Gemeente gedoogt schutters nog langer Goes in Concert financieel risico Tobbedansen met Koffieshops in Terneuzen moeten naar Belgische grens 26 Donderdag 8 maart 2007 pzc B Rijzende ster Roel van Velzen speelt zondag 15 juli op de Grote Markt in Goes. foto Stephanie Pistel Stichtingsbestuur zet duur evenement op markt toch door. door Frank Balkenende GOES - Ondanks de financiële risi co's zet de Stichting Goes Promo tie zondag 15 juli toch weer een aantal grote namen op de Goese Grote Markt. Rijzende ster Roel van Velzen, singer/songwriter Ilse de Lange en zanger Jan Smit vor men de publiekstrekkers van Goes in Concert, samen met een nog te kiezen Zeeuwse band. Het muziekevenement hing aan een zijden draadje, omdat de ge meente geen onbeperkte garantie subsidie wilde verstrekken en de stichting zelf geen vermogen heeft om tegenvallers op te vangen. Het college van burgemeester en wet houders vond een bijdrage van 15.000 euro echter welletjes. Daarmee kan de stichting de finan ciële risico's niet afdekken. Het be stuur heeft gisteren dan ook na lang wikken en wegen toch beslo ten een financieel avontuur aan te gaan. „Want de stichting is in het leven geroepen om de stad te laten bruisen. Er zijn ook activiteiten in Vlissingen en Middelburg, dan De Stichting Goes Promotie wil meer financiële rugdekking van de gemeente om de risico's van evenementen als Goes in Con cert te minimaliseren. kun je als Goes niet achterblijven, wil je de stad aantrekkelijk hou den", zegt coördinator Ad Schuur- biers van de Stichting Goes Promo tie. De stichting roept al jaren om meer financiële steun/rugdekking van de gemeente. De afgelopen twee jaar kreeg ze vooraf in elk ge val geen (garantie)subsidie. Vorig jaar klopte ze alsnog bij de ge meente aan omdat Goes in Con cert - met Racoon en Guus Meeu- wis - een paar duizend bezoekers minder trok dan verwacht. Uitein delijk dichtte de gemeente het 9500 euro grote gat. Dit jaar schuift het college de stich ting op voorhand wel wat toe, maar Schuurbiers vindt de geste 'nogal karig'. „Voor 15.000 euro haalt Jan Smit nog niet eens zijn veters uit zijn schoenen. De gemeente schuift al vast wel een ton naar een spekta kel in 2009, waarvoor nog geen programma en begroting is." Goes in Concert kost 185.000 euro en moet volledig worden betaald uit de verkoop van toegangskaar ten a 20 euro per stuk. Er is geen vuiltje aan de lucht als tijdens Goes in Concert de markt volstaat. Dan zijn er achtduizend mensen. „Maar", zegt Schuurbiers, „als er minder dan 6500 mensen komen, hebben we een probleem." Kaarten voor Goes in Concert zijn vanaf 7 april te koop bij de VW en de horeca aan de Grote Markt. Jachtschietvereniging mag blijven zitten op veldje vlakbij Bath. door Rob Paardekam bath - De gemeente Reimerswaal heeft de Jachtschietvereniging Zee land een nieuwe gedoogbeschik- king gegeven voor het gebruik van een veld net buiten Bath. De leden van de vereniging beoe fenden hun hobby in het verleden op een veld naast de golfbaan, maar stonden dat af om de uitbrei ding van het aantal holes mogelijk te maken. Het gaat om een tijdelij ke oplossing, omdat de schutters toch verhuizen naar het nieuwe centrum voor lawaaisporten, dat ten zuiden van de golfbaan moet komen. Motorcrossvereniging De Uitlaat, Motorclub Rilland en de Kartclub Zeeland krijgen er ook een plekje. Het centrum laat echter al jaren öp zich wachten, en nog steeds is Vaardigheidsproeven EHBO district Zeeland 's-cravenpolder - District Zee land van de Koninklijke Neder landse Vereniging EHBO houdt za terdag vaardigheidsproeven voor de aangesloten EHBO-afdelingen. Lotus kring Noord- en Midden Zeeland zal ongevallen uitbeelden. De winnaar van deze wedstrijd gaat Zeeland vertegenwoordigen bij de Nationale Vaardigheidsproe ven. De dag begint om 10.15 uur in sporthal De Zwake. Cursus 'Omgaan met depressieve mensen' bergen op zoom - De sector Pre- ventie en Dienstverlening van GGZ WNB start dinsdag 10 april de cursus 'Omgaan met depressie ve mensen'. De cursus bestaat uit 10 bijeenkomsten en wordt gehou den in Bergen op Zoom. Behalve de kosten voor het werkmateriaal is de cursus verder gratis. Meer in formatie: preventie@ggzwnb.nl of telefoon 0164 - 289191. volgens de Reimerswaalse wethou der J. Sinke (SGP, ruimtelijke orde ning) niet te zeggen wanneer de werkzaamheden kunnen begin nen. Om die reden wordt aan de schietvereniging weer een nieuwe gedoogbeschikking voor het ge bruik van het tijdelijke veld afgege ven. Dat is nodig, omdat de kleiduif- schutters het veldje volgens het be stemmingsplan niet mogen gebrui ken. In het verleden hebben hun activiteiten op bevel van de rech ter al eens enkele maanden stilgele gen. De gemeente dacht dat de be staande vergunning voor het oude veld wel zou volstaan voor de tijde lijke schietbaan, maar na enkele klachten over hagelpatronen die op de openbare weg terecht kwa- De Jachtschietverenigjng Zee land, die huist op een tijdelijk veld bij Bath, verkast op termijn naar het lawaaisportcentrum. Tot die tijd wordt ze gedoogd. Spaanse journalisten op bezoek in Borsele borssele - Ruim veertig Spaanse journalisten komen dinsdag naar Borsele in verband met de bouw van een opslaggebouw voor hoog- radioactief afval (habog) in Spanje. Bij de Covra in Vlissingen-Oost staat al zo'n opslaggebouw. De Spanjaarden willen vooral te we ten komen hoe de bevolking tegen de komst van de habog aankeek. Vanaf 15.00 uur zijn ze in de raads- boerderij in Heinkenszand. Kerkje van Ellesdiek geeft seniorenmiddag ellewoutsdijk - Het Kerkje van El lesdiek organiseert 14 maart een programma voor senioren uit heel Zeeland. Vanaf 14.30 uur worden de aanwezigen getrakteerd op een optreden van Con Animo. Dit trio brengt liedjes ten gehore. Na de pauze wordt er het toneelstuk 'Bie d'n dokter' opgevoerd. Kaarten re serveren via kerkje@ellesdiek.nl of 0113-351317- men, besloot de officier van justi tie op te treden. De rechter ging daarin mee en verbood de vereni ging om nog langer gebruik te ma ken van het veld. Pas na een half jaar - toen veel le den hun heil al ergens anders had den gezocht - mochten de leden weer schieten, nadat de gemeente een gedoogbeschikking had afgege ven. Daar tekende de officier van justitie geen beroep tegen aan. De gedoogvergunning is nu door het college met twee jaar verlengd. Daar mag volgens wethouder Sin ke niet uit worden afgeleid dat het centrum voor lawaaisporten er na afloop van die periode wel ligt. De gemeente loopt bij de voorberei dingen tegen allerlei ingewikkelde regelgeving als de vogel- en habitat- richtlijn aan. Ook is chemiecon cern Basf, dat net over de grens ligt, bang dat het lawaaicentrum straks een stukje geluidsruimte in pikt op de Westerschelde, waar zij aanspraak op maakt. Improvisatietheater in De Piek in Vlissingen vlissingen - Theatergroep AparD verzorgt morgen een avond impro visatietheater. Het Zeeuwse gezelschap neemt het op tegen een andere theater sportvereniging uit het land. Bij theatersport worden publiekssug- gesties gebruikt voor het improvi seren van scènes. Geïnteresseerden zijn vanaf 20.30 uur welkom in De Piek in Vlissin gen. Presentatie regels brede school De Kolk hansweert - Brede school De Kolk in Hansweert presenteert vanavond op een bijeenkomst de gezamenlijke regels van de school. Alle inwoners van Hansweert zijn welkom vanaf 19.00 uur, maar met name ouders en verzorgers. Kinde ren hebben werkstukken gemaakt over regels. Ze beginnen de avond met het zingen van een lied, ook over regels. Kantoor Raiffeisenbank in Wemeldinge werd in 1907 geopend. WD-Kamerlid Teeven heeft weinig moeite met bezwaren Belgen. door René van Stee terneuzen - De koffieshops Checkpoint en Miami in de bin nenstad van Terneuzen moeten worden verplaatst naar het buiten gebied. En dan het liefst zo dicht mogelijk bij de Belgische grens. Be zwaren hiertegen van de Vlaamse grensgemeenten zijn van onderge schikt belang. Dat vindt voormalig officier van justitie en huidig WD-TVveede Kamerlid F. Teeven. Volgens hem is dit de enige ma nier om de overlast van de shops te beteugelen. Het gaat daarbij niet alleen om verkeers- en parkeerpro blemen, maar ook om andere vor men van overlast zoals wildplas- sen, vooral veroorzaakt door Bel gische en Franse bezoekers. Teeven reageert op een brandbrief waarin zijn partijgenoot en gede puteerde J. Suurmond de situatie rond de Terneuzense koffieshop onder de aandacht brengt van de WD-fractie in de Tweede Kamer. De Terneuzense wethouder J. van IJl Overlast van drugstoerisme in Terneuzen is alleen te bestrijden door het verplaatsen van koffie shops naar de grensstreek. Venlo zou het goede voorbeeld zijn. Schaik liet vorige week al weten dat hij dit schrijven als mosterd na de maaltijd en verkiezingsretoriek beschouwt. Van Schaik erkent dat Terneuzen worstelt met een ver keers- en parkeerprobleem door de grote toestroom van met name Belgische en Franse drugstoeris ten. Maar de gemeente zoekt naar oplossingen. Ook loopt er een on derzoek naar de mogelijke verplaat sing van verkooppunten. Wat Tee ven betreft moet dit zo snel moge lijk gebeuren. Volgens hem is Ven lo een goed voorbeeld voor Ter neuzen, omdat verplaatsing van twee koffieshops in die stad de overlast van het drugstoerisme aan zienlijk heeft teruggedrongen. door Rob Paardekam KAPELLE - De Rabobank Kapel- le-Wemeldinge bestaat honderd jaar en dat zullen de mensen we ten. De komende maanden wor den allerlei activiteiten op touw ge zet. Het meest in het oog springende is de komst van het populaire tele visieprogramma 'Te land, ter zee en in de lucht' naar de haven van Wemeldinge. „Het wordt 'Tobbe- dansen' of 'Snel naar de bel', dat moet nog worden bepaald", zegt Rabobank-directeur Foort Otte. De gemeente Kapelle en de brand weer hebben inmiddels toegezegd een team af te vaardigen en her en der wordt al gegrapt dat de burge meester en de bankdirecteur sa men als eerste naar beneden moe ten. „Daar moet ik nog eens goed over nadenken", lacht Otte. De op namen vinden plaats op zaterdag 9 juni. Op 21 april kunnen klanten van de Rabobank hun spullen laten taxe ren bij 'Tussen Prul 8c Pronkstuk', een variant op het bekende Avro-programma 'Tussen Kunst 8c Kitsch'. Het evenement Alles Kids, op 16 juni, is dan weer voor iedereen toegankelijk. Op het ter rein van de CZAV-hallen in We meldinge kunnen de kinderen zich vermaken in meer dan 25 at tracties. Het grote feest, in dezelf-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 70