Gemeente komt schutters tegemoet Bouw hotel Goes hangt af van NS Het Voordeel van Het Huis Coen Honig Damtitels vallen in het noorden van Zeeland Bent u verzekerd bij CZ-OZ? ra Spzc Donderdag 8 maart 2007 29 i Jachtschietvereniging -mag blijven zitten op veldje vlakbij Bath. door Rob Paardekam BATH - De gemeente Reimerswaal heeft de Jachtschietvereniging Zee land een nieuwe gedoogbeschik- king-gegeven voor het gebruik van Komst ticketpoortjes kunnen plan Arcadis in Goes dwarsbomen. door Frank Balkenende goes - Als de Nederlandse Spoor wegen het voetgangerstunneltje In Stationspark bij Goes afsluiten met ticketpoorten, loopt het plan voor de bouw van een hotel- en kantorencomplex in Stationspark gevaar. Dat zegt projectleider B. Sandberg van Ingenieursbureau Ar cadis uit Amersfoort. De gegadigde voor het hoteldeel van wat het 16 miljoen euro kost ende Focus-project heet, haakt af als hotelgasten niet vrijelijk ge bruik kunnen maken van het voet gangerstunneltje. Dat is de snelste verbinding naar de binnenstad, „luist het tunneltje was voor ons reden om voor deze locatie te kie zen. Je zit dichtbij het openbaar vervoer, zoals trein en bus, en je bent snel in het centrum. De hotel partij die serieus in het Focus-pro- ject wil stappen, stelt een vrije doorgang door het tunneltje als voorwaarde. Die wil voorkomen dat gasten moeten omlopen", zegt Sandberg. De projectleider gaat hierover bin nenkort praten met de NS. „Er zal iets moeten worden geregeld, bij een veld net buiten Bath. De leden van de vereniging beoefenden hun hobby in het verleden op een veld naast de Golfbaan, maar stonden dat af om de uitbreiding van het aantal holes mogelijk te maken. Het gaat om een tijdelijke oplos sing, omdat de schutters toch ver huizen naar het nieuwe centrum voor lawaaisporten, dat ten zuiden voorbeeld pasjes voor hotelgas ten." Om vandalisme en geweld op perrons in te dammen, willen NS op stations ticketpoorten plaat sen. Reizigers kunnen de perrons bereiken als ze een kaartje kopen. Onbevoegden worden buitengeslo ten. In Goes moet je door de voet gangerstunnel naar de perrons. Daarom zijn NS van plan de tun nel aan weerszijden af te sluiten met ticketpoorten. Ook de gemeente Goes protesteert tegen de komst van de poorten bij het tunneltje, omdat die een be- 'Juist het tunneltje was voor ons reden om voor deze locatie te kiezen' langrijke verbinding vormt tussen het centrum en de wijken ten zui den van de spoorlijn. Bovendien lopen veel scholieren van het ROC Zeeland in de wijk Zuid via het tunneltje naar het bussenplein. Goes wijst er bovendien op dat de gemeente het tunneltje indertijd voor de helft heeft betaald. De an dere helft kwam van het Rijk. luri- disch heeft de gemeente echter geen poot om op te staan, want de voetgangerstunnel is direct na op levering overgedragen aan NS. van de golfbaan moet komen. Mo torcrossvereniging De Uitlaat, Mo torclub Rilland en de Kartclub Zee land krijgen er ook een plekje. Het centrum laat echter al jaren op zich wachten, en nog steeds is volgens de Reimerswaalse wethou der Sinke (SGP, ruimtelijke orde ning) niet te zeggen wanneer de werkzaamheden- kunnen begin nen; Om die reden wordt aan de schietvereniging weer een nieuwe gedoogbeschikking voor het ge bruik van het tijdelijke veld afgege ven. Dat is nodig, omdat de kleiduif- schutters het veldje volgens het be stemmingsplan niet mogen gebrui ken. In het verleden hebben hun activi Spaanse journalisten op bezoek in Borsele BORSSELE - Ruim veertig Spaanse journalisten komen dinsdag naar Borsele in verband met de bouw van een opslaggebouw voor hoog- radioactief afval (habog) in Spanje. Bij de Covra in Vlissingen-Oost staat al- zo'n opslaggebouw. De Spanjaarden willen vooral te we ten komen hoe dè bevolking tegen de komst van de habog aankeek. Vanaf 15.00 uur zijn ze in de raads- boerderij in Heinkenszand. Vaardigheidsproeven EHBO district Zeeland 'S-GRAVENPOLDER - District Zee land van de Koninklijke Neder landse Vereniging EHBO houdt za- terdag vaardigheidsproeven voor de aangesloten afdelingen van de EHBO. Lotus kring Noord- en Midden Zeeland zal ongevallen uitbeelden. De winnaar van deze wedstrijd gaat Zeeland vertegenwoordigen bij de Nationale Vaardigheidsproe ven. De dag begint om 10.15 uur in sporthal De Zwake. teiten op bevel van .de rechter al eens enkele maanden stilgelegen. De gemeente dacht dat de bestaan de vergunning voor het oude veld wel zou volstaan voor de tijdelijke' schietbaan, maar na enkele klach ten over hagelpatronen die op de openbare weg terecht kwamen, be- sloot de-Officier van justitie op te treden. Improvisatietheater in De Piek in Vlissingen VLISSINGEN - Theatergroep AparD verzorgt morgen een avond impro- visatietheater. Het Zeeuwse gezelschap neemt het op tegen een andere theater- sportvereniging uit het land. Bij theatersport worden publiekssug- gesties gebruikt voor het improvi seren van scènes. Geïnteresseerden zijn vanaf 20.30 uur welkom in De Piek in Vlissin gen. Twee gewonden door aanrijding in Hulst HULST - Bij een aanrijding in Hulst zijn gisteren twee gewonden geval len. Een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Terneuzen werd aan gereden door een 31-jarige automo bilist uit Hulst. Bij de aanrijding raakte de 17-jarige gewond aan zijn been, hij moest zich onder dokters behandeling stellen. De 14-jarige passagier van de bromfietser, ook j afkomstig uit de gemeente Terneu- i zen, kwam op de motorkap van de auto terecht en bezeerde zijn knie. HEINKENSZAND - Concentratie en spanning is van de Tholen won bij de pupillen, bij de welpen legde basis kindergezichten af te lezen tijdens de Zeeuwse School- school J.L. de jonge uit Zierikzee beslag op de tickets, damkampioenschappen in De Stenge zoals bij Nikita De winst geeft recht op deelname aan de halve finales van Berkel uit Zonnemaire. Basisschool Ter Tolne uit van de landelijke kampioenschappen, foto Willem Mieras Het Huis Coen Honig Appelmarkt 22 Zierikzee Dan hebben wij goed nieuws voor u! Bij aankoop van een complete bril ontvangt u maar liefst 50,- korting! Neem uw polisblad mee, zo kunnen wij direct declareren. Deze aanbieding is geldig t/m 24 maarT2007. Het Huis Coen Honig. Uw Opticien. zorgverzekeringen Tel. (0111) 41 42 II j www.hethuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57