Klink opent aanval op diabetes Geen bewijs voor fraude in havens ■ran PZC 3,12 en 13 5 VACATURES Ro-roschip kapseist in dok Antwerpen Op zoek naar eerlijke vis Pasjes zijn plaag voor portemonnee Vrijdag 9 maart 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 58 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl Toename van 400.000 patiënten verwacht in de komende acht jaar. DEN HAAG - Nederland telt in 2015 één miljoen mensen met diabetes. Nu zijn dat er nog ongeveer 600.000. „Om die reden moeten we de komende jaren alles op alles zetten om te bewerkstelligen dat mensen gezonder gaan eten en meer bewegen", aldus minister van Volksgezondheid Klink. Door meer in te zetten op preven tie moeten de almaar stijgende kos ten voor de volksgezondheid wor den beteugeld. Klink praat daarom de komende tijd met ziektekostenverzekeraars. Die moeten hun cliënten aanspo ren beter op hun gezondheid te let ten, bijvoorbeeld door korting te geven op sportscholen of gezonde voeding (zoals cholesterolverlagen de boter) te vergoeden. Een aantal verzekeraars doet dat al. De maat schappijen zijn echter huiverig om te veel geld te investeren in de ge zondheid van hun verzekerden, zo dat die minder ziektekosten ma ken. Iedereen kan namelijk elk jaar overstappen naar een concurreren de verzekeringsmaatschappij. Dan profiteert de ene verzekeraar van de investering van de ander. „We zouden dat probleem voor de ver zekeraars kunnen oplossen door hen de wettelijke mogelijkheid te bieden meerjarige contracten af te sluiten met hun klanten", zei Klink gisteren. Nu geldt een zorg verzekeringspolis standaard voor één jaar. Ook onderzoekt Klink de mogelijkheid van een garantiefo nds dat zorgverzekeraars stimu leert te investeren in de gezond heid van hun klanten. Een maat schappij die geld uittrekt voor bij- Minister Klink van Volksgezond- heid roept de hulp in van zorg verzekeraars om mensen te be wegen tot gezonder leven ter voorkoming van diabetes. voorbeeld anti-rookcursussen is dan haar investering niet kwijt wanneer een verzekerde aan het eind van het jaar zijn polis opzegt. Een andere manier om de kosten in de zorg in de hand te houden, is inzetten op effectiever werken en technische innovatie, zodat het zelfde werk met minder mensen kan worden gedaan. „Iets wat hoe dan ook nodig is om het nijpende personeelstekort in de zorg te kun nen ondervangen", aldus minister Klink. Belg (40) overlijdt na bedrijfsongeval THOLEN - Een 40-jarige man uit Sint-Gillis-Waas (B) is gistermid dag rond vijf uur aan de gevolgen van een bedrijfsongeval overleden. De man raakte 's ochtends zwaar gewond op de bouwplaats van zorgcentrum Ten Anker in Tho- len. Hij kreeg een losgeschoten haak van een heistelling tegen zijn hoofd. De man overleed in het zie kenhuis in Rotterdam. Familie: ouders drama Hengelo verkozen dood HENGELO - Het gezinsdrama deze week in het Gelderse Hengelo was een geval van zelfdoding. Dat heeft de familie van de ouders la ten weten. De familie zegt een brief aangetroffen te hebben die de ouders hadden achtergelaten. Daarin zou staan dat de ouders sa men besloten een overdosis pillen te nemen en die ook aan de kinde ren toe te dienen. VERREBROEK - Het ro-roschip Republica di Genova van de Italiaanse rederij Grimaldi Lines is om half zes gisterochtend in de Waaslandhaven bij Antwerpen gekapseisd door een technisch mankement. Het vaartuig helde plots over naar stuurboord en sloeg om. De 34 bemanningsleden en negen passagiers waren toen al van boord. De kapitein merkte woensdagavond dat de stabiliteit van het 216 meter lange schip niet deugde. Een deel van de Italiaanse en Roemeense bemanning ging toen al van boord. Het is aan het optreden van de kapitein te danken dat de overigen zich gisteren tijdig in veiligheid konden brengen. Bij het ongeluk kwamen containers die bovendeks stonden en een aantal vrachtwagens, tussen kaai en schip terecht. Het schip wordt leeggehaald en op z'n vroegst begin volgende week overeind ge takeld. foto Albert Seghers Bent u de ALL-ROUND ONDERHOUDSMONTEUR die SBV zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. Strafzaak tegen bureau Humares is na één jaar geseponeerd. door Marcel Modde VLISSINGEN - Het Openbaar Minis terie heeft het strafrechtelijk onder zoek naar fraude in Nederlandse havens gestaakt wegens gebrek aan bewijs. De zaak tegen het Vlissing- se uitzendbureau Oceanwide en moederbedrijf Humares begon een jaar geleden met een inval in beide kantoren. Volgens het Functioneel Parket is niet hard te maken dat Poolse werknemers als zeeman op de loonlijst staan van een schip, ter wijl zij in werkelijkheid voor wei nig geld onderhoudswerk zouden doen. De kwestie kreeg landelijk veel aandacht. Het hoofd van de opspo- ringsdienstdienst (SIOD) uitte har de beschuldigingen aan het adres van Humares. Ook werden twee directieleden enkele dagen ver hoord. Volgens de advocaat van Humares, I. de Groot uit Terneuzen, is het ongehoord dat verdenkingen op die manier als vaststaande strafba re feiten naar buiten worden ge bracht. Humares overweegt een claim in te dienen tegen de Staat wegens de door justitie aangerichte scha de. Welk bedrag reëel is, wordt nog onderzocht. De directie heeft altijd volgehou den dat de wet niet werd overtre den. „Maar met zo'n grote inzet, heb je de schijn wel tegen", aldus De Groot. D66 over en uit reageer op www.pzc.nl uw IM.'ÏMh" Winnaar SP hoort niet in Gedeputeerde Staten |44% |56% Zie pagina 10 ZbëêêWÊÊÊË Zeeland: 2,3, 25 t/m 33; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7, 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Weer: 22; Strips: 23; Economie: 36 en 37; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1