Gemeente praat met winkeliers Fonteyne 'Vlissingen kan niet zonder Aldi' Uitblinken op z'n Waterschap is al maanden doelwit van metaaldieven 3 4 1 Zaterdag 10 maart 2007 pzc W De Aldi moet de 'tent' aan de Glacisstraat verlaten en de gemeente heeft geen geschikte locatie voor de supermarkt. foto Ruben Oreel Vaste klanten van de supermarkt laten het er niet zomaar bij zitten. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Vandaag kunnen Vlis- singers voor de laatste keer bood schappen doen bij de Aldi. Vaste klanten slaan alarm. Met boze brie ven en een stapel handtekeningen voor de gemeente. „Daar zat ze", wijst verkoper John ny Blokpoel naar de inpaktafel. „Een oudere dame van 82. De hele dag heeft: ze handtekeningen verza meld. Vanaf het moment dat we open gingen, tot een uur of elf. Toen werd ze afgelost." Het vertrek uit Vlissingen is niet vrijwillig. De supermarkt moet de 'tent' aan de Glacisstraat verlaten en de gemeente heeft geen nieuwe locatie voor ze. Ja, een plek in de kelder van de Fonteyne, maar daar bedankt de Aldi voor: lastig te be voorraden en niet prettig voor het personeel om altijd uit het dag licht te zijn. Het personeel staat niet op straat, zegt Blokpoel. „Met nog twee an deren ga ik naar onze filialen in Middelburg, drie gaan naar Sou burg, eentje naar Terneuzen en De Aldi in Vlissingen is vandaag voor het laatst open. De winkel keten verlaat de stad, omdat het niet in de Fonteyne wil zitten en geen andere ruimte kan vinden. twee naar Goes." Vaste klanten? Die en daar, die mevrouw in dat karretje, tipt bedrijfsleider Bliek, die verder niks zeggen mag van zijn bedrijf. De dame in kwestie laadt het mandje van haar scoot- mobiel vol met pakken koffie. Ze hamstert. „Ik probeer maar extra in te slaan, want straks kan het niet meer. Waar ik dan boodschap pen ga doen? Daar heb ik nog niet over nagedacht, om eerlijk te zijn. De Lidl is te ver voor mij en de Al- bert Heijn kan ik niet betalen." Onbegrijpelijk, verzucht mevrouw Muller. „Een stad als Vlissingen kan niet zonder een Aldi. Ik ga er altijd even naar binnen, als ik naar de stad ga. Een fijne zaak, ik vind het jammer dat die weggaat. Maar wel begrijpelijk. Ik zou ook niet in een kelder willen zitten." Hoofdschuddend staat Marie-An- ge Hogerheide bij de blikken kat tenvoer. „Weet je .hoeveel Duitsers hier in de zomer komen? Dan staan ze op vrijdag tot aan de yog hurt in de rij voor de kassa. De ge meente is hartstikke gek dat ze de Aldi laat gaan. Zo verlies je niet al leen de Aldi, maar ook andere win keliers. Want die Duitsers gaan naar Middelburg en die komen niet meer terug." Financiënwethouder Conny Seij- bel vindt het ook jammer, maar ziet geen mogelijkheden meer de Aldi voor Vlissingen te behouden. „Anders had ik die heus wel be nut." Belangenorganisaties willen ondernemers samenbrengen. door Maurits Sep VLISSINGEN - De belangenorganisa ties voor ondernemers MKB en Mitex gaan proberen ondernemers rond de Fonteyne in Vlissingen bij elkaar te brengen. Zij hebben dat gisteren afgesproken met wethou der C. Seijbel. De ondernemers komen nu afzon derlijk of in klein verband op voor hun belangen, die volgens hen worden geschaad door de bouw van de Fonteyne. Een groep van negen heeft vorige week een brief geschreven aan de gemeente met een claim voor geleden schade. Een groep van zeven, andere, on dernemers heeft gisteren met MKB en Mitex gesproken met Seij bel. Los van deze twee groepen opereert de Vereniging Winkelcen trum Vlissingen. Man in Goes gepakt na aanrijding in Vlissingen GOES - Een 51-jarige man uit Vlis singen is donderdagmiddag aange houden in Goes. Hij reed door na dat hij in de Rembrandtlaan in Vlissingen een 68-jarige fietsster uit die plaats met zijn aanhangwa gen raakte. Hierdoor viel de vrouw en moest zij met een gewonde en kel naar het ziekenhuis worden vervoerd. De man kon in Goes worden aangehouden. Na verhoor is hij vrijgelaten. Leerlingen Pontes houden filmfestival Goes - De Pontes Scholengroep houdt 16 maart het Pontes Filmfes tival voor de brugklasleerlingen in Goes. Het festival wordt georganiseerd door leerlingen van de school. The ma van de avond is Bling Bling 8c Glamour. Het geld dat ingezameld wordt met de moviemarathon gaat naar Amnesty International. H. Knuyt van de mannenmode zaak aan de Oude Markt heeft met een collega-ondernemer de taak op zich genomen de ondernemers rond de Fonteyne bij elkaar te brengen, bevestigt hij. „We gaan ook proberen het contact met de winkeliersvereniging op te starten en sterker te maken. Door een team te vormen kunnen we ook meer een vuist maken." Op haar beurt is wethouder Seij bel ook blij met het streven naar eendracht. „Het is voor ons veel ge makkelijker communiceren als de ondernemers gezamenlijk naar buiten treden. Nu moeten we steeds met verschillende groepen praten." Zowel Seijbel als Knuyt zijn tevre den over het verloop van het ge- De gemeente Vlissingen en on dernemers rond de Fonteyne hebben gisteren een goed ge sprek gevoerd over de proble men in de binnenstad. Voorlichting ouderen over nieuwe WMO oostkapelle - Drie ouderenorga- nisaties houden maandag 19 maart een voorlichtingsbijeenkomst over de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning. De bijeenkomst is bedoeld voor 50-plussers. Sprekers van Zorgstroom en de gemeente Veere beantwoorden vragen en ge ven uitleg over hoe deze wet in de praktijk wordt gebracht. Geïnteres seerden zijn vanaf 14.00 welkom in de Halve Maan te Oostkapelle. Volksliedjesconcert met uitbeeldingen middelburg - Vocaal ensemble Musica Cordis brengt zaterdag 17 maart oude volksliedjes ten geho re. Zowel oude Nederlandse lied jes als liedjes uit andere delen van Europa en de Verenigde Staten. Deze worden niet alleen gezon gen, maar voor een deel ook uitge beeld. Bezoekers zijn vanaf 15.30 uur welkom in de Doopsgezinde Kerk te Middelburg. sprek. „Niet verkeerd", oordeelt de ondernemer. „We hebben elkaar beter leren kennen", constateert de wethouder. Seijbel zegt zelf het contact te heb ben gezocht, naar aanleiding van het dreigement van de belangenor ganisatie voor winkeliers in de mo de en textiel Mitex dat Vlissingen op een zwarte lijst gezet zou wor den. Hoe het met die lijst staat en of Vlissingen er daadwerkelijk op komt, is niet bekend. „We hebben er eigenlijk niet meer over gespro ken", stelt Seijbel. „We hebben vooral vooruitgekeken naar hoe het verder moet." Maar ook daarover zijn nog geen afspraken gemaakt. Eerst moeten de evaluaties van de Stichting Fon teyne en de gemeente over de be steding van geld voor activiteiten klaar zijn. Volgende week ver schijnt de eerste, kondigt Seijbel aan. Over twee weken spreken MKB, Mitex, de ondernemers en de gemeente verder. Vrouw belandt met auto in de sloot krabbendijke - Een 19-jarige auto mobiliste uit de gemeente Rei- merswaal is gisterochtend even na half zes gewond geraakt toen ze met haar auto in de sloot naast de N289 belandde. De vrouw raakte door nog onbe kende oorzaak met haar personen auto van de weg. Het voertuig is to taal vernield. De vrouw is per am bulance naar het ziekenhuis ver voerd voor verder onderzoek. Veertienjarig meisje gewond bij aanrijding middelburg - Een veertienjarig meisje uit Middelburg is gistermor gen rond acht uur gewond geraakt bij een aanrijding op de Parklaan in haar woonplaats. Volgens de politie werd ze aangere den door een 17-jarige bromfietser toen ze afsloeg. In het ziekenhuis werd geconstateerd dat ze een her senschudding had. De politie on derzoekt het ongeval. Bliksemafleiders en verkeersborden zijn populaire buit door Maurits Sep RrTTHEM - De schade loopt inmid dels in de tienduizenden euro's. Waterschap Zeeuwse Eilanden wordt al maanden geplaagd door dieven die het gemunt hebben op metalen. De recentste diefstal is in de nacht van woensdag op donderdag ge pleegd. Toen was de rioolwaterzui vering in Ritthem het doelwit. Die ven namen voor tienduizend euro aan koper, roestvrij staal en alumi nium mee. De buit bestond uit op zienbarende voorwerpen: twee lantaarnpalen van zes meter, een roestvrijstalen pijp van tien meter, koperen pijpen met een totale lengte van 25 meter en een raam werk van zes meter. De gebouwen van de rioolwater zuivering waren in november al eens bezocht door dieven. Destijds werden de bliksemafleiders meege nomen. Deze week stalen ze ook de laatste restjes die in november waren blijven zitten. Bliksemaflei- 1^ Dieven hebben het gemunt op metalen van het waterschap. Bij de rioolwaterzuivering in Rit them bestond de buit uit lan taarnpalen en pijpen. ders zijn een populaire buit. Behal ve in Ritthem zijn ze ook gestolen van gemalen en gebouwen van het waterschap in Middelburg, de Wil lem Annapolder, Burgh-Haamste- de, Bruinisse, Biggekerke, Westka- pelle en Sint Philipsland. Ook ver keersborden en paaltjes worden vaak meegenomen. Het waterschap heeft van alle dief stallen aangifte gedaan. De politie kon gisteren niet vertellen of on derzoek al sporen heeft opgele verd. Het waterschap neemt intussen extra maatregelen om nieuwe dief stallen te voorkomen en vraagt mensen om tips over diefstallen door te geven. Volksdansgroep neemt deel aan internationaal festival in Denemarken. door Ronald Huijssen middelburg - Folklore-vereniging Medioburgum maakt op 18 juli een vijfdaagse trip naar een Euro pees volksdansfestival, dat dit jaar in het Deense Horsens plaats vindt. Het is niet het eerste buiten landse avontuur voor de Middel burgse vereniging, maar wel de eer ste deelname aan de jaarlijkse Eu- ropeade waaraan 140 groepen uit heel Europa meedoen. Bestuurslid Chris Schouls is ook van de partij, maar gaat niet voor de prijzen. „Wij doen het op z'n janboeren fluitjes." „Naast de volksdansvoorstellingen wordt ook veel aandacht besteed aan klederdracht. Verder is er mu ziek, zang en vinden er ook cul tuurreisjes plaats", vertelt Schouls. Er komt allerlei publiek op dit soort festivals af „Zolang het vol doende gesponsord wordt, komt jong en oud naar zo'n evenement jammer genoeg loopt die subsidie de laatste jaren nogal terug. Daar door verdwijnen gestaag folklo- regroepen." In vergelijking met Nederland speelt de volkscultuur in het bui tenland een veel grotere rol. „Voor al in Oost-Europa en landen als Spanje zitten overal volksdansgroe pen." In zulke landen kun je van volksdansen zelfs je beroep ma ken, weet Schouls. „Je ziet op festi-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36