Het Wolfertsplein in Wolphaartsdijk heeft veel weg van een bouwput honderdjarige Rabobank Bed and Breakfast beroofd door gast Scholen in veiligheid B PZC Donderdag 8 maart 2007 27 Dorpsbevolking stemde gisteren over inrichting 't Groentje. door Willem van Dam WOLPHAARTSDIJK - Wat is belangrij ker, de Statenverkiezingen of de toekomst van 't Groentje? Frits Molhoek (57) aarzelt niet. „Ze zijn allebei even belangrijk." Inwoners van Wolphaartsdijk kon den gisteren twee keer hun stem uitbrengen. Eén keer (per compu ter) in het kader van de Provincia le Statenverkiezingen en één keer (via een ouderwetse groene stem bus) over de herinrichtingsplan nen voor het Wolfertsplein in het centrum van het dorp. Meneer Molhoek woont zelf op het Wolfertsplein ('t Groentje, zeg gen ze in Wolphaartsdijk), in een van de vijf nieuwe seniorenwonin gen, die een paar maanden gele den werden opgeleverd. Hij woont er reuze naar zijn zin. Alleen dat vertrapte grasveld voor zijn deur, met dat blauwe bouwseltje dat jon- gerenontmoetingsplek heet en die waterplassen die tot enkelhoogte staan - géén gezicht. „Het is net een bouwput." Ze praten in Wolphaartsdijk al lang over een herinrichting van het pleintje. Uit een enquête die de dorpsvereniging Gemeenschap Wolphaartsdijk onder de dorpsbe volking hield, bleek dat veel inwo ners zich storen aan de huidige si tuatie. Op initiatief van de dorps vereniging werden enkele werk groepen gevormd, die met een aan tal ideeën aan het stoeien gingen. Dat resulteerde in twee plannen. Het eerste gaat uit van een 'park achtige opzet' het tweede voor ziet onder meer in de aanleg van een groot plein, dat voor de meest uiteenlopende evenementen kan worden gebruikt en zelfs als ijs baan dienst kan doen. De meeste kiezers die gisteren de gang naar De Griffioen maakten om er te stemmen voor de Staten verkiezingen, brachten ook een stem op op een van de plannen voor 't Groentje. Ilse van Loo, nauw bij de organisatie betrokken: „Er zijn er maar een paar die niet hebben gestemd. En het leuke is, de meesten hebben de plannen ook echt bestudeerd." 1^ Wolphaartsdijk verlangt naar een herinrichting van het dorpshart. De gemeente Goes ziet dat graag gebeuren, maar heeft daar voor nog geen geld. De dorpsvereniging verspreidde twee weken geleden huis-aan-huis een krantje, waarin de twee plan nen werden toegelicht. En voor wie dat had gemist, was er giste ren in het dorpshuis nog alle gele genheid om er - onder meer via een 3D-presentatie - kennis van te nemen. Volgende week wordt de uitslag bekend gemaakt. Daarna zal de dorpsvereniging proberen om het plan dat de voorkeur van de dorpsbevolking geniet, gereali seerd te krijgen. Daar is waarschijn lijk enig geduld voor nodig. Want, zegt wethouder J. Adriaanse, dat er iets aan het Wolfertsplein moet gebeuren, is duidelijk. Maar: „Er is op dit moment geen cent voor ge raamd. En vanaf 2008 zullen we achthonderdduizend tot een mil joen euro moeten bezuinigen. Dus dat is een probleem." Sieraden, computer en fototoestel meegenomen. door Nadia Berkelder arnemuiden - Zo gaat dat in het bed and breakfast van Yvon ten Velden. Er komt een gast, ze ma ken een praatje, drinken koffie. En dan krijgt de gast de sleutel. Zo ging het ook afgelopen zaterdag. Maar zo zal het in de toekomst niet meer gaan. De laatste gast roofde haar huis leeg. Frans heette hij, zei hij. Van der Sluis met zijn achternaam. Een vijf tiger, een beetje dikkig, krullen. Aardige man wel, vond Yvon. Hij zei dat hij bij Siemens werkte. „Hij vertelde dat hij gescheiden was en dat hij in Rotterdam woonde. De volgende ochtend was hij buiten, een sigaretje aan het roken. Ik bracht hem koffie, we maakten een praatje." Op maandagmorgen ging hij op pad, naar zijn klus op het gemeen tehuis. 'iets nieuws met elektra'. Ze vertelde hem dat ook zij weg zou zijn. Een vriendin helpen met schilderen. „Om kwart over vier was ik terug. Mijn computer weg, sieradendozen op de grond. Ik loop naar het gastenverblijf daar zag ik de deur open staan. 'Wat stom van Frans', dacht ik nog. 'Nu heb ik een inbreker binnen'." Ten Velden denkt dat het de man niet om het geld of de spullen te doen is. Ze vermoedt dat hij psy chisch niet in orde is. „Van een oude computer en een tweede hands fototoestel word je niet rijk. Maar mijn adressenbestand zat wel in de computer. Het geld dat hij van mijn dochter heeft meege nomen was ongeveer net zoveel als het geld dat hij heeft betaald voor de kamer." „Ik ben ontgoo cheld. Ik heb nota bene kopjes kof fie gezet voor die man." De politie onderzoekt de zaak. nv De bed and breakfast van Yvon ten Velden in Arnemuiden werd beroofd door een gast. De man misbruikte het vertrouwen van de eigenares. de CZAV-hallen, vindt plaats op 23 juni. Daar worden de circa twee duizend leden - dus niet de klan ten - in april voor uitgenodigd. Overigens valt de echte verjaardag op 11 maart. Dat is op een zondag. Daarom bewaart de bank de trakta ties voor de dag erna. Dan krijgt ie dere bezoeker van de kantoren in Kapelle en Wemeldinge koffie met iets lekkers erbij. Dat de bank dit jaar haar jubileum viert, heeft te maken met de op richting van de Raiffeisenbank in Wemeldinge in 1907. Kapelle kreeg zijn bank vijfjaar later toen de kas sier van Wemeldinge de fruittelers en boeren daar wist te interesse ren voor de oprichting van een leenbank. De huidige Rabobank ontstond in 1972 toen de toenmali ge Raiffeisenbank en de Boeren leenbank (van de katholieken) fu seerden. De Rabobank Kapelle-Wemeldin- ge heeft in die plaatsen tot nu toe twee volwaardige vestigingen over eind gehouden. In Kapelle zetelen de medewerkers in een eigen kan toor, terwijl de bank in Wemeldin ge een pand deelt met de biblio theek. „Dat is een gouden greep ge weest", aldus Otte. Het is overigens de vraag hoe lang de Rabobank Kapelle-Wemeldin- ge nog als zelfstandige lokale bank blijft bestaan. Volgens Otte zijn er gesprekken gaande om tot één or ganisatie voor de Oosterscheldere- gio te komen. Nu zijn in het ge bied vier Rabobank-organisaties ac tief. De Rabobank Met zo'n negenduizend klan ten op twaalfduizend inwoners is de Rabobank Kapelle-Wemel- dinge ruimschoots marktleider in de gemeente Kapelle. - Niet alle klanten zijn ook auto matisch lid van de bank. Daar zijn er tweeduizend van. Zij kunnen meepraten over het te voeren beleid. - De eerste bankier van de Raif feisenbank in Kapelle, W. Schrier, hield zijn bank maar één uur per week open. - Voor Schrier was het runnen van de bank een 'bijbaantje'. Hij was tevens onderwijzer. KAPELLE - Victor Veilig gaat op reis in Kapelle. Leerlingen van christe lijke basisschool 't Honk mogen het groene verkeersveiligheidsman- netje te logeren vragen - oftewel op straat zetten om automobilis ten in hun straat langzamer te la ten rijden. Vanavond wordt bekend gemaakt welke scholier als eerste Victor Vei lig mee naar huis mag nemen. Het mannetje is tot zomervakantie al volgeboekt. Verkeersveiligheid is 'in'. De prof dr Kohnstammschool in Goes krijgt morgenavond het Zeeuwse verkeersveiligheidslabel uitgereikt. Als bewijs dat verkeerseducatie op de school goed is. 'fiSki /a/i 'fmAi'tn -avénstraat 3 Middelburg 12 ep,oor'straat 20-22 Goe 't Groentje in Wolphaartsdijk. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71