Zeeland Visserij verandert de koers Komst van kwekerij uitgesteld 125,- voorjaarscollectie 2007! Entmiddag in fruitmuseum Wij presenteren onze nieuwe Geld aanpak spoorhinder Agressieve automobilist slaat Zierikzeeënaar met zaklamp WPZC Zaterdag 10 maart 2007 3 7 Delta Farm overlegt volgende week weer met bezwaarmakers. door Willem van Dam kapelle - De plannen om in de Willem Annapolder bij Kapelle een omvangrijke zagerkwekerij te vestigen zijn zeker met een half jaar vertraagd. Aanvankelijk was het de bedoeling om de kwekerij in het eerste kwar taal van dit jaar te openen. Dat zal echter, zo verwachten wethouder G. Burger van Kapelle en directeur B. Meijering van het betrokken be drijf, pas in het najaar worden. Be langrijkste oorzaak van de vertra ging vormen de bezwaren die een aantal landbouwers, fruittelers en het kassenbedrijf Seasun tegen de plannen hebben ingediend. Delta Farm (nauw gelieerd met het bedrijf Topsy Baits dat bij Wil- helminadorp wormen voor de hengelsport kweekt) wil in de Wil lem Annapolder een dertig hecta re omvattende zagerkwekerij vesti gen. De zagers die er worden ge kweekt, worden in Wales tot vis- vervoer verwerkt. Deze week heeft Delta Farm over de gerezen problemen opnieuw overleg gehad met de gemeente Kapelle. Het bedrijf gaat maandag weer rond de tafel zitten met de bezwaarmakers. Zowel wethouder Burger als directeur Meijering heeft goede hoop dat de partijen er uit komen. kapelle - Het fruitteeltmuseum aan de Biezelingseweg in Kapelle houdt vandaag vanaf 13.00 uur de jaarlijkse entmiddag. Kwekers zijn aanwezig om met een entgriffel en onderstam een boompje te 'maken'. Bezoekers mogen zelf enthout meenemen. De enten (eenjarige scheuten) moeten wel 's morgens vers ge knipt zijn. Ook kan enthout worden gebruikt van de vele vruchtboomrassen in de museumtuin. Vismijnen voorzien langzame omslag naar duurzaam vissen. door Frank van Cooten en Harmen van der Werf breskens - Directeur F. Lokerse van de Zeeuwse Visveiling in Bres- kens en Vlissingen laat zich niet op stang jagen door Albert Heijn en Super De Boer. Die overwegen tong en schol uit de schappen te halen. De twee Nederlandse supermarkt ketens willen bij de verkoop van vis rekening gaan houden met hoe de vis is gevangen en of er sprake is van overbevissing. Duurzame visverkoop heet dat. Tong en schol dreigen dan af te vallen. C. Wool- thuis, manager kwaliteit en milieu bij Laurus (Super De Boer), zei daarover gisteren in deze krant: „Schol en tong zijn ook zo be dreigd dat we misschien helemaal stoppen met de verkoop van die platvissen." Tong en schol zijn voor Zeeuwse vissers de belangrijkste vissoorten. Toch reageert vismijndirecteur Lo kerse vrij onderkoeld op de mede deling van met name Laurus. Het merendeel van de verse vis die op Nederlandse visafslagen wordt aan gevoerd, komt namelijk niet in de schappen van Nederlandse win kels terecht. Schol wordt veelal ver werkt tot filets, waarvan Italië tra ditioneel de grootste afnemer is. Tong vindt als dure, luxe vis voor al zijn weg naar (buitenlandse) res- De Zeeuwse vismijnen zeggen niet al te zeer te zullen lijden on der een besluit van Albert Heijn en Super De Boer om geen tong en schol meer te verkopen. taurants. De gevolgen van 'een boycot' door Nederlandse super markten mogen beperkt zijn. Het signaal dat zij afgeven, is in de vis serij al wel overgekomen. De maxi maal te vangen hoeveelheden tong en schol zijn nog nooit zo laag ge weest als dit jaar. Hoge gasolieprij- zen dwingen tot aanpassingen. Het aantal dagen dat vissers op zee mogen zijn, is fors beperkt. Lokerse constateert: „De sector zit zeker niet stil, maar niemand kan verwachten dat de omschakeling naar duurzame visserij van de ene op de andere dag is geregeld." WILHELMINADORP - Een curieus bouwsel, op het Katseveerse strandje in Wilhelminadorp. Een aan tal langere en kortere paalhoofden in een cirkel en een hele lange stam in het midden. Wat is het? Dat vroeg ook gastvrouw J. van der Weel van restaurant Katseveer zich af. Het moet, zo werd haar verteld door de werkmannen, een scheepswrak voorstellen, de lange paal is de mast. „Geen gezicht", vindt ze. „Die mast verstoort het uitzicht voor onze gasten." Bij aannemer Van Sab- ben in 's-Heer Arendskerke, die de palen donder dag plaatste, wordt het verhaal bevestigd. Het scheepswrak-idee klinkt woordvoerster W. van Meegen van de gemeente Goes, de opdrachtge ver, echter vreemd in de oren. „Die palen dienen om het zand bij elkaar te houden en het opstui ven tegen te gaan." foto Willem Mieras DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 0113 227607 www.delscher.nl wilhelminadorp - Een 35-jarige automobilist uit Zierikzee is gister ochtend rond kwart voor acht door een onbekende automobilist met een zaklamp op zijn knie ge slagen, omdat hij het kenteken van de man wilde noteren. Dat gebeur de op de Deltaweg bij Wilhelmina dorp. De Zierikzeeënaar had ge zien dat de automobilist op de Zee- landbrug meerdere auto's inhaal de, ondanks een inhaalverbod. Bij Kats haalde hij ook de Zierikzeeë naar in. Bij de verkeerslichten op de Deltaweg bij Wilhelminadorp stapte hij uit, opende het portier van de de 35-jarige man en sloeg hem met een zaklamp hard op zijn knie. De politie is op zoek naar getuigen van het incident. Zij kunnen bel len naar 0900-8844. goes - De provincie heeft één mil joen euro verdeeld onder de ge meenten Kapelle, Reimerswaal en Goes voor geluidwerende maatre gelen op en aan de Zeeuwse spoor lijn. Die zijn nodig met het oog op de groei van het goederenvervoer per spoor. Kapelle krijgt ruim een half mil joen euro voor de aanleg van een vijfhonderd meter lange grondwal langs de nieuwe wijk Zuidhoek in Biezelinge. Reimerswaal ontvangt 340.000 euro voor de plaatsing van geluidsschermen over een lengte van vierhonderd meter, on der meer in Krabbendijke en de Stationsbuurt. Goes beurt twee ton voor de instal latie van raildempers over een lengte van 200 meter. Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes ambiance tel: 0113-22 22 31 !£v goes@ambiance-zonwering.nl www.te korting op elektrische garagedeuren en 2e handzender gratis wJSvttöASrS Crawford Normstahl I Laban Schelde Rijnweg 6 4691 RW Tholen tel. 0166-60 28 23 tholen@ambiance-zonwering.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39