'Geen toename ligplaatsen' Praten over ontvoering Zoo breidt komende jaren uit voorjaarscollectie 2007! Gemeentegeld kvoor jubilea Wij presenteren onze nieuwe Verkoopverbod in testament uit 1866 is niet meer geldig MOENSll Maers 'Paasverhaal beste verhaal van de kerk' Zpzc Zaterdag 10 maart 2007 37 TERNEUZEN - Eva (I) en Stephanie lezen in Terneuzen voor uit het boekje Intercity Pasen. Kerstmis trekt traditiegetrouw volle kerken, terwijl de bezoekers tijdens Pasen massaal wegblijven. En dit ter wijl veel kerkgenootschappen vin den dat de kerk juist dan haar beste verhaal vertelt. Ze vinden dat het meer diepgang heeft dan Kerstmis, waarbij de geboorte van Christus wordt gevierd. Of zoals bisschop Muskens (r) gistermiddag op het Zeldenrust Steelant College (ZSC) in Terneuzen zei: „Het paasverhaal vraagt veel meer inspanning en ook veel meer van je geloof." Steeds minder mensen kennen het paasverhaal, het lijden, sterven én de verrijzenis van Christus uit de dood. Daarom is vorig jaar Intercity Pasen in het leven geroepen. Dit brengt zowel Pasen als de vastentijd - die als afsluiting de Goede Week kent - op een 'frisse' manier onder de aandacht. In de vorm van trein kaartjes, waarop de tijdstippen van vieringen staan, kunnen parochies en gemeenten mensen uitnodigen een deel van de Goede Week of Pa sen mee te maken. De hoop is dat de laagdrempelige benadering van Intercity Pasen meer mensen - en ook vaker - naar vieringen trekt. Muskens was in Ter neuzen omdat het ZSC - voor zover bekend - als enige christelijke mid delbare school het materiaal van In tercity Pasen gebruikt. Dit be vreemdt rector T. Frankemölle enigs zins. Dit nog los van het feit dat het materiaal niet specifiek voor scho len is ontwikkeld. „Want het is daar entegen een prima hulpmiddel, om dat de teksten zeer toegankelijk zijn opgesteld maar tegelijkertijd nog steeds de kern van alles raken." foto Camile Schelstraete door Joeri Wisse terneuzen - Rijkswaterstaat vindt een verdrievoudiging van het aan tal ligplaatsen voor jachten in Zeeuws-Vlaamse havens onverant woord. W. Vinke, hoofd district Westerschelde van Rijkswaterstaat vreest vooral voor de veiligheid op <r Eugène Verstraeten euzen - Burgemeester en wet- [iers van Terneuzen hebben nieuwe regeling opgesteld r bijdragen van de viering van ilea van verenigingen, organisa- :ies en evenementen. Nu zijn daar nog geen eenduidige regels over. Een organisatie die straks het jubi leum intern viert (bijvoorbeeld een receptie) krijgt bij een io-jarig jubileum 75 euro, bij 25 jaar 100 eu ro, bij 50 jaar 150 euro, bij .75 jaar 200 euro en bij 100 jaar 250 euro. Als er een op de bevolking gerich te extra activiteit wordt georgani seerd, liggen de jubileumbijdragen op respectievelijk op 750, 1000, 1500, 2000 en 2500 euro. Voor jubi lea van meerdaagse evenementen op gebied van sport en cultuur t zijn de bijdragen 1500, 2000, 3500, L 4000 en 5000 euro. ■De aanvragende jubilerende orga- ■nisatie moet wel gevestigd zijn in Hde gemeente Terneuzen. de Westerschelde als er bijna drie keer zoveel jachten komen te va ren. „De Westerschelde is de druk st bevaren route voor beroepsvaart ter wereld. Er is best ruimte voor pleziervaart. Maar een jacht op de Westerschelde varen is als met een tractor op de autosnelweg rijden. Daar moeten er niet te veel van bij komen." Vinke is niet tegen 'lokale uitbrei ding'. „We moeten rekening hou den met de locatie. Havens waar de beroepsvaart met grote snel heid langsvaart en waar ook nog een snelle stroom staat, zijn min- DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 01 13 227607 www.delscher.nl der geschikt om uit te breiden." Voor elke uitbreiding van ligplaat sen aan de Westerschelde geldt dat Rijkswaterstaat een doorslaggeven de stem heeft in het overleg met de gemeente en de provincie. Vin ke: „Daarbij staat voor ons de vei ligheid voorop." Meisje gewond bij ongeluk Middelburg middelburg - Een veertienjarig meisje uit Middelburg is gistermor gen rond acht uur gewond geraakt bij een aanrijding op de Parklaan in haar woonplaats. Vlaamse regering pompt 30 miljoen in dierentuin Antwerpen. antwerpen - De Zoo van Antwer pen breidt de komende jaren met anderhalve hectare uit. Daarmee wordt ingespeeld op nieuwe wette lijke voorschriften. De dieren krij gen meer leefruimte. Om dat mo gelijk te maken, heeft de Antwerp se Zoo 31 aangrenzende woningen gekocht De plannen voor de uitbreiding van de 164 jaar oude Vlaamse die rentuin zijn al enkele decennia oud. Maar door de aanscherping van de wet zijn ze nu in een stroomversnelling terechtgeko men. Begin februari verleende de stad Antwerpen een sloopvergun ning voor de huizen. De sloop be gint volgende maand. De herin richting van de dierentuin zal zo'n tien jaar in beslag nemen en vergt 30 miljoen euro. Aan de straatkant wordt een muur opgetrokken. Via kijkgaten kunnen voorbijgangers een glimp van de dieren opvan gen. Om de buren én de dieren zo min mogelijk overlast te bezorgen, wordt gekozen voor handmatige af braak. Vooral de okapi's en giraffes profiteren van de uitbreiding. hulst - B en W van Hulst roepen de basisscholen op met de kinde ren te praten over de ontvoering van een zesjarig meisje uit Vogel waarde vorige week. Daardoor kunnen de kinderen bewust wor den gemaakt van eventuele geva ren, denkt het college. „Daarnaast is gebleken dat alertheid op straat van groot belang is. Mede daar door kon de dader snel achter haald worden. Wij hopen dat er, ondanks dit ingrijpende incident, geen paniek uitbreekt en dat er geen extra maatregel nodig is." Rolluiken met afstandbediening Katholieke kerk IJzendijke mag grond verkopen aan gemeente. door Frank van Cooten ijzendijke - De gebruikers van het volkstuinencomplex in IJzendijke moeten uitwijken naar een nieu we locatie bij het kerkhof Nu de IJ- zendijkse notaris E. Verhaegen heeft geconcludeerd dat het testa ment van A. Haverbeke uit 1866 niet meer geldig is, kan de kerk de grond verkopen aan de gemeente Sluis en is de weg vrij voor de uit breidingswijk Ilzendijke-Oost. Haverbeke had in zijn testament la ten opnemen dat de kerk het per ceel nooit mag vervreemden. Ver haegen: „Ik heb de waarde van het testament laten checken bij specia listen. Die concludeerden dat het niet mogelijk is een verbod tot ver koop van een geschonken eigen dom in een testament op te ne men. Op het moment dat de grond wordt geschonken is de op steller van het testament immers geen eigenaar meer." Kom eens langs in onze showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte! 'pak V /u*A°o/ x lO /9 y,o,®Ó«°&eo# Al meer dan 80 jaar ervaring en marktleider in Zeeuws-Vlaanderen www.noens.nl Meekrapweg 26, Axel T: (0115) 56 22 38 AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM DAKEN-ROLLUIKEN-ZONWERING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73