Rode loper voor fietsende scholieren Reformatorische kinderen gaan minder vaak naar de opvang Kookprijzen verdwijnen uit het Zeeuwse In de sloot SABINA Vrijspraak van ontucht dochters pzc Donderdag 8 maart 2007 3 1 Instanties hopen met campagne jongeren in beweging te houden. door Lilian Dominicus goes - Het was voor de meeste scholieren van het Goese Lyceum locatie Bergweg gisterochtend even schrikken. Kom je, nog niet helemaal wakker, nietsvermoe dend het schoolplein op fietsen, rijd je ineens over een rode loper. Dansmuziek schalt uit de boxen en van een onbekende meneer krijg je een flesje AA aangereikt. Wa's dat dan? Die onbekende meneer, dat blijkt gedeputeerde Toine Poppelaars te zijn, die zichzelf heeft opgewor pen om de nieuwe campagne Trap pen Scoort onder de aandacht te brengen. COS Nederland, het Zeeuws Coör dinatiepunt Fiets (van de Provin cie Zeeland) en SportZeeland wil len met de campagne jongeren la ten zien dat fietsen 'cool' is. Zodat ze op latere leeftijd, lees na hun achttiende, nog altijd voor korte af standen de auto of scooter laten staan. Om de Zeeuwse scholieren uit de bus en op de fiets te krijgen, hebben de initiatiefnemers ge zorgd voor lokkertjes. Leerlingen kunnen op www.trap- penscoort.nl tussen 12 maart en 25 mei bijhouden hoe vaak ze naar school fietsen. Wie zich regis treert, maakt kans op cadeautjes. En hoe meer er meedoen, hoe be ter, want de klas en de school met 'De hoofdprijs voor de school wordt in overleg samengesteld' de leerlingen die het meest op de fiets springen, dingen mee naar de hoofdprijs. „Voor de klas kan dat een uitje naar een pretpark zijn", zegt provinciemedewerker Wiete- goes - De zilveren oester en de zil veren mossel, Zeeuwse wisselprij- zen voor de beste koks, zijn de pro vincie uit. Op de kookwedstrijden 2007 tijdens de horecabeurs in Goes ging het ROC Zoomvliet te Bergen op Zoom met de zilveren mossel voor scholen lopen. De zilveren oester voor professio nele koks ging naar restaurant Bo reas in Heeze, met sous-chef Ange- lo Autero en Jens Vergauwen. De persprijs was voor twee medewer kers van het bedrijfsrestaurant van Unilever in Rotterdam; souschef Maurits van Vroenhoven en Mirel- le Oorschot. Vorig jaar ging de zilveren mossel naar de hotelschool Spermalie in Brugge, de zilveren oester naar res taurant In den Wijngaard in Yerse- ke en de persprijs was voor de Bourgondiër in Vlissingen. Mede-organisator C. Vreeke van de kookwedstrijden in Goes was zeer tevreden over het niveau van de deelnemers. Het was volgens hem veel hoger dan het niveau van vorig jaar, toen de wedstrijd voor de eerste keer werd gehou den. Verder vond hij het verheugend dat heel wat deelnemers van ver buiten Zeeland het de moeite waard vonden om deel te nemen. Dat geeft volgens hem wel aan dat de wedstrijd langzaam maar zeker begint te leven. ke Wolterbeek. „De prijs voor de school wordt in overleg samenge steld; dat kan weer een uitje zijn, maar ook een workshop." Elke klas krijgt een fietsworkshop. De scholieren kunnen zich ook laten sponsoren. Daarmee halen ze geld op voor een fietsproject in Afrika. Niet iedereen maakt kans op een prijs. De 15-jarige Alyssa Sinke is vanochtend met de auto gekomen. „Dat kan niet anders," verklaart ze, „ik woon aan de overkant, in Philippine." Ook Killian van Doorn (14) komt nooit met de fiets. Hij komt uit het Brabantse Ossendrecht en volgt lessen in Goes vanwege de theaterschool. Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 5 maart 2007 blijkt, dat ten verzoeke van Klaudia Izabella Weglewska. wonende te Kapelle. aan Krzvsztof Dec, thans zonder bekende woon-/verblijfplaats in Nederland en daarbuiten is betekend een verzoek schrift tot echtscheiding alsmede een aanvullend verzoekschrift, welke zijn ingediend bij de rechtbank te Middelburg. Voorts is aangezegd dat slechts door een procureur uiterlijk 20 juni 2007 een verweerschrift kan worden ingediend of om uitstel kan worden verzocht. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen (0115)613651 Pens deze drie i krijgt u bij aankoop eejn atjs Roman® shawl! SABINA DAMESMODE nodigt u uit voor: "Voorjaar 2007" Donderdag 8, vrijdag 9 en zaterdag 10 maart: Presenteren wij in een sfeervolle ambiance weer de nieuwste voorjaarsmode 2007. Wilt u alvast een voorproefje, kijk dan op www.sabinadamesmode.nl hier ziet u alles over de nieuwste lentecollecties van o.a RIVERWOODS JUST B en TURNOVER! Tot ziens op Zaamslag! DAMES MODE Plein 49, Zaamslag, 0115-432352 aardenburg - Op de Diomede- weg in Aardenburg vond gisteren om 08.00 uur een ongeval plaats. Een 44-jarige automobilist uit de gemeente Sluis moest uitwijken voor een tegenligger. Zijn auto be landde in de sloot. Voor zover be kend bleef hij ongedeerd. Uit een exploot van gerechtsdeur waarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 5 maart 2007 blijkt, dat ten verzoeke van mr. A.A.J. Maat, advocaat en procureur, kan- toorhoudende te Oostburg, aan W.C.M. van den Bossche, thans zonder bekende woon-A/erblijfplaats in Nederland en daarbuiten is bete kend een vonnis d.d. 18 oktober 2006. Van dit exploot, waarin tevens bevel is gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen erna, kan belanghebbende een afschrift ver krijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen (0115)613651 Christelijke ouders willen vaak zelf voor hun kind zorgen. door Ab van der Sluis middelburg - Als kinderen met een reformatorische achtergrond een peuterspeelzaal bezoeken, kun nen ze later op de basisschool be ter meekomen. Veel christelijke ouders sturen hun kind niet naar een speelzaal, omdat ze zelf voor hun kind willen zorgen. Dat blijkt uit een gisteren gepresenteerd on derzoek van RadiusAdvies. Op dit moment hebben vier refor matorische basisscholen (Borssele, Oosterland, Sint Annaland en Tho- len) een eigen peutergroep. In 's Gravenpolder is een reformatori sche peutergroep in oprichting. In Zeeland gaan zeven van de tien peuters naar een peuterspeelzaal. Onder hen zijn ook kinderen met een christelijke achtergrond. Als ouders vaak naar een kerk gaan, daalt het bezoek aan een peuter speelzaal of de kinderopvang. Vooral in Tholen, Reimerswaal en Borsele is het bezoek aan de lage kant. Reformatorische ouders zien wel het nut in van de peuterspeelzaal, maar ze willen dat hun kind naar een identiteitsgebonden opvang gaat. RadiusAdvies stelt drie moge lijkheden voor: een peuterspeel zaal onder een reformatorisch schoolbestuur, een Zeeuwse stich ting met meer peuterspeelzalen of aansluiten bij bestaande organisa ties maar met eigen reformatori sche leidsters. middelburg - Bij gebrek aan over tuigend bewijs is een 6o-jarige man uit de gemeente Borsele giste ren vrijgesproken van ontucht met zijn twee oudste dochters. De ver klaringen van de dochters staan lijnrecht tegenover die van hun va der en van een andere dochter. Dat betekent niet dat er onjuiste verklaringen zijn afgelegd of dat de dochters hebben samengespan nen om hun vader ten onrechte te beschuldigen, benadrukte de voor zitter van de rechtbank gisteren. Maar er zijn te veel vragen om van onomstotelijk bewijs te spreken. Gedeputeerde Toine Poppelaars (gehurkt, rechts) rolt met Patrick Tolhoek, Adri de Gans en Ad Phernabuq van het Goese lyceum locatie Bergweg de loper voor de fietsende scholieren uit. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75