erger doorstaan, toch? Kaart voor recreatievaart K Peijs wil samen aan de slag- 4 zaterdag 10 en zondag 11 maart www.janstins.nl Jtttl StillS uurwerk-/instrumentmaker Damplein 7 4331 GC Middelburg 0118-636635 PZC Zaterdag 10 maart 2007 49 Woensdag 7 maart Gestart met een tour langs de stembureaus. Fantastisch dat oude ren stemmen nog echt als een voorrecht zien. Dat doe je dus ge woon. Het zal niet toevallig zijn dat drie van de vijf bureaus die ik bezoek in een zorgcentrum zijn in gericht. Het welkom daar is hart verwarmend en tegelijk hartver scheurend. Eén mijnheer meldt met tranen in zijn ogen dat hij voor het laatst stemt. Ik krijg er ook een brok van in mijn keel. 's Middags neem ik in Den Haag af scheid van Melanie Schultz, mijn staatssecretaris. We hebben ontzet tend goed samengewerkt. Toen ze me destijds in de eerste week ver telde dat ze kinderen wilde, was mijn antwoord: doen. Over je ge zin ga je immers zelf en niemand anders. Snel weer terug naar Zeeland. Bij Rotterdam mijn eerste file van die week. Arriveer op het moment dat de rechtstreekse uitzending van Omroep Zeeland start. Op het eind van de avond ben ik ongelofe lijk trots op het feit dat Zeeland, na Friesland, het hoogste opkomst- cijfer heeft. Probeer in de drukte de lijsttrekker van de SP te vinden. Haar partij heeft vier zetels gewon nen. Dat is een forse prestatie. Het lukt me niet dat tegen haar per soonlijk te zeggen. Moet wennen aan het feit dat ik nu geen partijpo litieke commentaren op de uitslag meer kan geven. Boven de par tijen, weet je nog? Thuis kan ik nog net het staartje zien van het lijsttrekkersdebat. Donderdag 8 maart Internationale vrouwendag. Orde en veiligheid: een kerntaak van de commissaris. De eerste ontmoe ting is met ]an Lonink. Naast bur gemeester van Terneuzen is hij ook voorzitter van de Veiligheidsre gio. Bespreek met hem ons beider inzet en ambities. Ik heb als minis ter geleerd dat het ongelofelijk be langrijk is om je rol goed te ken nen. Dat geldt zeker in tijden van crises en rampen. Voortdurend word ik herinnerd aan mijn uit spraak tijdens het diner met de burgemeesters op mijn 2e dag. In Zeeland moeten we het met z'n veertienen doen. Dertien gemeen ten en de provincie. Jan zet dan zijn andere pet op en vanaf dat mo ment ben ik op werkbezoek in zijn gemeente. Het is het eerste uit een reeks van dertien. Op mijn ver zoek starten we met de gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen. Die regio ken ik minder goed. Ik zie nu het prachtige landschap en de grote be drijven in de Kanaalzone en hoor over de Brede School en de ver slaafdenzorg. We lopen natuurlijk uit en missen de fractievoorzitters. Excuses heren(?). 's Avonds een ontmoeting met (hoofd)redacteuren van de regio nale media. Dit keer stel ik de vragen. Dat zal zo wel niet blijven. Aardig om elkaar op deze manier te leren kennen. Neem afscheid van Jeroen van Herwijnen van de NCRV met het laatste interview van de week voor het radio dagboek. Naar huis om me voor te bereiden op een zeer vroeg ontbijt met 20 Zeeuwen en op mijn installatie. Onze kinderen en kleinkinderen komen ook. Ach, de Abdij heeft erger doorstaan, toch? Nieuwe commissaris van de koningin is tegen eilanddenken. door Rinus Antonisse middelburg - De provincie dichter bij de mensen brengen. Samenwer king bevorderen, géén eilandden ken. Met de oproep 'we moeten de brug over en de tunnel door' nam Karla Peijs gisteren in Middelburg officieel de functie van commissa ris van de koningin in Zeeland op haar schouders. Haar eerste toespraak tot Provincia le Staten had als rode draad samen werking. Voor een mooi, duur zaam en bedrijvig Zeeland. Door nauwe contacten te onderhouden met mensen, bedrijven, maat schappelijke instellingen en ande re overheden, wil ze dat bereiken. Een andere opdracht die Peijs voor ogen staat is het vergroten van de veiligheid, met name die in het verkeer. Ze noemde het aantal verkeersslachtoffers in de provin cie onaanvaardbaar hoog. „Mijn motto is: Zeeuwen bin zunig, voor al op elkaar." Peijs kreeg in de Nieuwe Kerk een warm en enthousiast (staande ova tie) onthaal. W. Kolijn, waarne mend voorzitter van de Staten, ge waagde van een 'blijde inkomst' van Zeelands 18e commissaris van de koningin sinds de vorming van de provincie in 1814. Gedeputeerde A. Poppelaars ver wachtte dat de nieuwe commissa ris zich ontpopt als bruggenbou wer tussen burgers, bedrijfsleven en overheid. Om te zorgen voor ge baande paden gaf hij haar een sneeuwruimer. Poppelaars verze kerde Peijs dat ze een nadrukkelij ke plaats krijgt in het dagelijks pro vinciebestuur en bij uitvoering van het werkprogramma. H. Adriaansens, hoofd van de Roosevelt Academy, constateerde dat Zeeland een provincie is die geen last van 'de remmende voor sprong' heeft. Hij zag dat als een pluspunt. De traditie van eigen heid en de kleine schaal - 'wat an deren een achterstand noemen' - zet de provincie volgens hem juist op een voorsprong. Statenlid C. van Beveren, die voor zitter van de solliciatiecommissie was, merkte op dat de commissa ris van de koningin een beetje de burgemeester van de provincie is. Ook hij stak de loftrompet over de Zeeuwse, menselijke schaal. Van Beveren verwachtte dat Peijs daar in prima zal opereren. SPECTACULAIRE UITVERKOOP IN DE WOONGALERIJ za. van 09.00 tot 18.00 uur, zo. van 12.00 tot 17.00 uur DE WOONGALERIJ kaaistraat 9-13 4484 CS Kortgene, Tel. (0113) 30 24 30 Logischer opzet gaat uit van de vaarroutes die de watersporter volgt. door René Schrier middelburg - Rijkswaterstaat Zee land heeft een kaart voor de recrea tievaart in Zeeland uitgegeven. Daarop staan een overzicht van de doorgaande vaarroutes, de brug gen en sluizen en de marifoonka nalen in zuid-west Nederland. In het verleden was het gebruike lijk dat Rijkswaterstaat ieder jaar een dergelijke kaart uitgaf, vertelt A. van der Wees, adviseur binnen vaart en recreatievaart van Rijks waterstaat Zeeland. Maar sinds 1999 is dat verwaterd. Overleg tussen verschillende belan gengroepen in de sfeer van de wa tersport heeft er toe geleid dat dit jaar de kaart weer is uitgegeven. Van der Wees wijst er op dat de opzet wel wat logischer is dan in het verleden. Toen stonden de afzonderlijke bruggen en sluizen wel vermeld, maar als een watersporter een rou te wilde volgen moest hij zelf puz zelen welke objecten hij passeert en wat daarvan de openingstijden zijn. In de nieuwe kaart is de informa tie opgenomen, uitgaande van de vaarroutes. Een gebruiker van de kaart kan een route uitstippelen en met de kaart in de hand ziet hij dan welke objecten hij tegenkomt en wat voor openingstijden en ma rifoonkanalen daar bijhoren. DE WOON •orzitter van de Staten de voorzittershamer aan de nieuwe commissaris van de koningin, Karla Peijs. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51