Welzijn Hulst wil een nieuwe stek Terneuzen moet niet zwichten Secretaresse vrijgesproken Voormalige stortplaats moet worden afgedekt Zpzc Donderdag 8 maart 2007 29 Locatie aan Broodmarkt in Hulst is te klein voor nieuwe stichting. door Raymond de Frel hulst - De nieuwe Stichting Wel zijn Hulst kan niet uit de voeten op de huidige locatie van de Stich ting Welzijn voor Ouderen (SWO) aan de Broodmarkt in Hulst. Direc teur A. van den Abeele hoopt dat zijn organisatie zo snel mogelijk kan verkassen naar een nieuwe stek. Dienstencentrum De Lieve kan de huidige kantoorruimtes dan gebruiken voor activiteiten. SWO wordt per april in het ka der van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning omgevormd tot Stichting Welzijn Hulst. Daarin worden vanaf januari volgend jaar ook het Steunpunt Mantel zorg en het ondersteuningspunt voor vrijwilligerswerk opgeno men. „Een eerdere fusie was van wege al toegezegd subsidiegeld niet mogelijk, maar dat neemt niet weg dat we tot januari al inten sief zullen samenwerken", aldus Van den Abeele. In 2008 wordt ook een tak voor samenlevingsop bouw (denk bijvoorbeeld aan de organisatie van droommarkten) en een afdeling voor jeugd- en jon gerenwerk op poten gezet. „Voor PW De nieuwe Stichting Welzijn Hulst heeft behoefte aan een an dere stek. Door de verhuizing zou dienstencentrum De Lieve kunnen uitbreiden. de ouderen in Hulst verandert er eigenlijk niets, maar de jongeren kunnen vanaf 2008 veel verwach ten. Wij gaan uit van een soortge lijk model als de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen. Dat be tekent dus een brede aanpak. Doel- groepdenken is achterhaald, want juist via de jongere generaties is winst te behalen. Ik bedoel: wel zijn is in de eerste plaats preventie. Denk bijvoorbeeld maar eens aan een gezonde leefstijl. Als je dat pas als 55-plusser oppakt, is dat aan de late kant", zegt Van den Abeele. De fusie heeft geen gevolgen voor de medewerkers, behalve dat een verhuizing volgens Van den Abee le noodzakelijk is. „Een ideale si tuatie zou zijn om in één gebouw te zitten met het zorgloket (nu nog in het stadskantoor), de wo ningcorporatie en het Algemeen Maatschappelijk Werk, zodat we al le facetten van wonen, werk en welzijn dichtbij elkaar hebben. De vraag is of alle partijen het zien zit ten, maar wij willen wel." den haag - Een 52-jarige voormali ge secretaresse van Dow Chemical is gisteren in hoger beroep door het Haagse gerechtshof vrijgespro ken van verduistering van ruim 40.000 euro van haar werkgever. De uit Vogelwaarde afkomstige vrouw was eerder door de poli tierechter in Middelburg veroor deeld tot een werkstraf van 240 uur waarvan de helft voorwaarde lijk. Twee weken geleden eiste de hofaanklager tijdens de hoger be roepszaak een straf van dezelfde hoogte. De vrouw had volgens eigen zeg gen de gewoonte om aan leveran ciers jarenlang aanzienlijke bedra gen contant te betalen. Zij kon ech ter geen bewijsstukken van de be talingen laten zien. Diverse leve ranciers stuurden later alsnog een rekening en zeiden dat zij geen cent hadden gezien. HULST - De voormalige stortplaats aan de Stelle- straat in Hulst moet van de provincie verder wor den afgedekt. Het afdekken van de stortplaats komt voor rekening en verantwoordelijkheid van de eigenaar. De provincie kiest vooralsnog voor een vrijwillige aanpak en stimuleert eigenaren van voormalige stortplaatsen om die af te dek ken. Het afdekken is noodzakelijk om de gezond heidsrisico's tot een aanvaardbaar niveau terug te brengen. De stortplaats aan de Stellestraat is eigendom van aannemersbedrijf H4A en van de modelvlieg club Alpha. Beide eigenaren zijn benaderd door de provincie en hebben volgens de gemeente la ten weten dat ze mee willen werken aan het af dekken van de stortplaats. Een deel van het ter rein is door H4A in gebruik als composteerinrich- ting. foto Peter Nicolai Moeten de koffieshops in Terneuzen weg of slechts worden verplaatst. De raad mag zich in april uitspreken. Bert Kaiser, voorman van het Terneuzense binnenstads platform, begreep het enke le maanden geleden niet zo goed. „Waarom laat de gemeente nu on der druk van een paar christelijke groeperingen het gedoogbeleid ter discussie stellen. Een beleid dat de binnenstad verlost heeft van een heleboel ellende, van criminaliteit en een heleboel overlast. Zeker, het gedogen van enkele koffie shops heeft een grote aantrekkings kracht gehad op veel jonge Fran sen en Belgen, maar Terneuzen worstelt daardoor alleen met een verkeers- en parkeerprobleem. De zwaarte daarvan valt in het niet bij ANALYSE door Conny van Gremberghe wat de binnenstadbewoners in de jaren '90 moesten ervaren", wist Kaiser. De beleving van Kaiser is niet die van de Terneuzense huis arts C. Ephraïm en zijn achterban binnen het comité 'De grens is be reikt'. Zij vonden dat het Kwaad moest worden uitgeroeid, haalden meer dan 5000 handtekeningen op en vonden dat de gemeente ac tie moest ondernemen tegen de uitwassen. Momenteel lopen er in Terneuzen twee studies met be trekking tot de softdrugsproblema- tiek. Eén richt zich nadrukkelijk op het verkeer en parkeren en zoekt oplossingen om de dagelijk se golf van zo'n 2500 softdrugsko pers wat te reguleren. De andere, een iets moeilijkere kwestie, buigt zich over de verplaatsing van ver kooppunten of de vestiging van een koffieshop in het buitenge bied. Als dat laatste - juri- disch-technisch- te verwezenlijken valt, dan moet Terneuzen vooral niet schromen er werk van te ma ken. Het voorbeeld Venlo mag voor Terneuzen lichtend zijn. Zo vindt ook ex-crimeftghter Fred Teeven (WD). Hij meent dat Ter neuzen zich niet bang moet laten maken door boze Belgen. Wat de raad van Terneuzen vooral niet moet doen, is zwichten voor de druk van de christenbroeders, die eigenlijk geen problemen willen bestrijden, maar liever de oorzaak. In casu het gedoogbeleid. Als dat beleid, dat 12,5 jaar succesvol is ge bleken, op de helling gaat, wordt Terneuzen weer de grensstad waar echte criminelen een behoorlijke nering zullen vinden. Met alle ge volgen van dien. CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN 8.V. MR F.J. HAARMANWEG 49 TERNEUZEN TEL. 0115-697455 INFO@CAPPENDIJK.NL WWW.CAPPEN OU K.N L Praktijk in Breskens en Terneuzen 06-28464589 wwhaotomeraoie-zeeu.v-svlaanderen.r,; Aandacht voor je gevoel brengt je in balans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65