Zeeland is uit de lucht gehaald Karwei gaat nog dit jaar open bij skihal Jurry Terneuzen b.v. keuze in trouwpakken! STEÜTEL Z PZC Zaterdag 10 maart 2007 I 3 5 767: hij is stiller en comfortabeler voor de passagiers. Hij kon er ook voor kiezen om ge zagvoerder te worden op één van de kleine toestellen van de KLM, de Fokkers 70 en 100. „Dat zijn kis ten die niet verder dan bijvoor beeld Litouwen komen. Een grote re kist met verdere bestemmingen trekt mij meer. Bovendien kan ik dan in Zeeland blijven wonen. Bij de kleine vluchten werk je meestal alleen overdag, je moet dan elke dag naar Schiphol rijden. Als vlie ger op intercontinentale vluchten ben je daarentegen een paar dagen vrij, zodat je nog kunt genieten van de omgeving waar je woont. Siereveld heeft niet voor de A330 gekozen, hij gaat op de de befaam de Boeing 747 werken. Bij de KLM werken 2500 piloten, dus de kans is niet zo groot dat je elkaar regelmatig treft. De eerste keer dat de Zeeuwse 767-vliegers el kaar tegenkwamen was in de Iraanse hoofdstad Teheran. „Na zo'n lange vlucht, gaat het perso neel (bij een 767 twee piloten, één purser en zes stewardessen) naar een hotel om uit te rusten. Omdat het veel geld kost om een vliegtuig op een luchthaven te laten staan, gaat een ander team weer verder met dat toestel", zegt Siereveld. Eén keer vlogen de Zeeuwen sa men. Dat was, heel toevallig, op de Zeelandbrug. De bestemming had dan weer niets met Zeeland te ma ken: Addis Abeba, de hoofdstad De Zeelandbrug, alias PHBZK... van Ethiopië. Beide piloten vin den het een mooie bestemming, Afrika. Met een beetje geluk rust je daar langer dan 24 uur: mooi even de tijd voor een tripje over de Nijl of een safari. Gemeenten samen in Havenbedrijf Gent ZELZATE - De Kanaalzonegemeen ten Zelzate en Evergem sturen voortaan een waarnemer naar de vergaderingen van het Havenbe drijf Gent. Op die manier zijn ze voortaan direct op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen in de Gentse haven, die zich uitstrekt tot op hun grondgebied. In Ever gem bijvoorbeeld wordt het Klui zendok aangelegd en een nieuwe binnenvaartsluis gebouwd, terwijl in Callemansputte bij Zelzate al het kanaalslib wordt gedumpt. Files op Zeelandbrug door defecte slagboom ZIERIKZEE - Het wegverkeer heeft gistermiddag op en voor de Zee landbrug een uur lang vastgestaan door een technisch defect in de brugbediening. Rond half vijf wil den de slagbomen van de brug niet meer naar boven. De gesloten slagbomen vormden een barrière voor het wegverkeer. Vooral op de N256 van Goes naar Colijnsplaat ontstond een file. Aan de Schouw- se zijde konden naderende auto mobilisten tijdig omdraaien. Skeletten gevonden bij riool Retranchement RETRANCHEMENT - Bij riolerings- werkzaamheden in de Zwinstraat in Retranchement zijn zeven ske letten gevonden. Het is nog niet bekend hoe oud de restanten zijn en hoe ze in de Zwinstraat terecht zijn gekomen. De eerste exempla ren werden woensdag gevonden. Vermoedelijk stammen ze uit de tijd van Prins Maurits. Toen werd hevig gevochten tegen de Spanjaar den. Een veldarcheoloog doet maandag verder onderzoek. Schipper vaart dronken in haven van Breskens BRESKENS - Maar liefst vijf keer het maximum aan alcoholische versna peringen had een 59-jarige schip per uit Breskens achter de kiezen. Dat alcoholpercentage had uiter aard gevolgen voor zijn vaarge- drag, donderdagavond in de jacht haven van Breskens. De schipper slingerde daar rond half tien met een motorsloep door het water. Dat bleef niet onopgemerkt, en ze ker niet voor de douane ter plaat se. Die schakelde direct de politie in, die de schipper aanhield. De man werd een blaastest afgeno men. Hij kreeg een proces-verbaal en een vaarverbod van elf uur. Blaaskapel Sluiskil viert 25-jarig bestaan SLUISKIL - Een kwart eeuw gele den, in 1982, waren er bij de op richting nog 22 leden. De blaaska pel heette destijds nog Boerenka- pel, maar alweer sedert jaren is het officieel blaaskapel Ein Prosit. Het gezelschap is onderdeel van de muziekvereniging Sluiskil, en in deze zin ook schatplichtig aan het bestuur van deze vereniging. Maar als kapel nu aan de voora vond van het 25-jarig jubileum. Dat wordt dus vandaag gevierd, in gemeenschapscentrum 't Meulen- gat in Sluiskil. Op het feestje (aan vang 19.15 uur) treden ook de Berg- lander Muzikanten uit Bergen op Zoom op. De toegang tot het jubi leumfeest is gratis. De Zeeland Bridge is onder piloten beter bekend als de PHBZK. Hieron der de betekenis van deze internationale registratiecode. »- PH: Het betreft een vliegtuig in eigendom van een Nederlandse luchtvaart maatschappij. De B staat voor de fabrikant, Boeing. De Z is afgeleid van het type (767). De laatste letter van de code, de K geeft aan dat het de tiende vliegtuig is (de letter J is overgeslagen) in een reeks van twaalf. Naast bouwmarkt ook andere detailhandel naar stadsrand. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bouwmarkt Karwei gaat er van uit in augustus of sep tember de deuren te kunnen ope nen in Terneuzen. Dat zegt opera tions manager F. Akkermans van Van Neerbos Bouwmarkten. De winkel in doe-het-zelf-artike- len en woondecoratie wordt ge huisvest bij het in aanbouw zijnde vrijetijdscentrum. De Terneuzense Karwei krijgt een vloeroppervlak te van 2750 vierkante meter. De aanwerving van medewerkers voor de nieuwe bouwmarkt is in middels begonnen. Of er bij de skihal inderdaad detail handel mag komen is overigens nog niet zeker. Een werkgroep be kijkt nu of er een nieuwe ruimtelij ke ordeningsprocedure nodig is. Akkermans zegt er vertrouwen in te hebben dat het allemaal in orde komt. „De bouwvergunning voor het leisurecentrum is verleend, dus ik ga ervan uit dat het lukt om in september te openen." Ondanks onzekerheid over een nieuwe vergunningprocedure zet bouwmarkt Karwei plan voor ves tiging bij vrijetijdscentrum in Terneuzen-zuid door. Rinus Siereveld in de cockpit van de Zeelandbrug, het laatste Boeing 767-toestel van de KLM. foto Sandra Ross projectinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46. 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail irifo@jurry.nl TjjHSJ iq"Ö i j Onze nieuwe collectie is binnen. IGoes, Lange Kerkstraat, 1e etage, 0113 - 27 00 25 www.steutelgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71