten: 38, totaal: 1076. Meeste kaarten: Volendam- Eindhoven (Winter) 6x geel, Helmond Sport-AGOVV Apeldoorn (Janssen) 5x geel en 1 x rood, Stormvogels Telstar- Omniworld (De Groot) 6x geel. Doelpunten: 34, totaal: 951. Hoogste score: 6 goals, RBC Roosendaal- Go Ahead Eagles 3-3. Snelste treffer: 10. Gommans (MW). AZ schiet niets op met doelpuntloos gelijkspel tegen Rotterdammers. door Barry van der Hooft alkmaar - Het was zo'n combina tie, die vrij zeldzaam is op een voetbalveld. In het strafschopge bied ging de bal snel rond, waarna AZ-middenvelder Martens zijn aanvoerder met een splijtend pass- je in stelling bracht. De heerlijke stiftbal van Arveladze had de be kroning moeten zijn van een prachtig staaltje voetbal, maar stuitte via de lat weer terug het veld in. Het moment, na zeventig minu ten, was kenmerkend voor het duel tussen AZ en Feyenoord. De Alkmaarders lieten bij vlagen weer heel aardige staaltjes zien, maar een doelpunt bleef opmerkelijk ge noeg uit. Het was het gevolg van sterk keeperswerk van ex-AZ'er Timmer én het eigen falen in kans rijke positie, luist tegen een oppo nent, die in de laatste vier uitwed strijden liefst veertien treffers had moeten incasseren. Erwin Koeman had er daarom voor gekozen het systeem van Feyenoord aan te passen op het spel van AZ. Over het hele veld ontstonden daardoor koppels, met de aantekening dat zowel AZ als Feyenoord steeds één vrije man overhield. Feyenoord reageerde vooral op bal verlies van AZ en mikte bij de counters op de snelheid van Caste len. De rechtsbuiten werd echter prima in bedwang gehouden door Tim de Cler. Pas toen de verdedi ger van AZ hem even uit het oog verloor, kon Castelen middenvel der Buijs in stelling brengen. Het was de beste kans van de eerste helft, maar Buijs zag zijn stiftbal voorlangs rollen. De voorsprong zou niet geheel te recht zijn geweest, omdat AZ do mineerde en via de sterke Dem- bélé voor het meeste gevaar zorg de. Het ontbrak de Alkmaarders aan precisie in de eindpass. Toen die er meteen na rust wel was, en Boukhari alleen voor Timmer op dook, leek het duel eindelijk te worden opengebroken. De inzet van de Marokkaan eindigde echter op de voet van de keeper. Vervolgens ontspon zich een duel waarin Feyenoord streed voor wat het waard was, zonder echt tot goed voetbal te komen. Spelers als Derijck, Drenthe en Buijs gingen de strijd aan. Alleen de vijfde plaats telt immers voor Feyenoord, waarbij de marge op achtervolger Heerenveen vier punten bedraagt. v -2... &SB&8BI Een hoogstandje tussen Feyenoorder Danny Buijs (links) en Demy de Zeeuw. foto Joop Boek/GPD Ajax brengt Twente eerste thuisnederlaag toe. door Jop van Kempen ENSCHEDE - Met drie doelpunten was Klaas-Jan Huntelaar gistermid dag de gevierde man bij Ajax. In een 4-4-2 systeem versloegen de Amsterdammers FC Twente met 4-1. Huntelaar: „Je moet doen wat in je natuur ligt." Variatie kan lonen. Zeker als die va riatie de beste afmaker van Ajax in de kaart speelt. In het 4-4-2-con- cept waarin Ajax in het uitverkoch te Arke-stadion aantrad tegen FC Twente kreeg Huntelaar de vrij heid die hij zo graag wenst en die hij dit seizoen in het 4-4-3 sys teem mist. De spits, die bij afwezigheid van de geblesseerde Jaap Stam aanvoer der was, hoefde tegen FC Twente niet altijd aanspeelbaar zijn en mocht dus wat meer op zijn kan sen loeren. „Ik vind het lekker als ik een be paalde vrijheid heb", zei Huntel aar. „Als je bepaalde opdrachten uitvoert, moet je zelf ook zo den ken. )e kunt niet bepaalde dingen uitvoeren als je er zelf niet achter staat. )e moet iets doen wat in je natuur ligt Zo was ik tegen FC TWente wel aanspeelpunt, maar het is lekker om af en toe ook weg te duiken." Of het vrijheidsgevoel dat Huntel aar tegen FC Twente ervoer ook de oorzaak is voor een grotere tref zekerheid, is echter een vraag die Huntelaar gistermiddag ook niet kon beantwoorden. Maar het is wel opvallend dat Huntelaar vori ge week tegen SC Heerenveen drie grote kansen kreeg en niet scoor de, terwijl hij tegen FC TWente twee doelpunten maakte uit drie kansen. Ook scoorde Huntelaar nog uit een listige vrije trap: 2-r. „Ik stond kort op de bal en doelman Sander Boschker verwachtte volgens mij dat ik 'm zou afschuiven op Edgar Davids. Maar met rechts kon ik de bal mooi over de muur tillen." De mooiste treffer van de jonge voetballer uit Drempt viel een kwartier voor het einde. Linksback Urby Emanuelson zag de aanvaller de diepte in sprinten en hij gaf de bal op maat. Op het slechte veld controleerde Huntelaar knap en hij schoot strak in de verre hoek. Daardoor staat de international in middels op vijftien competitietref fers, waarmee hij Wesley Sneijder aflost als clubtopscorer. Hoewel Ajax de wedstrijd tegen het verrassend hooggeklasseerde FC TWente in de tweede helft een voudig uitspeelde, begonnen de Amsterdammers slecht. Al na ze ven minuten kroop Blaise N'kufo voor debutant Gregory van der Wiel en knikte hij de 1-0 binnen. Even leek het erop dat Ajax op nieuw onderuit zou gaan, maar ge heel in lijn met de wisselvalligheid die de club al het hele seizoen ken merkt, kenterde de wedstrijd volle dig. Niet alleen de 20-jarige Gregory van der Wiel herstelde zich uitste kend, ook de rest van het team rechtte de rug. Met een viermans middenveld legde Ajax de sterkste linie van FC Twente lam en voorin kon het teren op Huntelaar. Ook Ryan Babel toonde zijn klas se. Hij was constant dreigend en vlak voor rust kapte hij Ramon Zo mer een keer of drie uit, waardoor hij ruimte vond voor een schitte rend schot in de verre hoek (3-1) en Ajax na een koude start op weg hielp naar een eenvoudige middag. Het was de eerste thuisnederlaag van FC Twente dit seizoen. Ajax-trainer Henk ten Cate kon niet helemaal verklaren waarom zijn ploeg dit seizoen goede en slechte prestaties met elkaar afwis selt. „We moeten niet steeds naar oor zaken blijven zoeken", zei hij. „Het gaat in voetbal gewoon om doelpunten maken. Vorige week te gen Heerenveen misten we vijf uit stekende kansen. Nu gaan we wel goed met de mogelijkheden om. Ik ben blij met de zege, we speel den goed. Het was ook wel eens fijn om niet alleen het spel te hoe ven maken. Dat heeft misschien ook geholpen." Volgende week zondag speelt Ajax tegen PSV. Met nog zes wedstrij den tot het slot van het seizoen hebben de Amsterdammers een achterstand van acht punten. FC TWente likte naderhand de wonden. „Dit was het verschil tus sen top en subtop", concludeerde de verliezende trainer Rutten. „We weten weer waar we staan." VECHTEN OP HET VOETBALVELD door Dennis de Nooijer Het was afgelopen week best genieten in de Champions League. De plaat sing van PSV voor de kwartfinales was mooi, dankzij die geweldige goal van Alex. En dan daarna zijn betraande ogen, nadat hij zijn shirt in het supportersvak van PSV had gegooid. Dat zijn mooie beelden. Ik zat op dat moment een beetje te schake len tussen verschillende wedstrijden en kwam ineens heel andere taferelen tegen. Er was net afgefloten bij Valencia-Inter en ik zag eerst niet wat er precies aan de hand was. Marchena, de aanvoerder van Valencia, bleek een tik te hebben uitgedeeld aan Bur- disso van Inter en dat was de inleiding tot een massale vechtpartij. Ik moest denken aan de schop die Coen Moulijn kreeg tegen Real Madrid. Zijn ploeggenoten zetten de achtervolging in op de dader en die beelden komen zelfs nu nog af en toe wel eens voorbij. Als je de beelden na afloop van Valencia-Inter in zwart-wit op je televisiescherm had gekre gen, had je het gevoel kunnen hebben dat Moulijn net was neergeschopt. Wim Kieft zei op Sporti dat het met emo ties te maken had. Ik vond het een belache lijke opmerking, want zulke vechtpartijen op het voetbalveld vallen niet te begrijpen. Het was schandalige televisie. Spelers die met elkaar op de vuist gaan, een gebroken neus en dan in de catacomben rustig verder gaan. Leuk als je kind zit mee te kijken. Het woord voorbeeldfunctie kun je dan ook niet meer gebruiken. Ik ben ook benieuwd naar de straffen voor Valencia en Inter. Als Feyenoord vanwege het wangedrag van fans uit de Uefa Cup wordt gehaald, wat gaat de Uefa hier dan mee doen? Afgelopen week kwam ik ook een bericht te gen over een vrouwenwedstrijd in Frank rijk. Een ploeg uit Marseille was na een ne derlaag zo gefrustreerd, dat ze na de wed strijd naar het station zijn gegaan. Daar heb ben ze de tegenstander nog even een lesje geleerd. Vrouwen! Het lijkt allemaal ver weg, maar gisteren was vlakbij ons iets vergelijkbaars aan de hand. De wedstrijd tussen Dosko en HW'24 werd gestaakt en eindigde in een massale knokpartij. Enkele spelers van HVV werden zelfs geschopt en geslagen terwijl ze op de grond lagen. Niet te geloven! Je ziet het op tv, vrouwen gaan met elkaar op de vuist en nu gebeurt het ook dichtbij huis. Het moet echt niet gekker worden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 126