Sport Informatieavond Valentino Rossi rijdt ondanks nieuwe regels baanrecord in Qatar rih* World cup cricket LJU Excelsior speelt duel bij DFS Noor Svindal wint WB-titel dijkversterking Ellewoutsdijk en opening expositie 13 maart in het Fort Ellewoutsdijk De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.00 uur Wpzc Zaterdag 10 maart 2007 55 De world cup cricket begint dinsdag in Guyana. De sport die waarschijnlijk rond 1600 ontstond in Engeland, is met name populair in de landen die voorheen tot het Gemenebest behoorden, maar ook daarbuiten zijn er veel clubs. De wicket bestaat uit twee klosjes (bails) op drie staande paaltjes (stumps). Aan elke kant van de pitch staat een wicket. Doel van het spel: Twee teams van elf spelers proberen in twee keer 50 werp/slagbeurten zoveel mogelijk 'runs' te maken. De werper, wicketkeeper en het veldteam proberen de slagmannen uit te laten gaan. Pitch: strook van 20,12 bij 3,05 meter zonder gras. Hierop worden de runs uitgevoerd. Lijn waarover de slagman (batsman) moet zijn voordat de wicket omgaat. Lijn waar de bowler op het moment dat hij de bal gooit, niet overheen mag komen. O Batsman Wicketkeeper O Bowler O Veldspelers Boundary Pitch Al jaren gebruikt men bij cricket de 'derde scheidsrechter'. Een elektro nisch systeem om spelsituaties achteraf te beoordelen. De inning is over als alle batsmen uit zijn, of als de 50 overs bereikt zijn. Bowler probeert de bails van de wicket te gooien. Twee batsmen verdedigen de wickets. Als één van hen de bal heeft weggeslagen, rennen ze ieder naar de andere kant van de pitch. Als dat lukt, hebben ze één 'run'. Een batsman is uit als: de wicket omgegooid wordt door de bowler, een veldspeler of de wicketkeeper de geslagen bal rechtstreeks gevangen wordt de bal tegen de benen van de batsman aankomt, terwijl hij de wicket zou hebben geraakt Bal heeft een doorsnee van bijna 7,5 cm en weegt zo'n 160 gram. Bijna driemaal zoveel als een tennisbal. Kern van kurk Strak omwonden met touw Opstaande naad die voor effect kan zorgen. Buitenkant van (vier) aan elkaar genaaide lapjes leer Kleur normaliter rood, maar wit bij wedstrijden die ook in de avond plaatsvinden. PZC Rolant Quist Bron: Rudy Boogert, CN burgh-haamstede - Voor het der de jaar op rij heeft voetbalclub DFS een profclub gestrikt voor* een oefenduel. Excelsior maakt op zaterdag 19 juli 2007 in Burgh- Haamstede een tussenstop in de voorbereiding voor een oefenwed strijd tegen de Schouwse selectie. In juli 2005 kwam Sparta Rotter dam naar Burgh-Haamstede en won met 0-10 van DFS. Vorig jaar haalde DFS in juli RKC Waalwijk naar zijn sportvelden. Toen was de Schouwse selectie de tegenstander en na een doelpuntloze eerste helft won RKC, toen nog onder lei ding van Adrie Koster, met 0-3. kvitfjell - Aksel Lund Svindal heeft gisteren de wereldbekertitel veroverd op de supercombinatie. De Noorse skiër kwam in de laat ste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Kvitfjell als derde over de finish. Voor het begin van de ra ce stond Mare Berthod nog op de eerste plaats in het klassement van de supercombinatie, met één punt voorsprong. De Zwitser eindigde* gisteren echter als negende. De winst in het Noorse Kvitfjell ging naar Benjamin Raich. De Oos tenrijker klokte na de afdaling en de slalom een totale tijd van 2 mi nuten en 21,22 seconden. Italiaanse coureur start openingsrace vandaag vanaf poleposition. door onze sportredactie losail - Valentino Rossi vertrekt vandaag in de MotoGP-klasse van af poleposition in de Grote Prijs van Q_atar, de ouverture van het wereldkampioenschap wegrace. De Italiaanse motorcoureur reed gisteren op een Yamaha de snelste ronde van allemaal op het woes tijncircuit van Losail. De Australiër Casey Stoner zette op een Ducati de tweede tijd op de klok. Rossi's Amerikaanse team genoot bij Yamaha, Colin Edwards, start vanaf de derde plek. De Amerikaan Nicky Hay- den (Honda), die vorig seizoen de wereldtitel veroverde, kwam niet verder dan de negende tijd. Rossi, vijfvoudig wereldkampioen op de zwaarste machines, verbeter de zelfs het baanrecord; 5380 me ter in 1.55,002 met een topsnelheid van bijna 310 kilometer per uur. Opvallend, want de motoren zijn dit jaar mede uit veiligheidsover wegingen in vermogen terugge bracht van 990CC naar 8oocc. Die ingreep heeft in elk geval niet de snelheid van de motoren aange tast. In de lichte klasse 125CC stelden de twee Nederlandse coureurs teleur. De zeventienjarige ]oey Litjens uit het Molenaar Racing-team klokte de 25e tijd in de kwalificaties. Hij kon zijn draai niet vinden op zijn Honda. Hugo van den Berg slaag de evenmin in zijn eerste echte test als vaste GP-coureur. De zes tienjarige Hulshorster uit het Spaanse Blusens-team noteerde de 31e tijd en verdiende daarmee de laatste plaats in de startopstelling van vandaag. Met een baanrecord veroverde Valentino Rossi gisteren poleposition voor de openingsrace van de WK-cyclus in Qatar. Projectbureau Zeeweringen versterkt dit jaar de dijk bij Ellewoutsdijk vanaf de haven tot aan het Fort Ellewoutsdijk. Projectbureau Zeeweringen organiseert op een informatieavond voor omwonenden en andere belangstellenden. De ligging van het Fort Ellewoutsdijk vraagt om een speciale aanpak die samen met ComCoast is ontwikkeld. Daarover is in het fort een gezamenlijke expositie van ComCoast en projectbureau Zeeweringen ingericht. De expositie, met de naam 'Tussen land en Water', wordt tijdens de informatieavond geopend. Heeft u nog vragen over dijkversterkingen? Neem dan contact op met projectbureau Zeeweringen, telefoonnummer (0118) 62 13 70, of bezoek onze website www.zeeweringen.nl. Voor meer informatie over project ComCoast bezoek de website www.ComCoast.org. Elke bowler mag zes keer achter elkaar werpen. Dat heet een 'over'. Vijftig overs is een inning (helft van de wedstrijd). Er zijn meerdere bowlers die elkaar afwisselen. Een project van: ComCoast en projectbureau Zeeweringen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57