Turnhal voor toptalenten Restart Goes Teddyboy-weekend Raad onder indruk van gevaar mobieltje Gewonde bij aanrijding op A58 bij Kapelie y usg restart een goed begin Bpzc Donderdag 8 maart 2007 29 KAPELLE - Bij een kopstaartbotsing op de zuidbaan van de A58 bij Kapelie is gistermiddag rond half zes een 51 -jari ge Kapelse automobiliste gewond geraakt. Bij de aanrijding waren twee auto's betrokken. De 51-jarige automobilis te kwam uit de richting van Goes. Toen ze remde, kon een 45-jarige bestuurder uit de gemeente Reimerswaal - die achter haar reed - niet meer op tijd afremmen. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. Het slachtoffer is met een wond aan het hoofd overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. foto Willem Mieras Turnoverleg spreekt met Vlissingen over nieuwe accommodatie. door Maurits Sep vlissingen - Het Turnoverleg Vlis singen (TOV) overlegt met de ge meente Vlissingen over de bouw van een nieuwe accommodatie waar topturners kunnen trainen en wedstrijden turnen. Een alter natief voor een compleet nieuwe turnhal is een uitbreiding van een bestaande sporthal. De Turnschool Zeeland maakt al geruime tijd gebruik van een voor malig pand van het ROC Zeeland. Daar kunnen de turners tot sep tember van dit jaar blijven. Een nieuwe accommodatie is er dan nog niet. Dat betekent dat het ver blijf in het ROC-pand in ieder ge val opgerekt moet worden, beaamt A. van den Beid van de Sportraad Vlissingen, die het gemeentebe stuur adviseert. Een verlengd gebruik van die ruim te is echter een oplossing voor de korte termijn, stelt Van den Beid. De oplossing voor de langere ter mijn blijft nieuwbouw. De vraag is alleen of dat een hal wordt die al leen voor het turnen geschikt is, inclusief kantine, kleedkamers en door René Hoonhorst terneuzen - Tegenstanders van UMTS-masten deelden vooraf gaand aan de informatieavond in Terneuzen pamfletten uit over de gevaren van straling van het Uni versal Mobile Telephone System. Maar de meeste Terneuzense raads leden die de bijeenkomst over UMTS-masten bezochten, waren meer onder de indruk van de 'we tenschappelijke feiten' die verte genwoordigers van het Antennebu reau en de Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst presenteerden. De actievoerders, bewoners van het Edvard Grieghof in Terneuzen, vroegen de raadsleden en ambtena ren dat ze in het vervolg vergun ningen voor het plaatsen van zend masten weigeren. Daarnaast wil len ze dat de gemeentebestuurders meewerken aan verwijdering van masten als omwonenden gezond heidsklachten hebben en bezwaar- Frans Naerebout verhuist binnenkort vlissingen - Het standbeeld van Frans Naerebout verhuist waar schijnlijk van het Bellamypark naar bolwerk De Leugenaar aan Boulevard De Ruyter in Vlissingen- te. De verhuizing is nodig, omdat de mensenredder nogal eens in de weg staat bij grote evenementen. Op 8 mei valt het definitieve be sluit over de verplaatsing. Eerst mogen burgers en belanghebben den zich nog uitspreken. De verplaatsing kost 20.000 euro. douches, of een hal die aan een an dere sporthal of een school wordt gebouwd, zodat bespaard kan wor den op de extra voorzieningen. Dat scheelt volgens onderzoek door het TOV al gauw 250.000 eu ro. Een aparte turnhal kost 800.000 euro. Vanwege de kosten neigt de Sport raad Vlissingen naar het goedkope re alternatief Het TOV wijst er op zijn beurt op dat een eigen accom modatie beter is voor de kwaliteit en het niveau van de turnsport in Vlissingen. „De clubs presteren nu al goed, maar daar zit nog rek in. Als we een nieuwe hal krijgen, krij gen turners en trainers een stimu lans om nog beter te presteren", voorspelt M. Jungk van het TOV. Zij heeft er begrip voor dat Vlissin gen gezien de financiële situatie van de gemeente het geld zorgvul dig wil uitgeven en kijkt naar com binaties met andere sporten. „An derzijds geeft de gemeente ook geld uit aan bijvoorbeeld tennisba nen en die kun je ook niet door andere sporters laten gebruiken. Daar komt nog bij dat turnen in Nederland na voetbal en tennis de grootste sport is. In Vlissingen zijn 1550 turners. Dat is veertien pro cent van het totaal aantal sporters hier." maken. Bovendien moet de raad een onafhankelijk onderzoek laten doen naar de gezondheidseffecten op langere termijn. De raadsleden waren onder de in druk. P. Clijsen (GroenLinks) was het meest verrast dat bellen met een mobieltje meer gevaar voor de gezondheid oplevert dan de stra ling van een UMTS-mast. J. Baart (TOP/Gemeentebelangen), J. Dubbeldam (PvdA) en F. Kesbe- ke (CDA) wezen erop dat voor de meeste zendmasten geen vergun ning nodig is, terwijl iedereen overal mobiel bereikbaar wil zijn. Kesbeke snapt de bezorgdheid van bewoners, omdat de wetenschap nog niet heeft kunnen aantonen dat de gezondheid op langere ter mijn is gewaarborgd. De actievoerders beraden zich op stappen om de zendmast toch van het dak van hun flatgebouw te krij gen. Celstraf voor zware mishandeling vriendin middelburg - Een 28-jarige inwo ner van Nijmegen moet negen maanden de cel in, omdat hij zijn vriendin zeer ernstig heeft mishan deld. Hij heeft haar bij een bezoek aan Zierikzee in een vlaag van woede vele malen tegen haar hoofd ge schopt. Omdat de Nijmegenaar zelf ook niet wist dat hij zulke woede in zich had, viel de straf drie maan den lager uit dan het Openbaar Mi nisterie had geëist. vlissingen - Vetkuiven en petty- coats bepalen over ruim een week weer het straatbeeld van Vlissin gen. Vrijdag 16 maart begint het vijfde Teddyboy-weekend. Het Dutch Teddyboy Rock 'n Roll-weekend warmt vrijdagavond op in De Piek met optredens van The Hellcats en Greggi G. The Hell cats komen uit Italië. Het trio speelt een stijl die wordt omschre ven als hot rock 'n roll 8c rockabil ly. Greggi G is bekend geworden als lid van de teddyboy-band Matchbox. Het festival gaat zaterdag 17 maart verder. Stichting Rasela houdt dan een reggae-avond in De Piek, met een optreden van Sjoepollisj. Deze Brabantse band bestaat drie jaar en speelt zogenoemde 'rootsy reg gae'. In het Arsenaal - centrum van het festival - zijn zaterdag op tredens van onder andere Betty's Doghouse en Breathless. Zondag treedt Furious op in Zottekot. Ontvoerder ook van ontucht verdacht terneuzen - Een 46:jarige man uit Terneuzen gaat voorlopig achter de tralies in verband met de ont voering van een 6-jarig meisje uit Vogelwaarde. Zij werd vorige week vanuit haar woonplaats meegeno men en later bij een camping uit de auto gezet. Met het oppakken van de man denkt het Openbaar Ministerie de dader te hebben. Behalve van ont voering wordt hij ook verdacht van ontucht. Vanaf nu is USG Restart de nieuwe én vertrouwde partner op de arbeidsmarkt. Voortgekomen uit United Restart, Carela en Accea. Of het nu gaat om re-integratie, outplacement, |obcoaching, assessments, HR-detachering of recruitment. USG Restart biedt totaaloplossingen voor alle arbeidsvraagstukken, En dat geldt voor u als bedrijf of overheidsinstantie, maar ook voor werknemers én werkzoekenden. Maak ook een goed begin en bel voor een afspraak met één van onze mobiliteitscoaches. Bel met vestigingsmanager Monique Blanker van onze vestiging in Goes aan het Stationspark 2 op 0113 24 01 50 en maak een afspraak voor uw restart. Kijk op www.usgrestort.nl voor een overzicht van al onze 22 vestigingen in Nederland Wij komen graag bij u langs om uw mogelijkheden in kaart te brengen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73