Buurt boos Werk aan Leugenpitpark Oosterland is bijna klaar Op mijn 16e luisterde ik ook liever een cd'tje Vijftien maanden cel voor Tholenaar 26 Donderdag 8 maart 2007 PZC S Schouws kamerkoor geeft Passieconcert DREISCHOR - Het Schouws kamer koor geeft op zondag 25 maart een Passieconcert in de Adrianuskerk in Dreischor. Tijdens het concert, dat onder lei ding staat van Marco 't Hart, brengt het koor vocale passiemu ziek van componisten als Thomas Morley, Mechior Frank, en Joseph Rheinberger. Carla Bos begeleidt op de harp. Het concert begint om 16.30 uur. De Adrianuskerk is van af X6.00 uur geopend. Paashaasjes verven in kinderboerderij ZIERIKZEE - Kinderboerderij De Punt in Zierikzee speelt in op het naderende paasfeest. Woensdag 4 april kunnen liefhebbers er van 13.30 tot 15.30 uur terecht om paas haasjes te verven. Voor de nijvere schilderaars staat limonade met een paaskoek klaar. Wie mee wil doen met het paashaasjes verven moet zich opgeven via 0111-417179. Vrijwilligers gaan kinderboerderij draaiende houden. door Piet Kleemans OOSTERLAND - Het met inzet van vrijwilligers aangelegde Leugenpit- park aan de rand van Oosterland nadert haar voltooiing. Zodra het weer het toelaat wordt gras inge zaaid, speeltoestellen geplaatst en de kinderboerderij voorzien van le vende have. Het idee voor de aanleg van het park - inclusief visvijver - komt van de hengelminnende Ooster- landse jeugd. Voorheen moesten zij om te kunnen vissen de drukke N59 oversteken naar de visvijver in buurdorp Nieuwerkerk. De dorpsraad Oosterland schaarde zich achter de plannen van de Schrijver Khalid Boudou geeft lezing aan middelbare scholieren. door Cornelleke Blok ZIERIKZEE - Saai, oud en lelijk. Dat is het beeld dat de leerlingen van het Pontes Pieter Zeeman uit Zie rikzee hebben van de gemiddelde schrijver. Met zijn 31 jaar, snelle schrijfstijl en ondeugende uitstraling voldoet Khalid Boudou in niets aan dat tra ditionele schrijversimago. „En ik drink ook geen whiskey", grapte hij gistermiddag tijdens een lezing aan 4 havoleerlingen in podium Brogum in Zierikzee. Boudou is de auteur van de succesvolle ro man Het Schnitzelparadijs, die later verfilmd werd. De President is zijn tweede roman uit, 2005. Tijdens het leescafé probeerde hij zijn wereld als schrijver van Marok Politiek buigt zich over voorstellen kerntaken ZIERIKZEE - De commissie Samenle ving en Bestuur wijdt maandag 12 maart een extra vergadering aan een discussie over het al of niet af stoten van kerntaken bij de ge meente Schouwen-Duiveland. De politieke fracties bespreken hier de adviezen van onderzoeks bureau KplusV over het al of niet uitbesteden van de afdeling Reini ging en bulktaken van Openbare Werken, zoals groenonderhoud. De vergadering begint 19.30 uur. Tweemaster wint ICT prijs in Vlaanderen GENT - Archipelschool De Twee master uit Oost-Souburg heeft gis teren een prijs gewonnen op de CST-manifestatie (Computers op School en Thuis) in Gent. De school was van 33 inzendingen de beste in de categorie 'ICT-school van het jaar'. De Tweemaster won met een leerlijn ICT, voor compu- teronderwijs. jeugd. In 2002 werden daarom plannen gesmeed voor een eigen visvijver. Uiteindelijk werd het veel meer dan 'alleen maar' een visvijver. Het werd een park com pleet met groen, zitbankjes, pick nicktafels en een dierenparkje an nex kinderboerderij. Het is de be doeling dat speeltoestellen die nu nog bij het aanpalende senioren wooncomplex De Saele staan op termijn in het park worden ge plaatst. December vorig jaar werd ter ere en ter aankleding van het park een extra boomfeestdag ingelast. Leer lingen van de Oosterlandse OBS Het Leugenpitpark - vernoemd naar het vroegere Leugenpitbos - is door vrijwilligers aangelegd. Zij tekenen ook voor het beheer van de kinderboerderij aldaar. kaanse afkomst en die van een Zeeuwse middelbare scholier dich ter bij elkaar te brengen. De middag was een initiatief van de bibliotheek, maar de organisa tie lag in de handen van de leerlin gen zelf Van posters, catering tot een bedankje voor de gastspreker. Het bleef angstvallig stil in de zaal toen Boudou vroeg of iemand zijn boeken gelezen had. „Ja, dat dacht ik al", reageerde de schrijver luch tig. „De film hebben jullie zeker wel gezien?" Knikkende gezichten. Minder terughoudend waren de leerlingen toen zij de vragen moch ten stellen. De discussie verliep aanvankelijk wat lacherig met vra gen als: „Ben je zelf ook zo dol op schnitzels?" en „Heb je een oplei ding?" Maar, even later ging het er toch serieuzer aan toe. Boudou kon ongeremd vertellen over zijn dubbele nationaliteit, de overeen komsten met hoofdpersoon Nor- Windpark niet welkom in de Eendragtpolder GOEDEREEDE - De eilanders vinden het niks en het dagelijks gemeente bestuur eigenlijk ook niet. In de ge meente Goedereede is veel weer stand tegen het plan om in de Eendragtpolder tussen Stellendam en Melissant een windpark met vijf windmolens te realiseren. Het landschap is te kwetsbaar in de vi sie van zowel B en W als bezorgde burgers. Voorgesteld wordt te zoe ken naar een andere locatie voor aanleg van een windpark. Man moet cel in wegens mishandeling MIDDELBURG - Een 28-jarige Nijme- genaar moet negen maanden de cel in, omdat hij zijn vriendin zeer ernstig heeft mishandeld. Hij schopte haar bij een bezoek aan Zierikzee in een vlaag van woede vele malen tegen het hoofd. Om dat hij zelf niet wist dat hij zulke woede in zich had, viel de straf drie maanden lager uit dan geëist. De Oosterburght en hun leeftijdge nootjes van de reformatorische Ds. J. Bogermanschool plantten sa men 27 zomereiken. De blokhut voor de kinderboerderij staat in middels en ook het hekwerk is aangebracht. Er komt verder nog een steiger en om te voorkomen dat de nog jonge wallekanten afkal ven wordt de vijver voorzien van beschoeiing. Er hebben zich inmiddels vier vrij willigers gemeld voor het verzor gen van de dieren op de kinder boerderij. Dit tot grote opluchting van voorzitter J. Verhoeff van de dorpsraad Oosterland die even bang was dat de kinderboerderij zou stranden op een gebrek aan vrijwilligers. „Mensen denken er wel eens te makkelijk over. Geluk kig hebben zich nu mensen ge meld." dip uit Het Schnitzelparadijs en zijn werk als schrijver en columnist. „Ik vond hem heel grappig. Ver nieuwend ook", reageerde Tessa Heye (16) enthousiast, na afloop van de middag. „De vragen van ons vielen soms wel wat tegen. Het had serieuzer gekund. Geluk kig reageerde Khalid er goed op." Boudou zelf kon er wel om la chen. „Ach, toen ik zestien was, Gemeente wil eenheid in beplanting groenstroken terug. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Bewoners van de Grevelingenlaan, Deltaweg en de Oosterscheldelaan in Burgh-Haamstede zijn boos op de gemeente. Jarenlang hebben ze voor eigen rekening stukken groen van de gemeente onderhouden en nu moet alles verdwijnen. Bloe men en struiken moeten plaatsma ken voor gras en bomen. Het gaat om ongeveer 25 stroken groen tussen de weg en de tuinen van de huizen. De bewoners zijn niet alleen boos omdat de gemeen te kiest voor eenheid en makkelijk te onderhouden groenstroken, ze zijn vooral boos omdat de informa tie naar de betrokkenen volgens hen niet goed is geweest. „Een deel van de mensen heeft een brief gehad, anderen - onder wie wijzelf - niet", zegt H. Kievit. „Wat mij het meeste steekt is dat als je belt met de wethouder er geen overleg mogelijk is", zegt I. Don. „Hij zegt: wij maken beleid en als bewoners inspraak krijgen kun nen wij het beleid niet uitvoeren." Al dertig jaar onderhouden ver schillende bewoners stroken groen. Ooit begonnen met instem ming van de voormalige gemeente Westerschouwen. „En die waren er kennelijk blij mee", zeggen H. Kievit en R. van der Graaff. Samen hebben ze een actiecomité ge vormd om te proberen de onder houden groenstroken te behou den. „Bij ons maakt de strook on derdeel uit van de tuin. Wij heb ben het zelfs door een tuinarchi tect laten ontwerpen en hebben voor het ontwerp toestemming ge kregen van de gemeente", zegt Kie vit. Bij haar zouden in vorm ge snoeide struiken wegmoeten. Maar het zijn niet alleen de strui- De gemeente vordert groen- strookjes in Haamstede terug. Ja renlang hebben buurtbewoners de stroken onderhouden en inge plant, maar dat mag niet meer. luisterde ik ook liever een cd'tje. Ik had nooit gedacht dat ik lezen leuk zou gaan vinden. Er heerst te genwoordig nu eenmaal een beeld cultuur. Jongeren kijken veel liever films. Als je ze wilt laten lezen, moet er minstens een slachtpartij op de eerste bladzijde staan. Ik wil laten zien dat het schrijverschap heel breed is. Zelfs voor een soap serie is een schrijver nodig." ken die sneuvelen, ook grote bo men staan op de nominatie om ge rooid te worden, zo blijkt uit de te keningen die de verontruste bewo ners laten zien. De bewoners zijn inmiddels op ge sprek geweest bij wethouder Ren den van groenonderhoud. „We hebben bereikt dat het weghalen van de beplanting een half jaar is uitgesteld. Ze zouden eerst in het voorjaar rooien en in het najaar planten en nu blijft het deze zo mer nog staan." Het uitstel bete kent niet dat er alsnog inspraak komt. „Nee", zegt Renden. „Men sen kunnen wel ideeën aandragen en daar willen we naar kijken maar er komt geen inspraak." Ren den legt uit dat de herstructure ring in gang is gezet in 2004. „Toen zijn roadshows gehouden om de plannen uit te leggen. In 2005 heeft iedereen daar nog eens kennis van kunnen nemen en nu is het plan inmiddels op grote de len van Schouwen-Duiveland uit gevoerd. We krijgen in deze buurt veel weerstand. Daarom heb ik be sloten dit project uit te stellen en voor de bewoners een voorlich tingsbijeenkomst te houden." Teruggevorderd groen De gemeente Schouwen-Duiveland vordert ±25 groenstroken terug van inwoners Burgh-Haamstede. Grevelingenlaan Oosterscheldelaan MIDDELBURG - Hij gebruikte zijn au to als wapen door in te rijden op twee fietsende plaatsgenoten. Daarom krijgt een 30-jarige Thole naar een celstraf van vijftien maan den, waarvan zes voorwaardelijk. Ook is zijn auto verbeurd ver klaard en mag hij twee jaar geen auto rijden. Dat heeft de recht bank in Middelburg gisteren beslo ten. De man zelf stelt dat hij nie mand wilde aanrijden, maar dat hij met zijn auto de doorgang blok keerde om één van de twee fiet sers iets te vragen over een vecht partij waarbij zijn zwager was mis handeld. Dat dit de werkelijke toe dracht was, zou de betrokken fiet ser ook hebben willen vertellen. Dat zou de man in een telefoonge sprek met de veroordeelde hebben verklaard. De bandopname van dat gesprek is echter gewist. Vol gens de rechtbank had dat aan de straf uiteindelijk niets veranderd. Schrijver Khalid Boudou ging gisteren in Zierikzee in discussie met 4 havo leerlingen van het Pontes Pieter Zeeman. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54