Plan voor kindermuseum 11 «J pq ly 4 i wmmm Stenen en vuur op Westelijke jordaanoever 12° HET WEER: Zonnig en droog ■i£ 6S0ÖaaU6 y0fl>BiBS7 Machiel Kuijt na tien jaar uit Thaise cel Van der Have is uitgezaaid Spectrum Zaterdag 10 maart 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 59 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Groot themapark op Noord-Beveland maakt belevenis van Zeeland. door Ernst Jan Rozendaal WISSENKERKE - - De gemeenteraad van Noord-Beveland buigt zich volgende week over een plan voor een grootschalig kindermuseum. Dat is bedacht door consulent N. Out van Scoop. Op een terrein van minstens 15 hectare moet een the mapark verrijzen waarin bezoe kers door het geschiedenisverhaal van Zeeland wandelen en varen. Omdat een kindermuseum ont breekt, is het themapark een 'wel kome aanvulling' op het Zeeuwse aanbod, aldus Out. Door de 'unie ke' formule is het ook 'geen twee de Archeon of Watermuseum, geen derde Nemo, geen vijfde Ont dekhoek'. Noord-Beveland is de meest ge schikte locatie, vanwege de ruimte en de aanwezigheid van water. Bo vendien ligt het gunstig ten opzich te van aanrijroutes. Rondom een boerderij in bedrijf zouden allerlei historische locaties moeten worden nagebouwd, zoals een prehistorisch huis, een in 1953 ondergelopen boerderij - daadwer kelijk in het water en te bereiken met een bootje - en een segment van de Westerscheldetunnel. His torische figuren, wassen beelden en audiovisuele presentaties kleu ren de route door het verhaal van Zeeland verder in. Volgens Out kan het kindermuseum een 'toeris tische trekpleister van formaat' worden. Een aantal van 100.000 bezoekers per jaar acht hij reëel. Het themapark stimuleert de eco nomische bedrijvigheid en biedt werkgelegenheid. Ook wordt bijge dragen aan de revitalisering van het platteland. Het kindermuseum gaat zeker 10 miljoen euro kosten. Een groot deel daarvan denkt Out te kunnen halen uit verschillende (Europese) Een Noord-Bevelands kindermu seum dat - interactief - het ver haal van Zeeland vertelt, kan 100.000 bezoekers per jaar trek ken. Kosten: 10 miljoen euro. fondsen, niet alleen voor cultuur maar ook voor toerisme en econo mie. Ook rekent hij op instellingen als de Sponsorloterij. De jaarlijkse exploitatie wordt ge schat op 2 miljoen euro. Die is rond te krijgen als elke Zeeuw (via de gemeente) jaarlijks een euro be taalt en de provincie een structure le subsidie van 382.500 euro op ta fel legt. Gedeputeerde H. van Waveren (cultuur) spreekt van een 'interes sant concept', maar ziet een derge lijke subsidie op dit moment' nog niet zitten. Vooralsnog vraagt Out alleen een 'aanjaagbudget' om zijn plannen uit te werken. Pag 2 en 3: Zeelandverhaal als beleve nis van formaat. De Jager blijft bij hoge btw peepshows den haag - Peepshows moeten on der het hoge btw-tarief van 19 pro cent vallen want het zijn geen to neelvoorstellingen. Dit stelt staats secretaris De lager (Financiën). Hij tekent cassatie aan tegen de uit spraak van het Amsterdamse hof Dat bepaalde dat peepshows to neelvoorstellingen zijn, waarvoor het tarief van 6 procent geldt. Man in scheiding zaagt woning doormidden sonneberg - Een 43-jarige Duitser die in scheiding ligt heeft de ket tingzaag ter hand genomen om zijn helft van de boedel op te ei sen. De metselaar zaagde een hou ten zomerhuis doormidden. Zijn helft ging vervolgens op een vork heftruck en werd afgevoerd. Het huisje van zes bij acht meter was gemeenschappelijk bezit. Koreaan Lee sprint naar wereldrecord salt lake city - De Zuid-Koreaan Kang-Seok Lee heeft gisteravond in Salt Lake City een wereldrecord op de 500 meter geschaatst. Hij klokte een tijd van 34,25 seconden en scherpte daarmee de oude top tijd van de Japanner Joji Kato met 0,05 seconde aan. Lee verzekerde zich daarmee tevens van de wereld titel. Jan Smeekens was met de 13e plaats de beste Nederlander. Kindermuseum wordt een succes reageer op www.pzc.nl D66 over en uit 86% onefns 14% RAMALLAH - Een Palestijnse jongen slingert een steen naar Israëlische soldaten die zich bevinden achter brandende autobanden bij een controle post bij Ramallah op de Westelijke Jordaanoever. De Israëlische premier Olmert en de Palestijnse president Abbas voeren morgen overleg, voor de tweede maal in een maand. Het gaat er vooral om de communicatiekanalen open te houden, zei Olmerts woordvoerder, foto Pavel Wolberg/EPA SJEÏNHAUS GOES, Marconistraat 28 (Woonmall Goes), telefoon 0113-227077. Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkamploen.nl of bel 0800-1536. i tajLVan jole Advies en Management 1 www.vanjole.com Zeeland: 2, 3, 33 t/m 42; Binnen land: 4, 6 en 7; Buitenland: 9, 10 en 11; Meningen: 13 en 14; Cul tuur: 44 en 45; Agenda: 47; Sport: 53 t/m 61. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 UTmfr 8 711688 555547 organisatie voor thuiszorg Vragen over thuiszorg en Wmo? www.curadomi.nl 0113 - 33 30 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1