Hebises! belevenis van formaat Medewerkster Blaauwe Hoeve pleegt fraude 91 Kindermuseum Verzekeraars praten over scheepsberging Informatie alleen met pauzeknop Verklede mensen die kort vertellen PZC Zaterdag 10 maart 2007 3 COMMENTAAR Zeeland zint op mogelijkheden om nog attractiever te worden voor toeristen. Dat is hard nodig, want er zijn inmiddels talrijke zonzekere en bovendien spotgoedkope alternatieven voor de Zeeuwse kust. Om die reden verdient elk nieuw initiatief warme belangstelling van de provincie. Zeker als het een ambitieus plan betreft. Ambitieus zijn de plannen van Scoop en de Hogeschool Zeeland voor een themapark voor kinderen op Noord-Beveland zeker. De initiatiefnemers denken jaarlijks 100.000 bezoekers naar het park te kunnen lokken. Niet met makkelijk vermaak, maar met historie. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar krijgen op een aantrekkelijke en uitdagende wijze het verhaal van Zeeland opgediend in een 'levensechte totaalomgeving'. Uiteraard is een themapark niet alleen voor Noord-Beveland, maar voor heel Zeeland een aanwinst. Het lokt dagjesmensen naar de provincie. En voor de toerist die langer in Zeeland verblijft komt er een aantrekkelijke attractie bij. Het heeft natuurlijk geen zin om te investeren in luchtkastelen, maar als nader onderzoek uitwijst dat het plan van Scoop en Hogeschool Zeeland realiteitszin heeft, verdient dit initiatief krachtige ondersteuning. Want het is duidelijk dat Zeeland is gebaat bij uitvoering van dergelijke plannen. En het is al even duidelijk dat zo'n plan nooit gerealiseerd kan worden zonder steun van de provincie. Gezien de belangen voor Zeeland, mag van gedeputeerde Harry van Waveren een positieve houding worden verwacht. Zijn eerste reactie is wel erg afhoudend. Je vindt de auto die ie zoekt Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl Verzorgingscentrum ontslaat werkneemster na diefstal geldbedrag. door Raymond de Frel HULST - Een werkneemster van ver zorgingscentrum De Blaauwe Hoe ve in Hulst is betrapt op fraude met een pinpas van haar werkge ver. De vrouw nam voor eigen gebruik honderden euro's op met het bankpasje. Ze is met onmiddellijke ingang ontslagen. Elke afdeling van De Blaauwe Hoe ve heeft beschikking over een ei gen pinpas, legt directeur L. Janse van zorgstichting Curamus uit. „Wij werken met teambudgets. Er bleek geld verdwenen, maar we konden niet achterhalen waaraan dit was besteed. Dan ontstaat na tuurlijk een heel vervelende situa tie. Ook onder het personeel, want op den duur kijkt iedereen naar iedereen met een vragende blik van 'wie heeft het gedaan?' Uiteindelijk bleek een medewerk ster, die hier toch al heel wat jaren rondliep, de dader te zijn. Onbe grijpelijk." Aan de hand van videobeelden in een bankgebouw werd de vrouw geïdentificeerd. Begin vorige week werd zij door de politie met die beelden geconfronteerd, waarna ze de diefstal bekende. Janse: „Dit soort mensen willen wij niet in Een medewerkster van De Blaau- we Hoeve in Hulst heeft voor honderden euro's gefraudeerd. Een andere medewerker werd vo rig jaar ook betrapt op diefstal. onze instelling hebben. In een sec tor waarin met veel kwetsbare mensen wordt gewerkt, moet je in de eerste plaats kunnen bouwen en vertrouwen op medewerkers." Vorig jaar werd geld gestolen van bewoners. De dader was een me dewerker van De Blaauwe Hoeve, die pas in dienst was. Ook die werd direct ontslagen. Later in het jaar werd kleding van een bewo ner gestolen. Het nieuwe incident is geen reden om het beleid aan te passen, zegt Janse: „Wij laten ons niet leiden door incidenten." VERREBROEK - De berging van het gekapseisde ro-roschip Republica Di Genova in het Verrebroekdok bij Antwerpen wordt mogelijk een kwestie van weken. De verzeke raars van het schip bakkeleien over de kostprijs van zo'n operatie. Gaat er te veel tijd overheen, dan is het schip zo goed als zeker rijp voor de sloop. Het 50.000 ton met ende schip, dat donderdag op het punt stond met 100 containers en 200 auto's en vrachtwagens te ver trekken naar Angola, kapseisde in nauwelijks een half uur tijd. Vol gens experts als gevolg van een technisch mankement. Kindermuseum Zeeland Scoop heeft plannen ontwikkeld voor een kindermuseum op Noord-Beveland. Hoe zou een wandeling door dat themapark er uit kunnen zien? entree prehistorische woning Fort Rammekens historische figuren Schefdeloods vliedberg TENTOONSTELLING beelden Toorop-pivïljöen Westerscheldeti maquette Deltawerken in 1953 ondergelopen boerderij vissersschip Aniek Buijsrogge „Een buitenmuseum is een goed idee, vindt Aniek Buijsrogge (10) uit Goes. Plaatjes kijken met uitleg is mooi als het om het Van Goghmuseum gaat, ervoer Aniek. Maar in Zeeland wenst ze contact met natuur en dieren. „Je kan best een computerspel in een museum gebruiken over hoe Zeeland vroe ger was, als er maar een pauze knop op zit." Want je wilt als kind, zeker als de zon schijnt, op tijd weer naar het water toe. Manuel Bagourakis PZC Willem Adnaansens „Het is wel leuk als er dingen ver teld worden bij wat je ziet, maar dan wel verschillende mensen en niet te lang en dan wel met een pak aan. Als van een piraat of zo." Dat brengt je in de sfeer, vindt Manuel Bagourakis (9) uit Goes. Naast Arsenaal en Iguana en het streekaanbod is een kindermu seum hard nodig, vindt Manuel. Hij pleit voor een kinderreferen dum. „Als ik erover mag stemmen, dan stem ik voor!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3