PSV baalt: wéér Liverpool Feyenoord zonder Lucius naar AZ _+l Henk ten Cate geeft titelstrijd nog niet op Leonardo is diep geroerd P. Louwerse BV 54 Zaterdag 10 maart 2007 pzc Seizoen is voorbij voor Thierry Henry londen - Thierry Henry zal met extra gemengde gevoelens terugkij ken op de uitschakeling van zijn club Arsenal door PSV in de Champions League. De Franse aan valler, die in de 66e minuut inviel, hield een blessure aan zijn lies en buikspieren over aan het duel. Ar senal maakte gisteren bekend dat de sterspeler minstens drie maan den buitenspel staat en dit seizoen niet meer in actie komt. Afonso Alves terug in elftal Heerenveen heerenveen - Aanvaller Afonso Al- vas keert vanavond terug in het elf tal van SC Heerenveen. De topsco rer van de eredivisie - hij heeft 22 goals gemaakt in 24 wedstrijden is volledig hersteld van de blessure die hem vier weken aan de kant heeft gehouden. „Hij speelt tegen RKC", zei trainer Gertjan Verbeek. „Daarmee nemen we geen risico, want hij is medisch gezien hele maal fit." Kenia herwint vertrouwen Fifa nairobi - De wereldvoetbalbond FIFA heeft Kenia na een schorsing van vijf maanden gisteren weer in gratie aangenomen. De Keniaanse regering heeft beloofd zich niet meer te bemoeien met het beleid van de nationale voetbalbond. Het Afrikaanse land was bestraft om dat het zich niet aan de Fifa-regels hield. De beste voetbalclubs van Kenia kwamen bijvoorbeeld uit in twee verschillende competities. Roberto Carlos gaat weg bij Real Madrid madrid - Roberto Carlos vertrekt aan het eind van het seizoen bij Real Madrid, na een dienstver band van elf jaar. De bijna 34-jari- ge Braziliaanse verdediger kondig de zijn afscheid gisteren aan in een interview met het dagblad Marca: „Ik vind de tijd gekomen af scheid te nemen." De kleine links back met het verwoestende schot voetbalt sinds het seizoen 1996-97 voor de Koninklijke uit Madrid. Veel kaarten, maar geen goals in Kerkrade kerkrade - Het duel tussen Roda JC en FC Utrecht leverde gistera vond een winnaar noch een doel punt op: 0-0. In Kerkrade stonden de bezoekers na acht minuten al met tien man door een rode kaart voor Ali Boussaboun. Roda IC kon niet profiteren van de numerieke meerderheid. Arbi ter Roelof Luinge deelde ook nog eens acht gele kaarten uit waarvan vijf aan spelers van FC Utrecht. RBC Roosendaal raakt nog verder achterop rijswijk - RBC Roosendaal heeft voor de vijfde keer op rij niet kun nen winnen in de eerste divisie. De ploeg van trainer Robert Maas kant speelde gisteravond in het ei gen stadion met 3-3 gelijk tegen C?o Ahead Eagles. RBC staat nog tweede, maar zag de kloof met koploper De Graafschap (2-1-zege hji VVV-Venlo) opnieuw groter worden. Eindhovense club treft enige kwartfinalist die het niet wilde treffen. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - De teleurstelling was alom voelbaar bij PSV. Trainer Ro nald Koeman liet zelfs een hart grondig 'shit' aan zijn mond ont snappen. In de kwartfinale stuit zijn ploeg andermaal op Liver pool, dat in de groepsfase een maatje te groot was. Eerder dit seizoen wist PSV tot tweemaal toe niet te scoren tegen de Engelse topclub (0-0, 0-2). Het waren de enige doelpuntloze duels die PSV in Europa speelde. De wedstrijd op Anfield Road ging verloren op een moment dat kwali ficatie voor de tweede ronde al ze ker was. Voorafgaand aan de lo ting van gisteren maakte Koeman al duidelijk dat hij 'elke tegenstan der behalve Liverpool' wenste. „Dit is toch een lichte teleurstel ling en neemt een deel van het ple zier weg, nu je zover gekomen bent. Helaas. Ik had graag eens er gens anders heen gegaan." Vorig jaar stuitte Koeman met Ben- fica ook al op Liverpool. Toen won hij tweemaal: thuis met 1-0, uit met 2-0. Hij kenschetst de ploeg als 'mentaal zeer sterk'. „Als je ziet hoe ze de vorige ronde Barcelona uitschakelden, weet je dat het een hels karwei wordt. Ze spelen van uit een goed georganiseerde defen sie en gebruiken veel kracht." Kwartfinales Champions League SEE di 3 april wo 11 april AC Milan (Ita) 1_ ïfi Bayern ^"nc*ien (Du') 1 wo 4 april di 10 april HALVE FINALE begint thuis (aanvangstijd telkens 20.45 uur) di 24 april wo 2 mei AS"Roma (Ita) Manchester United (Eng) di 3 april wo 11 april PSV (Ned) Lt Liverpool (Eng) fi Athene, Olympisch Stadion, woensdag 23 mei 2007 wo 4 april di 10 april 7 Chelsea (Eng) Valencia (Spa) 1 wo 25 april/di 1 mei De eerdere nederlaag, eind novem ber, torst zijn team niet mee, meent Koeman. „Toen waren we al geplaatst. Dit zullen totaal ande re wedstrijden worden. We heb ben ongetwijfeld kansen om een ronde verder te komen." Als PSV daarin slaagt, stuit het in de halve finale op de winnaar van Chel sea-Valencia. Vooral het verdedigende karakter van Liverpool maakt de tweestrijd tot een zware. Koeman: „Hun coach Benitez is veel bezig met ver dedigen. Langs de lijn gebaart hij constant: terug, terug, terug." Ook de spelers van PSV hadden liever een andere tegenstander ge zien dan opnieuw Liverpool. Maar eigenlijk maakte het Timmy Sim ons niet veel uit. „Het is jammer. Maar ook niet meer dan dat. We pakken het zoals het komt." Liverpoolmaakte in de dubbele ontmoeting met Barcelona in de achtste finales veel indruk. Sim ons: „Ze spelen vanuit een goede organisatie, net als wij. In die zin zijn we vergelijkbaar en zal het een steekspel worden." „Liverpool herbergt veel werk kracht en heeft daarbovenop indi viduele klasse, jongens die het ver schil kunnen maken. Denk aan Steven Gerrard. De ploeg kan heel geduldig zijn, leunde in Camp Nou achterover, maar maakt wel twee doelpunten. Heel knap." Overigens worden Simons en Bayern München-verdediger Da niël van Buyten de eerste Belgen in de kwartfinale van de Cham pions League ooit. Er zijn Belgen die ooit verder reikten in het be langrijkste Europese toernooi, zo als bijvoorbeeld Erik Gerets met PSV, maar toen heette het nog Eu ropa Cup 1. In Liverpool was Rafael Benitez, coach van The Reds, er als de kip pen bij om te melden dat PSV niet onderschat mag worden. „We mogen niet in dezelfde val trappen als vorig jaar tegen Benfi- ca. Toen waren we ook favoriet, maar verloren we twee keer. PSV heeft een goed team en heeft zich verbeterd sinds de wedstrijden in de poule." De huidige Liverpool-speler en oud-PSV'er Boudewijn Zenden be nadrukte dat het uitschakelen van Arsenal in Engeland als 'een fantas tische prestatie van PSV' wordt ge zien. „Mede daarom kun je wel stellen dat er geen onderschatting aan te pas komt. PSV kan het iedereen lastig maken." HW PSV-trainer Ronald Koeman is licht teleurgesteld nadat zijn ploeg in de kwartfinale van de Champions League opnieuw aan Liverpool is gekoppeld. Trainer verrast door vier tegengoals van AZ tegen Newcastle. door Barry van der Hooft rotterdam - Feyenoord treedt morgen in de uitbeurt bij AZ aan zonder Theo Lucius. De aanvoer der kampt net als voor de winter stop met een hamstringblessure. „Het is te risicovol om hem te la ten spelen", zei Erwin Koeman. „Zeker met het oog op de komen de weken." Zonder Lucius, maar met de weer fitte Alfred Schreuder, probeert Feyenoord in Alkmaar een stap dichter bij de play-offs te komen. De Rotterdammers verdedigen een voorsprong van zes punten op Heerenveen, Roda JC en NAC. Bij een nederlaag kan de vijfde plaats dus serieus in gevaar ko men. Koeman: „We zijn nog niet honderd procent zeker van de play-offs. Daarom is dit, ook met het oog op de concurrentie, een belangrijke wedstrijd. We kunnen tegen AZ goede zaken doen, maar ik vind het nog te vroeg om al ver der te kijken." Eerder dit seizoen won Feyenoord in de eigen Kuip met 3-2 van AZ. Over geluk had de ploeg toen niet te klagen. „Toch denk ik dat wij te gen ploegen als AZ redelijk kun nen voetballen. Vorig jaar verloren we in Alkmaar met 1-0, maar dat vond ik destijds onverdiend. Daar bij kwam dat we een dag eerder met de hele selectie aanwezig wa ren bij de begrafenis van de doch ter van Alfred Schreuder. Daar door was het een moeilijk week einde." Koeman, die gisteren met zijn se lectie een besloten training afwerk- Feyenoord neemt morgen in het duel met AZ geen risico's met aanvoerder Theo Lucius; hij speelt niet. Doelman Henk Tim mer keert terug onder de lat. te, zag donderdag op televisie hoe AZ onderuit ging in Newcastle. Het duel gaf hem nieuwe inzich ten. „We weten allemaal dat AZ de best voetballende ploeg van Neder land is. Maar ze hebben ook kwets bare plekken, anders verlies je niet met 4-2. Ik had niet verwacht dat ze vier goals tegen zouden krijgen, maar iedereen kan eens een min dere dag hebben." Doelman Henk Timmer (ex-AZ) keert morgen terug onder de lat. De reservekeeper van Oranje ont brak afgelopen zondag tegen Roda IC (1-1) wegens familieomstandig heden. Hij werd vervangen door de Egyptenaar Sherif Ekramy. Jaap Stam is vraagteken voor uitwedstrijd van Ajax tegen FC Twente. door Thomas Rijsman amsterdam - Ajax speelt morgen tegen FC TWente, met de huidige stand van zaken de tegenstander in de eerste ronde van de play-offs. Maar Henk ten Cate heeft nog hoop op de landstitel. „Opgeven zou belachelijk zijn." Voor de wedstrijd tegen FC Twen te zullen wederom een aantal jeugdspelers in de selectie worden opgenomen. Of Jaap Stam aan spe len toe komt is nog twijfelachtig. De verdediger kampt met na- weëen van een hamstringblessure, waardoor hij het tegen Heeren veen slechts één helft volhield. Ten Cate: „Er is een mri-scan ge maakt en er is niks kapot. Hij heeft nog wel last. Maar je weet het nooit met )aap. Hij is een bik kel." Met FC TWente treft Ajax een ploeg in vorm. Ten Cate: „Omdat zij thuis spelen hoeven wij nu een keertje niet het spel te maken. Dat is altijd een stuk eenvoudiger voet ballen." Ondanks een gat van tien punten naar koploper PSV heeft Ten Cate nog steeds de hoop op een landstitel. „Dat klinkt belache lijk, maar opgeven is nog belache lijker." amsterdam - Met een heuse sam baband en zesduizend gelukskaar- ten vierden de spelers en techni sche staf van Ajax gisteren de 24e verjaardag van Leonardo. De Brazi liaan, die afgelopen zondag een kruisband scheurde, wist niet wat hij meemaakte toen hij even in de Arena verscheen. Een sambaband speelde de Portugese versie van 'Happy birthday to you'. Nauwe lijks bijgekomen van de verbazing kreeg hij ook nog eens zesduizend steunbetuigingen van supporters. „Hij hield het bijna niet droog", be vestigde trainer Henk ten Cate. Mercedes-Benz De Roterij 7, 4328 BB Burgh-Haamstede Tel. 0111 - 65 42 92, fax 0111 - 65 44 93 Voor actuele voorraad: www.louwerse-mb.nl Contactpersonen: Jules de Kort 06 - 23 85 70 19 Patrick de Block 06 - 23 81 32 49

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 56